Sprawa krzyĹźa prezydenckiego

Moderator: Szeregowy_Równoległy

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 26 paź 2010, 2:07

No to można się spodziewać, że znowu będą objazdy KP

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 26 paź 2010, 7:16

Ten ksiądz powinien być już dawno suspendowany...
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25414
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 paź 2010, 7:50

m72 pisze:Ten ksiądz powinien być już dawno suspendowany...
Wpadnij na niedzielną mszę o 8:00 do parawfi św. Patryka na Gocławiu, to się przekonasz, co też on potrafi kłaść ludziom do głowy w kazaniach.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 26 paź 2010, 10:43

Pink pisze:Jak cytujesz jakiś tytuł z Faktu czy Onetu to wstaw to chociaż w cudzysłów ;-)
To moje własne przemyślenia. Ale nikt jakoś za tym nie skomlał.

Szymon pisze:Wracamy do zabawy...
onet.pl pisze:Nowy krzyż stanął przed Pałacem

Miniatury tego krzyża, z napisami "Wytrwamy" i "Polsko, obudź się" mają zostać rozdane parafiom, które wyraziły zainteresowanie inicjatywą. Według niego, jest ponad sto takich parafii.
Ale ktoś zrobi biznes :) Ludowy artysta na tantiemach, a jakaś firma na produkcji. Radio Ma_Ryjny tir odwiedzający parafie przed 'nawiedzeniami radia' wyprzeda wszystko. I wszyscy będą zadowoleni.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 26 paź 2010, 12:56

pawcio pisze:Wpadnij na niedzielną mszę o 8:00 do parawfi św. Patryka na Gocławiu, to się przekonasz, co też on potrafi kłaść ludziom do głowy w kazaniach.
A on nie jest przypadkiem z kaplicy cmentarnej na Powązkach?
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25414
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 paź 2010, 13:24

Na Wólce. Ale mieszka na Ateńskiej i od 20 lat z okładem pomaga naszemu proboszczowi.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 10 lis 2010, 1:03

Wirtualnemedia pisze:TVP 1 złamała Ustawę o radiofonii i telewizji

Telewizyjna Jedynka, relacjonując w sierpniu wydarzenia wokół krzyża, stojącego przez Pałacem Prezydenckim, naruszyła Ustawę o radiofonii i telewizji - uznała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która przyjęła właśnie raport z monitoringu programów na ten temat.


"Krajowa Rada zdecydowała, że wyniki raportu zostaną przesłane nadawcom monitorowanych programów. Do kierownictwa TVP1 zostanie dodatkowo skierowane pismo wskazujące na naruszenie Ustawy o radiofonii i telewizji" - głosi stanowisko Krajowej Rady.

KRRiT nie informuje na razie, w jakim zakresie telewizyjna Jedynka naruszyła Ustawę o rtv. "Najpierw skierujemy w tej sprawie pismo do nadawcy. Nie chcemy komunikować się w tej sprawie przez media" - powiedział członek KRRiT Krzysztof Luft.

Blisko stustronicowy raport z monitoringu mediów w kontekście relacjonowania konfliktu o krzyż przygotował departament programowy Krajowej Rady. Dokument obejmuje najbardziej "gorące dni" na Krakowskim Przedmieściu czyli: 3-4 sierpnia, gdy doszło do nieudanej próby przeniesienia krzyża do kościoła św. Anny; 9-10 sierpnia, gdy przy Krakowskim Przedmieściu zorganizowano manifestację przeciwko obecności krzyża przed Pałacem Prezydenckim; 12-13 sierpnia, gdy na ścianie Pałacu Prezydenckiego wmurowano tablicę poświęconą ofiarom katastrofy oraz 14 sierpnia, gdy wokół krzyża ustawiono odgradzające go barierki.

KRRiT monitorowała główne programy informacyjne w trzech największych stacjach telewizyjnych czyli: "Wiadomości" TVP, "Wydarzenia" Polsatu i "Fakty" TVN, a także dwie telewizje informacyjne: TVN24 oraz TVP Info.

KRRiT zapowiada, że w najbliższym czasie raport zostanie w całości opublikowany na jej stronach internetowych. Fragmenty dokumentu cytował Luft podczas odbywającej się pod koniec października konferencji nt. wolności słowa i stosunków własnościowych w mediach.

Według Lufta, pod względem rzetelności przekazywania informacji o sytuacji na Krakowskim Przedmieściu "zdecydowanie najgorzej wypadały relacje w +Wiadomościach+ pierwszego programu TVP, gdzie wyraźny był brak równowagi w prezentowaniu różnych stron konfliktu".

