Informacja w Swingach i Jazzach

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 13 maja 2014, 10:19

pawcio pisze:22 wysypało się systemowo.
Awaria po stronie publikacji rozkładów w ZTM. aczkolwiek państwo motorowi mogliby już pościągać sobie aktualizacje rozkładów i mieliby czynne wyświetlacze.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 13 maja 2014, 10:31

A tego nie powinien zrobić jakiś personel na zajezdni?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 13 maja 2014, 12:03

MichalJ pisze:A tego nie powinien zrobić jakiś personel na zajezdni?
Dwa kliki na terminalu prowadzącego.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 14 maja 2014, 0:40

MisiekK pisze:
MichalJ pisze:A tego nie powinien zrobić jakiś personel na zajezdni?
Dwa kliki na terminalu prowadzącego.
Zatem dlaczego nikt nie wydał motorowym polecenia wykonania tych dwóch klików?

Ten Swingowy system coraz bardziej mnie zadziwia...
noidea

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 14 maja 2014, 8:03

Adam G. pisze:Zatem dlaczego nikt nie wydał motorowym polecenia wykonania tych dwóch klików?
Nie wiem.
Adam G. pisze:Ten Swingowy system coraz bardziej mnie zadziwia...
ZONK - tu jest wszystko poprawnie. Żaden system poprawnie nie obsłuży danych w postaci śmietnika poza uzgodnionym formatem. Warto sprawdzać, co się wystawia przewoźnikom.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 14 maja 2014, 9:57

Zajezdnie mają za dużo roboty z przeklejaniem numerów z czerwono-czarnych i czarno-czerwonych na czarno-białe, żeby się jeszcze zajmować wyświetlaczami.

ashir
Posty: 27747
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 14 maja 2014, 10:37

Na razie mamy 3 dzień, kiedy Swingi na 22 wożą tradycyjne tablice. Swoją drogą ciekawie byłoby jakby przestały działać tablice we wszystkich Swingach na 17+37. :)

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 14 maja 2014, 11:13

ashir pisze:Na razie mamy 3 dzień, kiedy Swingi na 22 wożą tradycyjne tablice.
Okazało się, że jeszcze pojeżdżą. Poprawki się nie udały :P
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 14 maja 2014, 11:38

Jak zwykle nic nie rozumiem. Nie można im wgrać tego samego pliku, z którym jeździły w piątek? Rozkład się nie zmienił.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 14 maja 2014, 13:01

MichalJ pisze:Jak zwykle nic nie rozumiem. Nie można im wgrać tego samego pliku, z którym jeździły w piątek? Rozkład się nie zmienił.
Nie można. Pliki wgrywane na wagony to przeszłość.
Takie są efekty wrzucania danych bez uprzedniego sprawdzenia ich spójności.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 14 maja 2014, 13:18

No to nie na wagony, tylko do jakiejś bazy. Wgrać (przywrócić) to samo, co było w piątek, a nie rzeźbić poprawki do poprawek.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 14 maja 2014, 14:00

MichalJ pisze:No to nie na wagony, tylko do jakiejś bazy. Wgrać (przywrócić) to samo, co było w piątek, a nie rzeźbić poprawki do poprawek.
Ależ oczywiście - masz rację. Bazą zarządza organizator.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

drobert
Posty: 1425
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 14 maja 2014, 14:51

Na takie sytuacje wg mnie w SIP w Swingach brakuje takiej funkcjonalności jak jest w BUSE gdzie można z palca wpisać dowolny numer i dowolny kraniec. I to nie tylko na sytuacje gdzie jest problem z bazą danych. Nawet podczas ostatnich problemów w metrze gdzie na szybko uruchamiano linie zastępcze w Swingu nic poza Objazdem awaryjnym, awarią, PT itd. nie da rady wyświetlić i wkłada się za szybe dechy. Tak też było w zeszłym roku kiedy się przeciągnęły się prace w metrze i część wagonów na 75 jeździła jako PT bo pobrały nowe rozkłady. Chyba nie po to się inwestuje grube pieniądze w SIP, który w awaryjnych sytuacjach staje się całkowicie nieprzydatny.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25437
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 maja 2014, 14:53

Niestety w swoich pierwotnych założeniach ktoś przyjął, że SIP ma być bezobsługowy, a baza rozkładów jazdy załatwi wszystko. A teraz wychodzą różne kwiatki, których czasami nie sposób posprzątać.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 14 maja 2014, 15:11

No o ile jeszcze założenie, że baza rozkładów przychodzi zawsze poprawna może mieć jakiś sens, o tyle brak możliwości wyświetlenia ad hoc czegoś typu 'za metro' to głupota kompletna.

ODPOWIEDZ