Strona 5 z 41

: 13 sty 2006, 11:45
autor: Colony
No chyba gdyby włączono tabor łomiankowskiej komunikacja do ZTM. :wink:

: 13 sty 2006, 13:44
autor: MZ
Colony pisze:No chyba gdyby włączono tabor łomiankowskiej komunikacji do ZTM.
:arrow: Właśnie dlatego nie jest on włączany, żeby nie robić obciachu :lol:.

: 13 sty 2006, 14:09
autor: Frencher
MZ pisze:
Colony pisze:No chyba gdyby włączono tabor łomiankowskiej komunikacji do ZTM.
:arrow: Właśnie dlatego nie jest on włączany, żeby nie robić obciachu :lol:.
Zastanów się co piszesz. Te Jelcze z Łomianek są utrzymane w większości w takim stanie (zarówno do strony mechaniki, jak i czystości) że nie jeden wóz z MZa może poważyć o takim serwisie.
Tam jak tylko kierowca stwierdzi najmniejsze usterkę podczas jazdy (nawet z pozoru błahą) to przez radio oznajmia o tym fakcie dyspozytorowi i po dojeździe do pętli w Łomiankach ma zjazd do bazy, a za miast niego rusza już inny kierowca z podstawionym nowym wozem.
Oni w przeciwieństwie do MZA wyznają taką zasadę, że lepiej naprawić drobiazg i zrobić zamieszanie z podmianami, niż jak ma to w zwyczaju MZA jeździć do upadłego aż się pojazd całkiem rozkraczy na drodze i robić naprawę za kilkaset złotych.

A co do wyglądu : sam nie wiem czy nie wolał bym takiego Jelcza od jakiegoś Ikarusa solówki co go w połowie rdza zażarła, a do karoserii ma poprzyczepiane blachy pomalowane farbą olejną na nity, aby zasłonić dziury.

: 13 sty 2006, 15:25
autor: Andrzej
Predator pisze:A co do wyglądu : sam nie wiem czy nie wolał bym takiego Jelcza od jakiegoś Ikarusa solówki co go w połowie rdza zażarła, a do karoserii ma poprzyczepiane blachy pomalowane farbą olejną na nity, aby zasłonić dziury.
Podejrzewam, że znacznej większości pasażerów wisi wygląd tego czym jadą, ale fakt, że płacą 2 razy za bilet już nie.

: 13 sty 2006, 15:40
autor: MZ
Colony pisze:No chyba gdyby włączono tabor łomiankowskiej komunikacji do ZTM.
MZ pisze:Właśnie dlatego nie jest on włączany, żeby nie robić obciachu :lol:.
Predator pisze:Zastanów się co piszesz. Te Jelcze z Łomianek są utrzymane w większości w takim stanie (zarówno do strony mechaniki, jak i czystości) że nie jeden wóz z MZA może poważyć o takim serwisie.
:arrow: Zauważyłeś emotikonkę przy mojej wypowiedzi? Nie bierz żartów do końca poważnie.

: 13 sty 2006, 15:47
autor: Colony
Andrzej pisze:Podejrzewam, że znacznej większości pasażerów wisi wygląd tego czym jadą
Uwierz mi, że nie. Na nic tak się nie ku*wi jak na predkosc autobusów z PKS Grodzisk, więc to ma jednak znaczenie co przyjedzie. Ale to EOT. Rozumiem sens twojej wypowiedzi odnosnie 2 biletów.

: 14 sty 2006, 0:26
autor: MeWa
Andrzej pisze:
Colony pisze: Brygady, brygady. To jest problem. :roll:
Akurat to jedno to nie jest problem. Jakby Łomianki cudem wyłożyły kasę to brygady na pewno by się znalazły.
Musiałyby duuuużo zapłacić. Poza tym w przypadku własnej linii to kasa z biletów trafia do nich w całości. A wątpię, żeby w przypadku ZTM opłata wynosiła tylko różnicę pomiędzy kosztami uruchomienia a wpływami biletów :/
Kwestia wspólnego biletu była już kiedyś poruszana, ale za Kaczyńskiego było dosyć nieprzychylne nastawienie do gmin podmiejskich

