Sprawa krzyĹźa prezydenckiego

Moderator: Szeregowy_Równoległy

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 17 kwie 2011, 21:25

Rosa pisze:Mnie za to zastanawia czemu częśc tzw światowych, oświeconych i oczywiście jak najbardziej tolerancyjnych jest tak przesączona nienawiścia do wszystkiego czemu mogą przypiąć pisowską łatkę? Gdzies tej nienawiści uczą? Jakaś gazetka, Tv może? A może tak wypada bo teraz mamy taka modę i kto nie chce być ciemnogrodem to tak musi.
Nie lubię nienawistnego, prymitywnego języka. Gdy w jakimkolwiek medium pojawia się zbyt emocjonalne, a mało racjonalne podejscie do PiS, jest ono dla mnie mało wiarygodne i niegodne przejmowania się. Niestety jedyna racjonalna postawa wobec PiS, czyli niechęć do jego pomysłów oraz narracji jako wybitnie szkodliwych i uciążliwych dla karaju i jego obywateli, wśród zwolenników PiS często bywa mylona z nienawiścią.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 17 kwie 2011, 22:31

Może jest po prostu tak, że zwolennicy PO przejmują język od zwolenników PiSu? Wpadła mi raz w ręce Gazeta Polska, ale nie dało się tego czytać, przynajmniej dopóki artykuły dotyczyły Polski. Nawet oglądać nie bardzo, bo na pierwszej stronie straszyła karykatura Putina. Pal licho ochronę obcej głowy państwa, ale to środowisko oburzało się na kartofla?
Przynajmniej poznaję znaczenie słowa hipokryzja.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 17 kwie 2011, 23:41

KwZ pisze:Może jest po prostu tak, że zwolennicy PO przejmują język od zwolenników PiSu? Wpadła mi raz w ręce Gazeta Polska, ale nie dało się tego czytać, przynajmniej dopóki artykuły dotyczyły Polski. Nawet oglądać nie bardzo, bo na pierwszej stronie straszyła karykatura Putina. Pal licho ochronę obcej głowy państwa, ale to środowisko oburzało się na kartofla?
Przynajmniej poznaję znaczenie słowa hipokryzja.
Niestety, przeciwnicy PiS-u o słabszych nerwach przejmują. W końcu jeśli by się siedziało w ławce szkolnej z pajacem, który co chwila mówi ci z wrogim grymasem na twarzy np. że twoja matka to szmata a ojciec gwałci psy, to i postawiony pod ścianą stoik w końcu by się zagotował.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 18 kwie 2011, 8:51

chester pisze: Dzisiaj znów moje podatki poszły na ochronę i objazdy autobusów, bo sobie UPR-owcy maszerowali Świętokrzyską i Krakowskim... A wygadywali przy tym różne głupoty, które im na język przyszły ("rząd pod sąd", "precz z socjalizmem", "kapitalizm, nie socjalizm", wszystkiego nie pamiętam...)
Miałem okazję stać i patrzeć, jak maszerowali i śmiać mi się z nich chciało. Duża grupa młodzieży, która sama nie wierzyła w to, co krzyczy. Wiem to, bo sam taki byłem 15 lat temu. Gdy oni krzyczeli "wolność, własność, sprawiedliwość", ja im odkrzykiwałem "frytki, schabowy i surówka" :) Policjanci mieli polewkę ;-)

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 18 kwie 2011, 10:10

yavorius pisze:
chester pisze: Dzisiaj znów moje podatki poszły na ochronę i objazdy autobusów, bo sobie UPR-owcy maszerowali Świętokrzyską i Krakowskim... A wygadywali przy tym różne głupoty, które im na język przyszły ("rząd pod sąd", "precz z socjalizmem", "kapitalizm, nie socjalizm", wszystkiego nie pamiętam...)
Miałem okazję stać i patrzeć, jak maszerowali i śmiać mi się z nich chciało. Duża grupa młodzieży, która sama nie wierzyła w to, co krzyczy. Wiem to, bo sam taki byłem 15 lat temu. Gdy oni krzyczeli "wolność, własność, sprawiedliwość", ja im odkrzykiwałem "frytki, schabowy i surówka" :) Policjanci mieli polewkę ;-)
Miałem podobne odczucia do Twoich, stojąc z synem na Świętokrzyskiej i tłumacząc mu, o co tu może chodzić i co to są za "niepolskie" flagi, o które pytał.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 14 cze 2011, 23:00

Krakowskie Przedmieście:namiot w butach i nowy krzyż

Zarząd Dróg Miejskich zabrał z Krakowskiego Przedmieścia "wędrujący" namiot stowarzyszenia Solidarni 2010. Wieczorem pod Pałac Prezydencki wrócił drewniany krzyż i znicze.

