A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 01 lis 2015, 23:01

Po prostu jest różnica między "biorę, bo chcę", a "ktoś mnie szantażuje". Jeśli tego nie rozumiesz, to nie mamy o czym rozmawiać.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4777
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 01 lis 2015, 23:09

Takie sprawdzanie, to trochę działanie w myśl zasady: "pokaż mi człowieka, a paragraf się znajdzie".
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 01 lis 2015, 23:13

Poc Vocem pisze:Po prostu jest różnica między "biorę, bo chcę", a "ktoś mnie szantażuje". Jeśli tego nie rozumiesz, to nie mamy o czym rozmawiać.
Problem w tym, że Ty nie rozumiesz jednej, podstawowej rzeczy: organy publiczne nie mogą tworzyć przestępstw, tylko mają je ścigać.

To tak, jak by policjant kogoś upił, a następnie wsadził do samochodu tylko po to, żeby go zaraz za to zatrzymać.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4777
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 02 lis 2015, 17:12

Obrazek

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 02 lis 2015, 21:10

Mapki ciekawe, komentarze nie do końca przemyślane i wyczerpujące. Podział na zabory nadal jest widoczny, co doskonale widać na mapkach (oddzielnych) poparcia dla PiS i PO. Brakuje też odniesienia się do okręgów, w których tak dobre wyniki miały Nowoczesna i Zlew.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4777
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 09 lis 2015, 14:30

:chodu:
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5310
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 09 lis 2015, 14:57

Reakcja na skład nowego rządu? Będzie wesoło. Rząd "jastrzębi" i pacynka na czele. 4-5 miesięcy i Kaczyński "dla dobra państwa" przyjmie dymisję i sam stanie na czele rządu. Czekamy na pierwsze decyzje...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4777
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 09 lis 2015, 15:21

Ewentualna dymisja Szydło jest zależna tak naprawdę od odbioru społecznego tego rządu, a dzisiaj pokazano że w sumie to PiSowi ten odbiór wisi. Mi się wydaje że Kaczyński nie musi dążyć do bycia na czele rządu, bo i tak wszyscy są mu podlegli, a i wybicie się na niezależność Szydło nie grozi.
Boję się że tu nie będzie ceregieli w stylu Marcinkiewicza, tylko od razu dom wariatów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 09 lis 2015, 15:43

Szczególnie, że Kaczyński jak dotąd pozwolił poważnie wybić się na niezależność tylko jednemu człowiekowi: Andrzejowi Dudzie. Duda przejął jedyne stanowisko, z którego prezes PiS nie jest w stanie go odwołać. I nie przypuszczam, żeby Kaczyński w ogóle brał pod uwagę dopuszczenie kolejnej osoby do jakiejkolwiek niezależności. Jeden niepewny Duda w zupełności wystarczy. A obawy Jarosława moim zdaniem nie są bezpodstawne. Duda nie jest przecież głupim gościem i w każdej chwili może dojść do wniosku, że zamiast być niepewnym prezydentem PiS lepiej byłoby, na wzór Kwaśniewskiego, spróbować zostać prezydentem wszystkich. Ładnie się uśmiechać i budzić ogólną sympatię (a żonę i córkę ma bardzo reprezentacyjne), drugą kadencję wygrać bezstresowo w pierwszej turze, a potem rozważyć dalszy udział w życiu politycznym z bardzo dogodnej pozycji startowej. Nie, jeden taki, co nie wiadomo co do głowy mu strzeli to dla prezesa aż nadto. Poza tym Szydło ma charyzmę zupy pieczarkowej i nie jestem w stanie sobie jej wyobrazić w roli liderki czegokolwiek. Jest idealnie nijaka. To też wszelkie dywagacje na temat niezależności pani premier ucina.
No a poza tym skład rządu każe się zastanowić czy PiS to faktycznie ugrupowanie mające w zamyśle dbać o ludzi biednych. Petru krytykowano za powiązania z sektorem bankowym, a w nowym rządzie mamy bankowca Morawieckiego z teką ministra gospodarki czy liberała Szałamachę zajmującego ministerstwo finansów. Dodać do tego Radziwiłła w ministerstwie zdrowia (ten jest zwolennikiem prywatyzacji i współpłacenia przez pacjentów) i jakoś socjalne oblicze PiS się rozmywa.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 09 lis 2015, 15:58

I oby rozmyło się jak najbardziej to może jakoś budżet będzie wyglądał...

