System Pobierania Opłat za Przejazdy ZTM

Moderator: JacekM

asq
Posty: 202
Rejestracja: 14 lis 2011, 0:16

Post autor: asq » 10 kwie 2013, 17:52

nawiedzony pisze:Tu na forum nie pokazujesz szczegółów technicznych tak żeby Ci nie skasowali konta, tutaj nadal jesteś bohater, ale ja wiem i Ci co mają trochę wiedzy i logiki, że klucze ZTM też Ty udostępniłeś (zbierzność przpadkowa CH.JE ? nie sądzę) cały ten skrypt który napisałeś i te filmiki na yt to wyraz tego, że Tobie nie tylko zależy na informowaniu, Tobie zależy aby więcej ludzi popełniało przestępstwo.
To jasne i oczywiste, wszystko widać jak na dłoni dla obserwatora który stoi z boku.
hu.je jeśli już. i właśnie dzięki temu, że skanuje sieć pod kątem ztmu i mifare trafiłem na tę skracarkę i sam zacząłem jej używać. niemniej we wrzucanie kluczy na *bin proszę mnie nie mieszać, taki głupi nie jestem.
skrypt napisałem lata świetlne przed tym jak problem podjęła prasa i przed tym jak zwróciłem się do ZTM (i zostałem olany). abstrahując, ten skrypt nic nie przełamuje i nic nie hackuje.
nawiedzony pisze:Jesteś pośrednio odpowiedzialny (bo każdy ma prawo wyboru za siebie) za to, że cała sprawa przybiera na rozmiarach ale nie tylko w mediach ale też po ciemnej stronie. Teraz kiedy dołączyła do tego policja, może było warto by pomyśleć ile ludzi wpadnie dzięki Tobie?
i don't care. wiń ZTM za to co się dzieje. mieli mnóstwo czasu i szans uniknąć niechcianego rozgłosu.
nawiedzony pisze:Co z ZTM ? nic, wszystkie firmy państwowe są i będą skorumpowane, a takich bohaterków jak Ty wciągają nosem na śniadanie jeżeli trzeba. Nie jesteś dla nich zagrożeniem i nigdy nie będziesz, zrobią jak im wygodnie i tyle.
zdziwiłbyś się. ludzie ufają ludziom. dopiero tego typu afery otwierają im oczy.
sam nie wiem jak to się skończy, ale jeśli ludzie są inteligentni to - mam nadzieję że ZTM / ratusz na tym straci - i wizerunkowo i finansowo.
nawiedzony pisze:Dla hakerów też nie jesteś zagrożeniem, mogą Cię zniszczyć jak tylko im zacznie zależeć (nie jesteś zbyt anonimowy, Twoją kobietę też łatwo namierzyć, w ogóle się z tym nie kryjesz w internecie). [JA NIE GROŻĘ, JA WSKAZUJE CI PUNKT WIDZENIA]
zawsze jak się kończą argumenty, to zaczynają się podjazdy ad personam :roll:
nie kryje swojej tożsamości, zobacz, nawet twarz mam na awatarze.
i np. tutaj.
a że inne imię i nazwisko - chodzi tylko o to żeby nie dostawać telefonów/maili/cegłą w okno od oszołomów.

btw. ZTM wydał oficjalne oświadczenie.
W chwili obecnej ZTM intensyfikuje działania sprawdzające autentyczność zakodowanych biletów na Warszawskich Kartach Miejskich i Elektronicznych Legitymacjach Studenckich. Aby właściwie zabezpieczyć interesy majątkowe m.st. Warszawy i wszystkich uczciwych jej mieszkańców, wszelkie podejrzenia popełnienia przestępstw w zakresie fałszowania biletów komunikacji miejskiej, są i będą zgłaszane do odpowiednich prokuratur, zgodnie z przepisami kodeksu karnego i kodeksu postępowania karnego. Uprzejmie przepraszamy wszystkich uczciwych pasażerów za wszelkie niedogodności z tym związane i prosimy o zrozumienie, że takie działania są niezbędne i służą jedynie zapewnieniu odpowiedniego poziomu funkcjonowania komunikacji miejskiej.
będą pozywać na zapas? :)

Paweł D.
Posty: 5284
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 10 kwie 2013, 20:35

Naprawdę zabrzmiało groźnie. Może będę spisywać "podejrzanych" (na wzór policyjnego "podobny do...") i niech delikwent w POP-ie udowodni, że legalnie naładował kartę. Albo brak pomysłu, co z tym zrobić i robi się PiaR :)

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 10 kwie 2013, 21:07

Paweł D. pisze:niech delikwent w POP-ie udowodni, że legalnie naładował kartę
Niech POP udowodni, że nielegalnie naładował.

