A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 03 lut 2006, 15:52

Witamy ponownie cenzurę [-X ](*,)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 03 lut 2006, 16:11

[----]

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 03 lut 2006, 17:32

"Wolność Słowa w Polsce: 1989 - 2006 [']"

Trafiony komentarz, z opisu GG koleżanki.

Pzdr.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 03 lut 2006, 17:35

Mahony2109 pisze:"[--------] Słowa w Polsce: 1989 - [--------]"

[-------] komentarz, z opisu GG [--------].

Pzdr.
Zobaczymy do czego jeszcze [-------] w nowej Rzeczpospolitej #-o
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36651
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 lut 2006, 20:21

A tak niektórzy na "komuchów" psioczyli. Ja tym czasem mam wrażenie, że oni się szybciej ucywilizowali, niż przeciwna strona naszej sceny politycznej. A przynajmniej ich rządy Fedorowicz (bądź co bądź, kojarzony z niegdysiejszą opozycją) jakoś przetrwał, bez większych problemów w dodatku... :roll:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 03 lut 2006, 20:25

Tak mi się to wszystko razem, te ataki na wolność słowa i rośnięcie w siłę nacjonalistów, kojarzy z Legendą Ludową Kazika :-/.

"Odpływa już ostatni statek stąd
Nikt się potem nie zabierze, będzie lament i łamanie rąk
Tak dzisiaj tu została zabita demokracja
Jacyś ludzie wyrzucili ją do ubikacji
Ta kraina to ruina, pies obdarty flaki żre
Wiecznie zły menelik pragnie bić po twarzy mnie
Bo nie jestem z tych stron, a to bardzo źle rokuje
Jego wizji świata i ja zaraz to poczuję

To nie moje są słowa
A to legenda ludowa

A to nie moje są słowa
A to legenda ludowa

Odlatuje już ostatni samolot z tych stron
Każdy kto chce się zabrać ma zostawić swój dom
Tak dzisiaj tu została zabita wolność słowa
Duch jej ze strachu pod komodę się schował
Mimo to za granicami nadal reklama sławna
Przyjedź do nas - Twój samochód jest już tutaj od dawna
Radykalna bandyterka rada sytuacją prawną
To ich tylko dobra wola, że ciebie nie napadną

To nie moje są słowa
To legenda ludowa

A to nie moje są słowa
To legenda ludowa

Odchodzi już ostatni mędrzec stąd
Powietrze tu nieświeże i niezdrowy swąd
Tak dzisiaj tu została zabita republika
W pałacu soldateska sra na złotych nocnikach
Odchodzi już ostatni sprawiedliwy stąd
Nikt o tym nie wie nic bo i wiedzieć to skąd
Zarosną te place i domy bardzo łatwo
Jest tak przyjęte, że ostatni gasi światło

To nie moje są słowa
To legenda ludowa..."

tekst za www.kazikstaszewski.art.pl

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 03 lut 2006, 20:25

Bastian pisze:A tak niektórzy na "komuchów" psioczyli. Ja tym czasem mam wrażenie, że oni się szybciej ucywilizowali, niż przeciwna strona naszej sceny politycznej. A przynajmniej ich rządy Fedorowicz (bądź co bądź, kojarzony z niegdysiejszą opozycją) jakoś przetrwał, bez większych problemów w dodatku... :roll:
Federowicz nie, ale Wiadomości były wtedy bardzo podporządkowane władzy, zobaczymy co będzie, bo obrazili sobie wiekszość mediów, jak im zaczna wyciągać afery(choć akurat minister gazrurka to przesada) to się zacznie równia pochyła jak z komuchami
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 03 lut 2006, 20:33

A swoją drogą może powinniśmy zmienić ankietę, na taką jaką widziałem na jednym portalu, którego tu nie chcę reklamować:

"Czy jeśli PiS posunie się dalej w krępowaniu wolności słowa, np: poprzez zamykanie gazet przy pomocy skarbówki i wydumanych zarzutów lub nieodnawiania koncesji radiom i telewizjom, to wyjdziesz na ulicę...:

Tak
Nie"

:-/

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 03 lut 2006, 20:59

Znajomy ma na GG bardzo znamienny opis własnie:

"Polska ma nowoczesny rząd- sterowany radiem"
=D>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 03 lut 2006, 21:53

Słodka zemsta PiSu. Za to, że telewizja prała ludziom mózgi i twierdziła, że w Polsce najfajniejsza jest PO/SLD/UD/UW/SDRP....(niepotrzebne skreślić)

Tylko dlaczego naszym kosztem? Nie można po prostu poprzestać na wyrzuceniu kilku ludzi, którym to się naprawdę należało?
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36651
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 03 lut 2006, 22:30

