Sprawa krzyĹźa prezydenckiego

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 sie 2010, 23:31

Tm, zdecyduj się, czy mówisz o tablicy, czy o pomniku. Bo jedno zdzierżę, drugiego nie.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 03 sie 2010, 23:33

moim zdaniem nie chodzi o pomnik, czy inne upamietnienie w tym miejscu ofiar katastrofy tylko o uczynienie z pałacu prezydenckiego mauzoleum PiSu i uzywanie go do walki politycznej. Chcą uczynic z tego sanktuarium S.P. Lecha Kaczynskiego i to jest bardzo niepokojące.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 sie 2010, 23:34

A jest ktokolwiek konkretny od stawiania pomników? Jakiś urząd (w sumie, to przy tej całej biurokracji bym się nie zdziwił)? I czy do postawienia tablicy przed Pałacem Prezydenckim jest ktokolwiek bardziej kompetentny niż zarządzająca nim Kancelaria.

[ Dodano: |3 Sie 2010|, 2010 23:34 ]
Bastian pisze:Tm, zdecyduj się, czy mówisz o tablicy, czy o pomniku. Bo jedno zdzierżę, drugiego nie.
Stosuję te pojęcia zamiennie, bo formę uważam za rzecz drugorzędną.

[ Dodano: |3 Sie 2010|, 2010 23:35 ]
Albo inaczej: przyjmuję, że pomnik może miec formę tablicy.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 03 sie 2010, 23:41

Bastian pisze:
Wolfchen pisze:Teoretycznie chyba nawet nie jest poświęcony.
Praktycznie też nie.
:arrow: Chyba już tak. Dziś coś mówili, że jakiś ksiądz z kręgów Solidarności poświęcił go.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 sie 2010, 23:45

To akurat nie powinno mieć żadnego znaczenia. Krzyż jest krzyżem i bez poświęcenia.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 sie 2010, 23:58

Tm pisze:To akurat nie powinno mieć żadnego znaczenia. Krzyż jest krzyżem i bez poświęcenia.
To po co się święci? :>

[ Dodano: |4 Sie 2010|, 2010 00:00 ]
Tm pisze:A jest ktokolwiek konkretny od stawiania pomników?
Spytaj moderatora podforum "Wieści z Miasta". Ach, to przecież ty.
Tm pisze:I czy do postawienia tablicy przed Pałacem Prezydenckim jest ktokolwiek bardziej kompetentny niż zarządzająca nim Kancelaria.
Jeśli na terenie Kancelarii, to może i Kancelaria. Skoro tak, to skąd wątpliwość, czy Kancelaria go rzeczywiście chce postawić? A może nie chce? To wtedy kiszka, panie dziejku :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 04 sie 2010, 1:36

Rosa pisze:
yavorius pisze:I proszę, mohery dopięły swego, krzyż na razie zostaje...
Ee tam zostaje, wg mnie słusznie ktos podjął decyzje że po co szarpać się z tłumem skoro można będzie spokojnie za kilka dni przenieśc ten krzyz np w nocy.
Gdyby powodował on jakieś zagrożenie, to jak najbardziej trzeba by go było przenosic od razu ale tak? Po co się szarpać? Dla satysfakcji że przeniesiemy kiedy chcieliśmy?
Ze zdumieniem wykonuję Znak Krzyża Prezydenckiego, bo pierwszy raz w życiu zgadzam się z Rosą w 100%. :)

No bo o co tu się tłuc? Przelewac krew (do czego pewne by w mniejszym czy wiekszym stopniu doszlo) i wino? W imię czego? Dwóch kijków zbitych pod kątem prostym?!

Mnie interesuje inna sprawa. Otóż, mam pewien placyk na przedmieściach Wawy. I mam problemy własnościowo-prawne (jakies dziwne prawo budowlane i takie tam), które na tu i teraz w majestacie prawa uniemozliwiają mi postawienie nawet komórki z rezerwą na Ikarusa 280 oraz mojego psa Burka (bynajmniej nie wściekły, mam zaświadczenie), o krzyżu nie wspominajac...

