Most Północny - propozycje ZTM

Moderator: Wiliam

adw
Zbanowany
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2011, 9:38

Post autor: adw » 15 lut 2012, 14:53

A co ma do tego 114? Popytajcie ludzi z Tarchomina, czy wolą mieć nie wiadomo ile linii do Marymontu, czy chcą mieć alternatywę i bezpośredni dojazd do innych miejsc. Z Broniewskiego ciężko dostać się do linii Tarchomińskich i jak ktoś np. z Żoliborza mieszka na Tarchominie to ma utrudniony dojazd. Bo w najlepszym przypadku tłuczemy się tramwajem 15 km/h, by następnie oczekać się na 186 które nie jeździ bardzo często, jest często spóźnione w korkach oraz nie jedzie w wiele rejonów Tarchomina więc trzeba się nim jeszcze raz przesiadać.

person pisze:
adw pisze: Czy jedna z tych linii przy okazji kasacji 510 nie mogłaby jechać przez Broniewskiego do Arkadii? Bardzo by to pomogło w dostępie z tych okolic na Tarchomin i odwrotnie (nie wszyscy z Tarchomina pracują w centrum, ci którzy pracują np. na Bielanach/Żoliborzu mogą dotrzeć setkami autobusów wyłącznie do linii metra, jednocześnie będąc odciętymi od dojazdu choćby do właśnie Broniewskiego)
Czy mi się wydaje, czy 186 ma zostać po staremu i wciąż będzie dowozić z Tarchomina i do Os. Potok i do Broniewskiego?
Może faktycznie przyznaj się, że chcesz mieć autobus z Broniewskiego do Arkadii zamiast umywać ręce ludźmi z Białołęki...
Otóż do Arkadii mam multum bezpośrednich tramwajów, więc nie wiem do czego pijesz.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 lut 2012, 15:03

adw pisze:Popytajcie ludzi z Tarchomina, czy wolą mieć nie wiadomo ile linii do Marymontu, czy chcą mieć alternatywę i bezpośredni dojazd do innych miejsc.
Równie dobrze można pytać dzieci, czy wolą cukierki, czy jabłka.

Albo czy wolą dostać jedną zabawkę, czy dziesięć.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Paweł D.
Posty: 5339
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 15 lut 2012, 15:04

adw pisze:Popytajcie ludzi z Tarchomina, czy wolą mieć nie wiadomo ile linii do Marymontu, czy chcą mieć alternatywę i bezpośredni dojazd do innych miejsc.
Na pewno będą tacy, co pasować im będzie bezpośredni dojazd na Okęcie, Marysin, Służewiec Przemysłowy itd... Tak rozumując, to dlaczego 510 ma skręcać w stronę Arkadii a nie w stronę Chomiczówki? Tam prędzej znajdzie się potencjalny pasażer.

adw
Zbanowany
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2011, 9:38

Post autor: adw » 15 lut 2012, 19:25

Wystarczy zobaczyć, ile osób jedzie z Arkadii na Tarchomin 510 i zapewniam cię, że nie skasują takiego połączenia mimo zapowiedzi kasacji samego 510 - właśnie z uwagi na dużą frekwencję. A na Chomiczówkę autobusy z Tarchomina serdecznie i gorąco zapraszam! Niech ZTM nie odcina Tarchomina od osiedli za osią metra.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 lut 2012, 20:25

adw pisze:. Bo w najlepszym przypadku tłuczemy się tramwajem 15 km/h,
Uwierzyłeś wujkowi Józkowi?
by następnie oczekać się na 186 które nie jeździ bardzo często,
Fakt, 7 minut w szczycie i 15 poza, 510 bije to przecież na głowę, o punktualności nawet nie mówiąc...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ashir
Posty: 27747
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 15 lut 2012, 21:00

Glonojad pisze:
by następnie oczekać się na 186 które nie jeździ bardzo często,
Fakt, 7 minut w szczycie i 15 poza, 510 bije to przecież na głowę, o punktualności nawet nie mówiąc...
W międzyszczycie to nawet co 12 minut.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 16 lut 2012, 0:30

adw pisze:... jak ktoś np. z Żoliborza mieszka na Tarchominie to ma utrudniony dojazd.
Dojazd dokąd?

Bastianie, dziękuję za wątek:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2 ... trasy-.pdf
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2 ... y-zal3.jpg
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 lut 2012, 8:28

Wszystko pięknie, ale 510 na Odkrytej?! #-o
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Georg
Posty: 6051
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 16 lut 2012, 9:00

Bardzo dobry pomysł z wydłużeniem 186 do Nowodworów. Może postoje dzięki temu będą dłuższe a linia bardziej punktualna.
Dlaczego ZTM tak bardzo boi się wyrzucenia 510 z Al. Jana Pawła gdzie jest dublem 17?

tatra
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2009, 16:38
Lokalizacja: z ulicy Stołecznej(zawsze)

Post autor: tatra » 16 lut 2012, 17:59

Co dzień jeżdżę 17 i wystarczy mały dzwon naJPII to na odcinku Babka -Femina 510 jest wybawieniem.
tatra

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 lut 2012, 18:51

...dla pierwszych 5% pasażerów...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 17 lut 2012, 10:13

Bastian pisze:Wszystko pięknie, ale 510 na Odkrytej?! #-o
Mieszkańcy coraz częściej wspominają, że ciąg Odkrytej też powinien mieć dojazd do metra. Nie tylko Światowida. Wszak na Odkrytej (a właściwie: Sprawna / Marcina z Wrocimowic) ostatnio powstało kilkanaście budynków wielorodzinnych i zamieszkało tak ze 2 tys osób.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8483
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 17 lut 2012, 14:25

tarantula01 pisze:Mieszkańcy coraz częściej wspominają, że ciąg Odkrytej też powinien mieć dojazd do metra.
Ile ulic na Tarchominie/Nowodworach, tyle linii do metra! Sky is the limit!

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 17 lut 2012, 14:32

person pisze: Ile ulic na Tarchominie/Nowodworach, tyle linii do metra!
I do Arkadii oraz do Centralnego.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8483
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 17 lut 2012, 14:54

Spoko, zaraz będzie outlet przy Trasie Toruńskiej, to zacznie się płacz, że nie ma jak godnie dojechać na wyprzedaże z Tarchodworów...

ODPOWIEDZ