Awatar użytkownika
aqqaqq
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2009, 12:01

Post autor: aqqaqq » 10 kwie 2013, 21:12

Paweł D. pisze:To jakim nadużyciem jest fakt, że operator telefonii komórkowej zna w miarę dokładną pozycję swojego klienta?
To jest obowiązek operatora sieci komórkowej, nałożony na niego rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 28.12.2009r. § 4 ust 5
http://www.transport.gov.pl/files/0/179 ... bezrej.pdf

Paweł D.
Posty: 5284
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 10 kwie 2013, 21:17

Ja to napisałem wyłącznie jako przeciwieństwo rozpętanej, po wprowadzeniu personalizacji histerii, że WKM może służyć do inwigilacji. Zdecydowana (mam nadzieję) większość forumowiczów doskonale wie, że to bujda. I tu postawmy kropkę nad tą kwestią.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 10 kwie 2013, 22:06

asq pisze:mówimy o korelacji danych z kasowań. a to, w powiązaniu z id karty i danych o personalizacji, jest "śladem", o który przyczepiło się giodo.
poprawienie tego (anonymizacja danych skasowań przy ładowaniu), jest trywialna i pisał o tym Michał.
tym gorzej świadczy to o ztm :)
Rozwalmy jeszcze jeden mit. ZTM wcale nie musi mieć bazy z lokalizacjami kasowań. ZTM ma bazę z userami WKM powtałą przy personalizacji i ZTM ma bazę zakupionych kontraktów przy powiązaniu z numerami kart (ID) - tu żadne GIODO nic do tego nie ma. I na podstawie tego już można lewizny łapać.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Piottr
Posty: 1294
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 10 kwie 2013, 22:14

A ja coś myślę, że skończy się jak w PKS, że w momencie kontroli OPRÓCZ karty, trzeba będzie mieć przy sobie paragon fiskalny z automatu, że się kartę doładowało.
Jest to rozwiązanie najprostsze i nie wymaga zmiany kosztownego systemu, tylko bezkosztowej zmiany regulaminu przewozowego i taryfy....

ashir
Posty: 27731
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 10 kwie 2013, 22:27

Piottr pisze:A ja coś myślę, że skończy się jak w PKS, że w momencie kontroli OPRÓCZ karty, trzeba będzie mieć przy sobie paragon fiskalny z automatu, że się kartę doładowało.
Jest to rozwiązanie najprostsze i nie wymaga zmiany kosztownego systemu, tylko bezkosztowej zmiany regulaminu przewozowego i taryfy....
Którego wydruk nie jest obowiązkowy w automatach Asecu (tak, wiem, można to przecież zmienić, ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazisz noszenie jednego małego druczku przez 3 miesiące), co jak reklamuje jest pozytywne dla środowiska. O-)

Paweł D.
Posty: 5284
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 10 kwie 2013, 22:34

Pamiętam jak wprowadzano WKM pani w okienku na Senatorskiej, dając pokwitowanie naładowania, mówiła "proszę tego strzec jak oka w głowie". Wówczas chodzi o zabezpieczenie, gdyby system się "wysypał".
I jak tu nie wierzyć, że historia kołem się toczy :)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 kwie 2013, 22:40

Piottr pisze:A ja coś myślę, że skończy się jak w PKS, że w momencie kontroli OPRÓCZ karty, trzeba będzie mieć przy sobie paragon fiskalny z automatu, że się kartę doładowało.
Jest to rozwiązanie najprostsze i nie wymaga zmiany kosztownego systemu, tylko bezkosztowej zmiany regulaminu przewozowego i taryfy....
Rzeczywiście, da się na lewo doładować kartę, a nie da się wydrukować lewego paragonu :roll:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 kwie 2013, 22:40

Po 3 miesiącach w portfelu taki kwitek będzie całkowicie nieczytelny.

Paweł D.
Posty: 5284
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 10 kwie 2013, 22:46

Bastian pisze:Rzeczywiście, da się na lewo doładować kartę, a nie da się wydrukować lewego paragonu :roll:
Oj ludzie, szukacie problemów. Z paragonem pojedzie się do siedziby firmy, gdzie wydadzą certyfikat oryginalności paragonu :)

asq
Posty: 202
Rejestracja: 14 lis 2011, 0:16

Post autor: asq » 10 kwie 2013, 23:26

@nawiedzony - jeszcze jedno. gdyby bylo faktycznie tak jak piszesz, ze pokazuje cale how-to byloby mi na pewno latwiej. od soboty dostaje kilkadziesiat wiadomosci dziennie z prosba o klucze, podanie czegos co na filmiku widac niewyraznie i w jakim offsecie jest id kontraktu. krasc tez trzeba umiec :-)

wawadasielubic
Posty: 10
Rejestracja: 07 kwie 2013, 8:51

Post autor: wawadasielubic » 10 kwie 2013, 23:29

i co podajesz?

asq
Posty: 202
Rejestracja: 14 lis 2011, 0:16

Post autor: asq » 10 kwie 2013, 23:31

nic, jak przyjda niebiescy to im wszystko wydrukuje i przekaze w trosce o dobro sledztwa :-)

Zablokowany