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 09 lis 2015, 15:59

Socjalne oblicze PiSu zawsze rozmywa się po wyborach.
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 09 lis 2015, 16:10

Nie jestem przekonany czy wygląd budżetu dla wyborców PiS ma znaczenie pierwszorzędne. Czy w ogóle ma jakiekolwiek znaczenie. Wyborca PiS zagłosował na PiS dlatego, że liberalna (w teorii) Platforma mu nie pasowała, czuł się oszukany, czuł się pominięty przy rozdzielaniu czegokolwiek. Nie czuł się beneficjentem ćwierćwiecza po upadku PRL i kwitnącego kapitalizmu. A teraz ten wyborca PiS może czuć się analnie zgwałcony, bo dostanie siusiaka w usta a nie to, na co głosował i co mu obiecano. Na temat bezpłatnego dostępu do usług medycznych, który moim zdaniem nie podlega dyskusji, to po prostu powinno być, nie będę dyskutować. Na pewno nie z bananową młodzieżą, która wychowana w cieplarnianych warunkach ma spaczone pojmowanie rzeczywistości.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 09 lis 2015, 16:30

Szeregowy_Równoległy pisze:Nie jestem przekonany czy wygląd budżetu dla wyborców PiS ma znaczenie pierwszorzędne. Czy w ogóle ma jakiekolwiek znaczenie. Wyborca PiS zagłosował na PiS dlatego, że liberalna (w teorii) Platforma mu nie pasowała, czuł się oszukany, czuł się pominięty przy rozdzielaniu czegokolwiek. Nie czuł się beneficjentem ćwierćwiecza po upadku PRL i kwitnącego kapitalizmu. A teraz ten wyborca PiS może czuć się analnie zgwałcony, bo dostanie siusiaka w usta a nie to, na co głosował i co mu obiecano. Na temat bezpłatnego dostępu do usług medycznych, który moim zdaniem nie podlega dyskusji, to po prostu powinno być, nie będę dyskutować.
Jak nie wyciągnął wniosków z poprzednich rządów PiSu to nic dziwnego. Największą redukcję obciążeń podatków i parapodatków osobistych uchwalił rząd Jarosława Kaczyńskiego z wicepremier o minister finansów Zyta Gilowska.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 09 lis 2015, 16:56

Hmm... Ja zamiast zastanawiać się jaki to ten wyborca PiS czuje się oszukany, znalazłbym jakiegoś i zapytał o zdanie.

A zdanie moje jest takie, że z grubsza jestem z kształtu nowego rządu zadowolony. Na beneficjenta socjalu i tak bym się nie załapał, więc na realizacji tych postulatów mi nie zależy (a i tak przyjąłem, że ich realizacja jest zależna od stanu budżetu państwa, a tu ciężko powiedzieć jak sprawy się do końca mają). Z tego wystarczy mi podniesienie kwoty wolnej od podatku, o które zadbał już TK.

Właściwie jedynym rozczarowaniem jest dla mnie Ziobro jako minister sprawiedliwości. Bardziej wolałbym widzieć na tym stanowisku pana Wojciechowskiego, który ma wyczucie społeczne znacznie od Ziobry większe. Niemniej głosując na tę partię, brałem pod uwagę, że Ziobro zostanie MS-em, zapewne ze względu na umowy koalicyjne. Boli też Gowin jako minister nauki, bo będą to zapewne kolejne cztery lata wspierania UW.Tylko przypomnę, że MNiSW wyrzuciło z siebie program dotacji dla UW na poziomie miliarda złotych (przewiduje się remonty wszystkich dotychczas nie remontowanych gmachów, w tym akademików), podczas gdy inne uczelnie porównywalnej klasy (np. PW) dostaną kwoty o rząd wielkości mniejsze. A studenci niech siedzą na zajęciach w kurtkach i pracują na komputerach z zeszłego stulecia, na którym nowoczesne oprogramowanie nie chce się nawet uruchomić. Ważne, żeby UW miało klimę i ośmiordzeniowe maszyny do pisania.

Niemniej mogło być gorzej.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 lis 2015, 17:35

Szyszko nie jest dla Ciebie rozczarowaniem?!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