: 20 lis 2008, 13:39
autor: arsenian
MeWa pisze:Kwestia wspólnego biletu była już kiedyś poruszana, ale za Kaczyńskiego było dosyć nieprzychylne nastawienie do gmin podmiejskich
A czy nie było błędem lata temu oddawanie ówczesnej 701 Łomiankom? Nie byłoby teraz problemu. Natomiast w kwestii wspólnego biletu... wraca jak bumerang... skoro w planach są (co jeszcze nie znaczy że wejdą w życie:P) trzy strefy biletowe, ujednolicanie wszystkiego na Mazowszu... to niech się prezes dogada z prezesem i w tej kwestii. Niech Łomiankowicze nie płacą dodatkowo tylko za linię do domu, skoro i tak znakomita większość z nich zapewne korzysta z KM.

: 20 lis 2008, 13:42
autor: alojzy

: 16 gru 2008, 19:51
autor: Filipinho
Łomiankom się za nic nie opłaca ujednolicanie biletów. To zdecydowanie zmniejszyło by ich zyski.

: 16 gru 2008, 19:56
autor: Frencher
Filipinho pisze:Łomiankom się za nic nie opłaca ujednolicanie biletów. To zdecydowanie zmniejszyło by ich zyski.
KMŁ współpraca z ZTM potrzebna jak dziura w moście.
Firma funkcjonuje dobrze, ma w miarę dobre rozkłady. Gdyby się dobrali do rozkładów "spece" z ZTM to by ludzie na dachu musieli jeździć, a firma by nawet nie zarobiła na paliwo.

: 16 gru 2008, 21:07
autor: jacek
Frencher pisze:
Filipinho pisze:Łomiankom się za nic nie opłaca ujednolicanie biletów. To zdecydowanie zmniejszyło by ich zyski.
KMŁ współpraca z ZTM potrzebna jak dziura w moście.
Firma funkcjonuje dobrze, ma w miarę dobre rozkłady. Gdyby się dobrali do rozkładów "spece" z ZTM to by ludzie na dachu musieli jeździć, a firma by nawet nie zarobiła na paliwo.
Dlatego powstała KMŁ, bo niegdyś zapchane i niezbyt częste 701 przy szybkiej rozbudowie Łomianek w latach 90 nie było w stanie zaspokoić potrzeb mieszkańców :sad:

: 16 gru 2008, 21:53
autor: Filipinho
To też miałem na myśli.

: 17 gru 2008, 8:58
autor: kulikowski
jacek pisze:
Frencher pisze:KMŁ współpraca z ZTM potrzebna jak dziura w moście.
Firma funkcjonuje dobrze, ma w miarę dobre rozkłady. Gdyby się dobrali do rozkładów "spece" z ZTM to by ludzie na dachu musieli jeździć, a firma by nawet nie zarobiła na paliwo.
Dlatego powstała KMŁ, bo niegdyś zapchane i niezbyt częste 701 przy szybkiej rozbudowie Łomianek w latach 90 nie było w stanie zaspokoić potrzeb mieszkańców :sad:
terefere - KMŁ powstała dzięki lobbingowi i układom Jacka Kuronia

: 17 gru 2008, 16:12
autor: Frencher
kulikowski pisze:terefere - KMŁ powstała dzięki lobbingowi i układom Jacka Kuronia
Od Łomianek chciano 6mld (starych) złotych za ówczesną linię 701 - a oni kupili za 2,5mld. (starych) złotych 12 nowych autobusów :arrow: proporcje są porażające.

To co robi teraz ZTM, to prowadzi to tego, że historia w perspektywie kilku najbliższych lat zatoczy koło, tylko że będzie to dotyczyło wielu gmin. Bo są już gminy, które za dopłaty jakie dają ZTM mogłyby co roku kupić po 2 nowiutkie klimatyzowane SU18.
I taka jest prawda, a nie to co pieprzą w ZTM o ich budowaniu transportu aglomeracyjnego.