Rower...

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

TLG
Posty: 5890
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 08 kwie 2007, 20:16

jasiu pisze:ew. zamiast Zalesia Grn. coś dalszego (Ustanówek, Czachówek Płd :] )
Podbijamy stawkę, co? Nie jest jakaś dramatyczna odległość, byle to zaplanować jakoś "z głową" i nie trafić na jakieś piaszczyste drogi tak, jak można trafić np. w Puszczy Kampinoskiej. Tamtych terenów jeśli chodzi o rower to w ogóle nie znam.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 08 kwie 2007, 20:18

Też tam nie byłem. Na miejscu się zobaczy, jeszcze przejrzę w Trafficu jakiś przewodnik rowerowy :D

Awatar użytkownika
Janeczek
Posty: 429
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Janeczek » 08 kwie 2007, 22:11

Do Jeziórka (obok Ustanówka) można bez problemu dojechać asfaltem (po trasie Roj-busa), a kawałek dalej leży Czachówek i tam też jest droga bitumiczna. Prznajmiej tak mówi http://www.mapa.szukacz.pl

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 09 kwie 2007, 13:12

hafilip84 pisze:A ja bardziej technicznie: kilka lat temu bardzo popularne były ramy ze stopu stali zawierającego chrom i molibden (oznaczane były CroMo lub Cr-Mo)... Teraz przymierzam się do nowego roweru i chciałem kupić ramę z tego samego materiału, ale już prawie nie ma takich w katalogach... Ktoś wie co się z nimi stało?
tu sprzedają taki:
http://www.allegro.pl/item180291359_whe ... ocja_.html
ale to jest sprzed paru sezonów, bo mam identyczny :D

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 09 kwie 2007, 20:08

Kupuję nowy... Ale właśnie nie wiem dlaczego już nie ma ram z tego materiału w katalogach...

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 09 kwie 2007, 22:57

hgw, może teraz lepsze są z alu?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 kwie 2007, 15:28

Dyskusja o lodach poszła sobie obok :P
viewtopic.php?t=4111
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

TLG
Posty: 5890
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 11 kwie 2007, 19:18

Znalazlem jeszcze jedną ciekawą, archeologiczną trasę: śladami linii Wieliszew - Nasielsk. Prawie całą można przejechać na rowerach. Wyjątkiem jest most, który obecnie jest fragmentem rurociągu "Przyjaźń". Trasa średniej długości ma ok 35km.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 2898
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 11 kwie 2007, 21:13

Cześć tej trasy robiłem w zeszłym roku (odcinek ze wspomnianego mostu w Orzechowie - jakaśtam droga do Studzianek Nowych, używałem tej drogi jako dojazdu do linii kolejowej do Nasielska) - jest trochę śladów pokolejowych m.in. dwa dawne wiadukty i budynki pokolejowe k. Wójtostwa. Sama trasa na tym odcinku jest sympatyczna i prosta - ruch bardzo mały, droga ubita, mało piachu itd.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 11 kwie 2007, 22:01

to może jeszcze śladami EKD Włochy-Warszawa? Tyle, że to już raczej bez rowerów;P

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 11 kwie 2007, 22:12

to na MiK-u pisać :P
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

JacekM
Śnieżynka
Posty: 8858
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 11 kwie 2007, 22:15

Jak pieszo i po 25 kwietnia to jestem chętny :D
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 11 kwie 2007, 22:17

JacekM pisze:Jak pieszo i po 25 kwietnia to jestem chętny :D
egzaminek? :D
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 11 kwie 2007, 22:39

jasiu pisze:to może jeszcze śladami EKD Włochy-Warszawa? Tyle, że to już raczej bez rowerów;P
Słuszna koncepcja.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
levar
Posty: 2414
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 13 kwie 2007, 2:17

Ja również reflektuję, w bliżej nieokreślonym terminie, tyle że musiałbym wiedzieć wcześniej...

ODPOWIEDZ