Więc, jeśli niczym KMKM mam ochote, na wykonywanie przejazdów komercyjnych tym żelastwem (wspomnianym powyżej i lubianym przez nieletnich), oferując przy okazji usługi dodatkowe (czytają ci sami nieletni, więc nie rozwijam wątku), do tego wymyślę sobie zajebistą reklamę (w oparciu znak krzyża jak sie patrzy + kwiatki i podobne pierdalanse)? I postawię ja sobie na Krakowskim Przedmieściu, przed Pałacem Namiestnikowskim dwie dechy zbite gwoździem, w pionie wpisując "SZACUN WIELKI I ABSOLUTNY DLA ŚP PREZYDENTA + OSÓB TOWARZYSZĄCYCH... ", a w poziomie zaś "IKARUS 280 + HOMOSEKSUALNE FETYSZE MADE IN SZAMOT + VAT/i to po nowej stawce/, to ten krzyż zostanie usunięty w majestacie prawa, czy też nie?

Pytam całkiem na luzie, bo mam kumpla Rosjanina, działającego ostro na rynku (w przeciwieństwie do mnie, kompletnie nie erotycznym), który zastanawia sie jak ograć tę sprawę, by spełnić potrzeby duchowe jego zachodniej braci, a i jego firma wyszła na swoje...

Ps. Co się dzieje z tym Wawkomem, że najchetniej sie pisze po pijaku?!
Premo, gdzie alkomat?!

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 04 sie 2010, 4:14

Szamot pisze:Ps. Co się dzieje z tym Wawkomem, że najchetniej sie pisze po pijaku?!
Widać ;)
noidea

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 04 sie 2010, 8:54

W promieniu minimum kilometra od Kancelarii nie powinno być śladu Smoleńska... Dlatego, że ten pieprzony kawałek drewna ustawiony idiotycznie przez mylnie pojmujących rzeczywistość, ale i Bogu ducha winnych ludzi, nie jest żadną "pamiątką", tylko swoistą moherową rotundą, miejscem spotkań ludzi nastawionych wrogo i wojowniczo do aktualnego rządu i Prezydenta RP, tchniętych antysemityzmem, homofobią, gazetofobią, tvn-fobią i innymi idiotycznymi fobiami.
Gówno mnie obchodzi, czy to ciemnogród, czy nie - to jest paranoidalny tłum, który powinno się wygonić co najmniej na Białołękę, jeśli nie do Radzymina.

Nie wiem, czy ktoś był przeszedł się w okolice tego "krzyża" i posłuchał, co ludzie mają tam do powiedzenia. Włosy jeżą się na głowie.

Aha, żeby nie było - jestem katolikiem, więc won mi tu z łatkami antyklerykalizmu. Nie waham się mówić o pieprzonym kawałku drewna, bo to, co tam stoi to nie żaden krzyż, ale "krzyż", a ludzie okupujący ten "krzyż" nie mają nic wspólnego z wartościami chrześcijańskimi. I codziennie to udowadniają.
Ta hucpa winna być przegnana won na cztery wiatry.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

ratraciak
Posty: 528
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: ratraciak » 04 sie 2010, 9:10

To co się dzieje wokół krzyża już dawno przybrało formę fanatyzmu religijnego. Zawsze współczułem mieszkańcom państw arabskich, że muszą borykać się z ekstermistami islamskimi. Chyba muszę zacząć współczuć również sobie. To co się tam dzieję zaczyna powoli przybierać formę swoistego polfaszyzmu czy ultranacjonalizmu. Najgorsze jest to, że Kościół uchyla się od całej sprawy i jakoby daje ciche przyzwolenie na to co się tam dzieje (żeby nie było jestem praktykującym katolikiem). Tu przychodzą mi na myśl słowa abp Życińskiego, który powiedział, że "może lepiej by było stanąć pod tym krzyżem i zamilknąć, tak jak to czynił Jan Paweł II, bo tak właśnie powinna wyglądać adoracja krzyża przez pokolenie Jana Pawła II". Moim zdaniem wydarzenia pod PP powinno się jak najszybciej zakończyć, bo IMHO zaburzają one porządek publiczny. Tyle.