"Prezentowanie bardzo skrajnych opinii, bez komentarza, bez zrównoważenia, to wszystko jest tutaj dosyć dokładnie opisane" - mówił podczas konferencji Luft, dodając, że by uniknąć zarzutów o niejasne kryteria oceny, w raporcie posłużono się przede wszystkim danymi ilościowymi, "mierząc czas i wyeksponowanie relacji".

"Okazało się, że jeśli chodzi o programy informacyjne, to najwięcej czasu poświęciły temu tematowi w tych dniach +Wiadomości+, bo 57 minut, +Fakty+ 39 minut, Polsat 35 minut. Przy czym, jeśli chodzi o Polsat, tylko dwukrotnie relacje te znajdowały się na pierwszym miejscu, natomiast w +Wiadomościach+ czterokrotnie+" - mówił Luft.

"Natomiast najciekawsze jest to, ile czasu poświęciły na relacjonowanie tego tematu telewizje informacyjne. Otóż najwięcej czasu TVN24 - 366 minut, TVP Info - 95 minut" - przytaczał dane Luft.

"To pokazuje też, w jaki sposób media korzystały z tego konfliktu, po to żeby nakręcać oglądalność i ciągnąć jakiś atrakcyjny temat, a w jaki sposób to wpływało na sam konflikt, to już możemy sobie dopowiadać i się nad tym zastanawiać" - wskazywał Luft.

Podkreślał, że wnioski z raportu są udokumentowane bardzo dokładnym opisem monitorowanych programów.

Przygotowanie specjalnego opracowania na temat relacji z konfliktu o krzyż zapowiadał we wrześniu przewodniczący KRRiT Jan Dworak. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" mówił wówczas, że w relacjach tych "wyszły na jaw braki w wykształceniu dziennikarzy i w ich umiejętności odróżniania spraw ważnych od nieistotnych", a TVP można zarzucić dużą stronniczość w relacjonowaniu tej sprawy.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... -telewizji
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 10 lis 2010, 11:43

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/krzyz-pr ... omosc.html
onet.pl pisze:Krzyż przeniesiony do kościoła św. Anny. "Szacunek i zaduma"

Krzyż smoleński został przeniesiony z Pałacu Prezydenckiego do kościoła św. Anny - informuje TVN 24.

- Byliśmy przygotowani na przyjęcie krzyża, to miejsce było już wyznaczone, czekaliśmy na przyniesienie krzyża – powiedział ksiądz Jacek Siekierski, rektor kościoła św. Anny. - Krzyż trafi do kaplicy, która upamiętnia najważniejsze wydarzenia dla naszego kraju. Jako ludzie, którzy wiemy czym jest dla nas krzyż, należy pamiętać, że krzyżowi należy się szacunek i zaduma. Przed krzyżem należy klękać i o tym należy pamiętać – dodał.

Krzyż, ustawiony 15 kwietnia przed Pałacem Prezydenckim w czasie żałoby po ofiarach katastrofy smoleńskiej, został w połowie września przeniesiony do pałacowej kaplicy. W wydanym wówczas komunikacie Kancelaria Prezydenta pisała m.in.: "Trwanie dotychczasowego stanu rzeczy godziło w autorytet państwa i Kościoła i raniło uczucia religijne wielu Polaków. Krzyż stał się zakładnikiem gry politycznej i sporów światopoglądowych pomimo apeli biskupów o przeniesienie go w godne miejsce. (...) Wszyscy czujemy, że takie upamiętnienie powinno powstać w wyniku zgody, a nie konfliktu".
I to by było na tyle. Oczywiście wieczorem będzie burda, którą zrobią sobie PiS i Radio Ma Ryja.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 10 lis 2010, 15:51

O 12 już stał świeżo przyniesiony krzyż :-"

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 10 lis 2010, 18:00

Uwazajcie, niedawno w radio slyszalem jednego z obroncow. I jest powazne podejrzenie, ze ten krzyz jest podrobiona kopia tego co stal na krakowskim. A oryginal nadal jest opluwany przez komorowskiego. :-"

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 lis 2010, 21:07

zzz pisze:Uwazajcie, niedawno w radio slyszalem jednego z obroncow. I jest powazne podejrzenie, ze ten krzyz jest podrobiona kopia tego co stal na krakowskim. A oryginal nadal jest opluwany przez komorowskiego. :-"
Nie mów tego nazwiska. To jest Bronisław K.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36662
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 lis 2010, 21:10

Ten, Którego Nazwiska Nie Wolno Wymawiać? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 lis 2010, 21:15

nie - nazwisko nawet można wymawiać, ale broń boże w połączeniu z funkcją.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 lis 2010, 22:03

Bronisław Woldemort? No, tego jeszcze nie grali...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 lis 2010, 22:05

Glonojad pisze:Bronisław Woldemort? No, tego jeszcze nie grali...
Agent Bronisław Woldemort.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