Wygląda na to, że miejscy urzędnicy zafundowali właśnie Warszawie nowe zamieszanie na Krakowskim Przedmieściu. Wszystko zaczęło się we wtorek po południu. Gdy Solidarni 2010 odstawili swój wędrowny namiot na chodnik i ustawili pod nim krzesła. Wtedy straż miejska zapytała o zgodę na zajęcie pasa drogi i - wobec jej braku - zaczęła pouczać ich o konieczności usunięcia namiotu.
Wobec braku reakcji, mundurowi zawiadomili Zarząd Dróg Miejskich. Pracownicy ZDM "zabezpieczyli" namiot. Trafił do magazynu ZDM. Straż miejska zapewnia, że nie użyła przy tym siły: - Nikogo ani niczego przy tym nawet nie dotykaliśmy - zastrzega Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Nowy namiot w butach

Kilka godzin później przed Pałacem Prezydenckim zaczął się zbierać tłumek, głównie starszych osób. Przynieśli ze sobą nowy namiot, który znów ustawili na chodniku. Tym razem jest on... w butach. Te mają prawdopodobnie przekonać straż miejską i ZDM, że namiot nie zajmuje pasa drogi.
Przed samym pałacem pojawił się też nowy, drewniany krzyż i znicze. Starsi ludzie modlą się i śpiewają.
roody
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 27095.html

Znów...

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 14 cze 2011, 23:02

Teraz, to powinni rozgonić nielegalne zgromadzenie na cztery wiatry bez żadnego patyczkowania się... (-(
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 14 cze 2011, 23:04

Dobra, może wykażę się ignorancją, ale czy ci ludzie naprawdę wierzą w słuszność swoich idei i co tą ideą jest?

Awatar użytkownika
Delfino
Posty: 934
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Delfino » 14 cze 2011, 23:09

To jest znakomita inicjatywa, bo uświadomiła społeczeństwu jak wielu ludzi ma problemy z psychiką i nie odnajduje się w rzeczywistości. Myślę, że sporo z tych ludzi rzeczywiście wierzy w te idee, tak samo jak wierzą w inne, niby poważniejsze gusła. Pozostali są po prostu do szpiku kości cyniczni.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 cze 2011, 23:14

MC pisze:czy ci ludzie naprawdę wierzą w słuszność swoich idei i co tą ideą jest?
Tego się nie dowiesz ani od nich, ani od nikogo innego. Moim zdaniem Delfino ma w pełni rację.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Drivter1234
Posty: 513
Rejestracja: 12 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Wawa Bielany

Post autor: Drivter1234 » 15 cze 2011, 2:02

Wolfchen pisze:Teraz, to powinni rozgonić nielegalne zgromadzenie na cztery wiatry bez żadnego patyczkowania się... (-(
To co się dzieje na krakowskim a szczególnie 10-go każdego miesiąca to bardziej mi przypomina jakąś sektę a nie pamięć o zmarłych. Modli się nie na pokaz i nie w takim miejscu, tylko w kościele lub na cmentarzu, w ciszy, skupieniu i spokoju a nie wykrzykując hasła że wszyscy są źli i całe państwo to jeden wielki spisek. To jest chore !!! P.S. Jak tam przejeżdżam to zawszę sobie potrąbie na nich :D Mina tych ludzi -> bezcenna :D

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 15 cze 2011, 9:36

Ja myślę, że ci ludzie po prostu nie mają co robić i się nudzą.

Przeraża mnie natomiast bierność służb porządkowych.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 15 cze 2011, 10:48

Teraz już podobno ani krzyża, ani namiotu nie ma.

Awatar użytkownika
maciej180
Posty: 624
Rejestracja: 22 lis 2009, 11:53
Lokalizacja: Opole / Warszawa
Kontakt:

Post autor: maciej180 » 15 cze 2011, 10:50

Zgadza się. Pusto, cisza, spokój.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 15 cze 2011, 20:46

I nuda :P
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ODPOWIEDZ