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 04 sie 2010, 9:40

ratraciak pisze:To co się dzieje wokół krzyża już dawno przybrało formę fanatyzmu religijnego. Zawsze współczułem mieszkańcom państw arabskich, że muszą borykać się z ekstermistami islamskimi. Chyba muszę zacząć współczuć również sobie. To co się tam dzieję zaczyna powoli przybierać formę swoistego polfaszyzmu czy ultranacjonalizmu. Najgorsze jest to, że Kościół uchyla się od całej sprawy i jakoby daje ciche przyzwolenie na to co się tam dzieje (żeby nie było jestem praktykującym katolikiem). Tu przychodzą mi na myśl słowa abp Życińskiego, który powiedział, że "może lepiej by było stanąć pod tym krzyżem i zamilknąć, tak jak to czynił Jan Paweł II, bo tak właśnie powinna wyglądać adoracja krzyża przez pokolenie Jana Pawła II". Moim zdaniem wydarzenia pod PP powinno się jak najszybciej zakończyć, bo IMHO zaburzają one porządek publiczny. Tyle.
Władza jest zbyt słaba aby to zrobić, musiałaby rządzic inna opcja np SLD, mysle ze oni rozwiazaliby to juz wczoraj. PO jednak tez po czesci nie chce walczyc z krzyżami, stad ustepstwo tej ludzi z tej partii wobec katolickiego terroryzmu.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 04 sie 2010, 9:43

marko80 pisze:wobec katolickiego terroryzmu.
Do kuźwy nędzy, nie mylmy tych garski moherowych zaślepieńców z religią katolicką, oki? Powtarzam, ci ludzie NIC nie mają wspólnego z wartościami chrześcijańskimi. Nazywać ich katolikami, to jakby nazwać geja pedofilem.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 04 sie 2010, 9:48

chester pisze:
marko80 pisze:wobec katolickiego terroryzmu.
Do kuźwy nędzy, nie mylmy tych garski moherowych zaślepieńców z religią katolicką, oki? Powtarzam, ci ludzie NIC nie mają wspólnego z wartościami chrześcijańskimi. Nazywać ich katolikami, to jakby nazwać geja pedofilem.
ok w takim razie fanatyków radio-maryjnych lub ciemnych antysemitów. Jednak sadze ze w ich mniemaniu oni sa katolikami i bronia jedynie słuszne idei. A pod pałacem byłem słyszałem co oni wygaduja to rzeczywiscie az włos staje dęba na głowie, ci ludzie ktorzy mysla tam inaczej sa od razu przechrzczeni od czci i wiary. Szkoda ze PO nie widzi az takiego zagrozenia wsrod tych ludzi, najmądrzej wypowiadaja sie politycy SLD jednak.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 04 sie 2010, 9:50

Tm pisze:Komorowski popełnił dwa błędy: pierwszy - sprzeciwiając się tablicy pamiątkowej,
Guzik prawda - podstawowym błędem Komorowskiego było że to że decyzja o usunięciu krzyża, była jedną z pierwszych jego decyzji po wygraniu wyborów. Na niektórych tzw ,, prawdziwych Polaków'' podziałało to jak płachta na byka. Mógł dać sobie na wstrzymanie.
Takie jest przynajmniej moje odczucie.
Tm pisze:drugi - dzisiaj, oddając pole obrońcom krzyża.
A niby co miał zrobić?
Tm pisze:Teraz nawet jeśli władza będzie chciała wszystko załatwić bez kamer, w nocy to i tak następnego dnia wyrosną kolejne krzyże, aż nie pojawi się tablica.
Teraz to choćby postawiono pomnik ś.p. Lecha Kaczyńskiego na koniu,z aureolą na głowie to i tak nie pomoże.
Tam ma być krzyż i koniec. Niektórzy z tych ludzi starają się być świętsi od Papieża.

Prawdę powiedziawszy - oglądając w necie relację z tej zadymy dochodzę do wniosku że części tych tzw ,,obrońców krzyża'' jedynie wizyta w Tworkach może by pomogła.
Choć podobno na fanatyzm nie ma lekarstwa.
Swoje 5 groszy dorzuca jeszcze PIS, które - w przeciwieństwie- do innych partii, nie potrafiło otwarcie skrytykować wczorajszych zajść.

[ Dodano: |4 Sie 2010|, 2010 09:53 ]
marko80 pisze:Władza jest zbyt słaba aby to zrobić, musiałaby rządzic inna opcja np SLD, mysle ze oni rozwiazaliby to juz wczoraj.
Tiaaaa - już to widzę. A na drugi dzień wrzask na cały świat że post-komuna wraca do swoich korzeni i walczy z Kościołem, religią itp itd.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5307
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 04 sie 2010, 9:55

Ciekawe, że protestujący porównują współczesne wydarzenia do PRL-u. Bo tak sobie myślę, że jak by to były czasy minione, to by już żaden protestujący się nie ostał, bo Zdziczałe Oddziały Milicji Obywatelskiej* już dawno zafundowałyby im solidną "ścieżkę zdrowia"....

Przekręcenie nazwy celowe ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

ODPOWIEDZ