Trasa Toruńska/Armii Krajowej

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 16 lut 2006, 8:45

:arrow: Kierowcy jak zwykle nic nie robią sobie z zakazu. Na szczęście ktoś to kontroluje:
ŻW pisze:Kierowcy karani za niszczenie wiaduktu

Kilkanaście mandatów wlepili funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego kierowcom ciężarówek. Dziś posypią się pewnie następne.


Od wtorku funkcjonariusze inspekcji „czają się” w rejonie Trasy Toruńskiej na Żeraniu. Od roku jest tam zakaz wjazdu dla pojazdów cięższych niż 20 ton. Zakaz wprowadzono po to, by tiry nie niszczyły wiaduktów na Trasie. Te są w złym stanie. I każdy przejazd przeładowanej ciężarówki powoduje, że konstrukcje drżą w posadach.

Kierowcy z zakazu robią sobie jednak niewiele. Inspektorzy postanowili dobrać się do skóry tym, którzy przepisy lekceważą.

– Wczoraj nałożyliśmy już siedem mandatów, we wtorek dwanaście – mówi Alvin Gajadhur, rzecznik ITD. – Kierowcy tłumaczą się, że nie zauważyli znaków albo że objazdy są zbyt uciążliwe. Mówią wprost, że wolą ryzykować mandatem, niż objeżdżać miasto dookoła.

Funkcjonariusze nie ważą samochodów. Sprawdzają tylko dowody rejestracyjne. Jest w nich informacja, jaka jest tzw. dopuszczalna masa całkowita pojazdu. Jeśli przekracza 20 ton – to wiadomo, iż pojazd jest za ciężki.

Patrole na Trasie powinny stać codziennie. Niesubordynowanych kierowców jest bowiem bardzo dużo. Niestety. Jest to niewykonalne ze względu na małą liczbę funkcjonariuszy ITD. Na całe Mazowsze przypada ich zaledwie trzydziestu. Ponieważ pracują na trzy zmiany, to tak naprawdę dyżur pełni dziesięciu ludzi. Tymczasem poza ciężarówkami pracownicy ITD kontrolują też autokary i autobusy.

Nic dziwnego, że kierowcy drwią sobie z ograniczeń. Prawdopodobieństwo złapania jest stosunkowo nikłe. A mandat śmieszny – zaledwie 250 zł plus trzy punkty karne. – Nie możemy karać surowiej – tłumaczy Gajadhur. – Taka wysokość kar wynika z przepisów o ruchu drogowym.

Dotychczas wlepiono mandaty na kwotę 4750 zł. A kapitalny remont zniszczonych m.in. przez ciężarówki wiaduktów szacuje się na 60 mln zł. Oczywiście pieniędzy na to nie ma.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 16 lut 2006, 11:49

Trzeba jeszcze tylko popracować nad ściągalnością tych mandatów :-? Ja tam bym od razu wieszał na pierwszym lepszym drzewie :wink: :D

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 17 lut 2006, 8:45

:arrow: A nie lepiej na tych wiaduktach? Przynajmniej popatrzyliby sobie na ich fatalny stan :lol:.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 17 lut 2006, 11:08

Najlepiej zabierać ciężarówki aż zapłacą :-D a jak są z zagranicy to niech proszą o pomoc ambasady :-D
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 17 lut 2006, 17:16

Jak się wreszcie rozsypie ten wiadukt jak Jerozolimskie, to nie będzie problemu. Może wóczas i służby i kierowcy się zastanowią co i jak...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 17 lut 2006, 20:59

MeWa pisze:Jak się wreszcie rozsypie ten wiadukt jak Jerozolimskie, to nie będzie problemu. Może wóczas i służby i kierowcy się zastanowią co i jak...
Szkoda, że dopiero wtedy :evil:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 17 lut 2006, 21:00

R-11 Kleszczowa pisze:
MeWa pisze:Jak się wreszcie rozsypie ten wiadukt jak Jerozolimskie, to nie będzie problemu. Może wóczas i służby i kierowcy się zastanowią co i jak...
Szkoda, że dopiero wtedy :evil:
Mądry Polak po szkodzie... Choć czasem mam wrażenie, że wówczas także nie...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 lut 2006, 18:09

MeWa pisze: Mądry Polak po szkodzie... Choć czasem mam wrażenie, że wówczas także nie...
Proszę bez wątków politycznych [-X :lol:

A tak serio - przecież szkoda już była w Alejach, no i co?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 lut 2006, 21:25

inż. Glonojad pisze:
MeWa pisze: Mądry Polak po szkodzie... Choć czasem mam wrażenie, że wówczas także nie...
Proszę bez wątków politycznych [-X :lol:
:)
Inż. Glonojad pisze:A tak serio - przecież szkoda już była w Alejach, no i co?
to wówczas zastosowanie ma druga część mojej wypowiedzi :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 lut 2006, 22:36

"Nowe przysłowie Polak sobie kupi
że tak przed szkodą, jak po szkodzie głupi" :roll:

Tyle, że mam cholerne poczucie daja vu :/
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 20 lut 2006, 0:44

inż. Glonojad pisze: Tyle, że mam cholerne poczucie daja vu :/
cóż takie życie ;) ALe może dzięki tym deja vuom ktoś coś zrozumie ;)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 20 lut 2006, 8:56

:arrow: Wczoraj w Kurierze Warszawskim pokazywali, jak kierowcy tirów nagminnie łamią zakaz wjazdu pojazdów powyżej 20 ton. Dopiero w momencie kontroli przez ITD poszła przez CB-radio informacja, że lepiej omijać to miejsce. Inspektorzy odjechali i wszystko wróciło do "normy".

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 20 lut 2006, 13:49

MZ pisze::arrow: Wczoraj w Kurierze Warszawskim pokazywali, jak kierowcy tirów nagminnie łamią zakaz wjazdu pojazdów powyżej 20 ton. Dopiero w momencie kontroli przez ITD poszła przez CB-radio informacja, że lepiej omijać to miejsce. Inspektorzy odjechali i wszystko wróciło do "normy".
Wszystko dobrze, tylko kierowcy twierdzą, że taniej im wychodzi te 250 zł i 3 punkty niż kluczenie po objazdach. :evil: A kontrole nie są tam takie częste.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 20 lut 2006, 16:18

:arrow: Zaczyna się przesuwanie przystanków w rejonie żerańskich estakad:
ZTM pisze:Przesunięcie przystanku ŻERAŃ FSO 02

Od dnia 20.02.br. (poniedziałek) od ok. godz. 12:00 do odwołania przystanek ŻERAŃ FSO 02 (na ul. Modlińskiej w kierunku Tarchomina) obowiązujący dla linii 101, 126, 133, 144, 152, 509, 518, 705, 723, 801 oraz 609 i 613 zostaje przesunięty około 150 m do tyłu, przed skrzyżowanie z ul. Elektronową. Powyższe utrudnienia mają na celu wyeliminowanie zagrożenia bezpieczeństwa pasażerów oczekujących na przystanku pod estakadą.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 03 mar 2006, 17:38

Tak, przystanek jest dalej pod tą samą estakadą - tylko pod jej innym fragmentem.

ODPOWIEDZ