Słodka, jak słodka. Nikt jeszcze, łącznie z lewicą, nie opanował aż w takim stopniu KRRiT. Zobaczymy, jak to pisuary wykorzystają...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26837
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 lut 2006, 22:45

@Karol: Telewizja nic takiego nie twierdziła. Tylko, z jakiegoś powodu, PiSS i niektórzy jego zwolennicy odbierają nie tylko krytykę, ale i obiektywną prawdę za ataki personalne...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 03 lut 2006, 23:09

Nie zgadzam się 8-) TVP przez dłuższy okres czasu robiła "Wiadomości" jak koncert życzeń dla pewnych partii (SLD głównie). Kilku prezenterów ostatecznie powiedziało że ma dość, a pan Jeneralski dziś ujawnił kim kiedyś sobie był :roll:
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26837
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 lut 2006, 9:22

Może. Nie zmienia to jednak faktu, jakie PiSS ma podejście do głosów ujawniających prawdę (i do prawdy w ogóle) :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36651
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 lut 2006, 11:21

Obrazek
Prezes Kaczyński chce karać media za bojkot konferencji

Paweł Wroński, Dominik Uhlig, Ewa Milewicz 04-02-2006, ostatnia aktualizacja 03-02-2006 22:44

Marszałek Sejmu powinien ukarać dziennikarzy, którzy protestowali przeciw faworyzowaniu mediów ojca Rydzyka - grozi Jarosław Kaczyński. Czy będzie ich także karcił Narodowy Ośrodek Monitorowania Mediów?

Po czwartkowej decyzji PiS o dopuszczeniu tylko mediów o. Rydzyka do ceremonii zawarcia paktu stabilizacyjnego z LPR i Samoobroną politycy PiS usiłowali zatrzeć fatalne wrażenie. Szef klubu Przemysław Gosiewski mówił, że podpisanie paktu miało się odbyć przy wszystkich mediach, a wcześniej umowę tylko parafowano. Nawet prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej zaczął od usprawiedliwienia: - Ojciec dyrektor starał się ułatwić porozumienie, nie sądziłem, że parafowanie paktu w obecności jego mediów będzie komukolwiek przeszkadzało.

Ale zaraz przeszedł do kontrataku: - Reakcja dziennikarzy była grubo przesadzona. Te okrzyki, gwizdy, krzyczenie "hańba" to przekroczenie reguł, które powinny obowiązywać w Sejmie.

Prezes PiS zapowiedział "wyciągnięcie konsekwencji". Jak ukarać dziennikarzy, zdecyduje marszałek Sejmu Marek Jurek. Nie dowiedzieliśmy się, co im grozi, bo marszałek wyjechał do Pragi.

Dzielenie przez PiS mediów na przychylne i niechętne władzy skrytykowały niemal wszystkie organizacje dziennikarskie.

Natomiast Witold Kołodziejski, przedstawiciel PiS w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, postawił Rydzykową TV Trwam za wzór innym mediom (czwartkowy "Puls biznesu"). Wczoraj dodał, że w postępowaniu PiS nie ma nic dziwnego, bo "media często nie stawały na wysokości zadania".

Dziennikarze pytali o wpisany do paktu stabilizacyjnego Narodowy Ośrodek Monitorowania Mediów. To już druga "rózga" na media tej koalicji. Wcześniej w ustawie o RTV przeforsowała zapis autorstwa Samoobrony, że KRRiT ma czynnie zadbać o etykę dziennikarską, co może być przykrywką dla cenzury.

- To nie cenzura, nie jesteśmy nieprzyjaciółmi wolności - odpowiedział Jarosław Kaczyński. Ośrodek ma mieć charakter niezależny. Jego celem będzie "ewidencjonowanie faktów medialnych, tak by każdy obywatel mógł ustalić, jaką opcję jakaś gazeta reprezentuje".

Poseł PiS Paweł Kowal, szef komisji kultury, dodał, że ośrodek ma badać treści przekazu, strukturę własności mediów, problemy prawne.

Kto wymyślił ośrodek monitorowania? Według Kaczyńskiego - "warszawscy socjologowie". Jego współpracownicy wskazują dr. Tomasza Żukowskiego.

- Przedstawiłem pomysł stworzenia swoistego CBOS [ośrodka badania opinii publicznej] dla mediów w 2005 r. na łamach "Gazety Wyborczej" i wtedy nikt nie protestował - mówi nam Żukowski. Dodaje, że nie przygotował żadnego opracowania, tylko rozmawiał o tym m.in. z politykami PiS.

Czy nie użyją oni ośrodka do piętnowania mediów? Żukowski: - Instytut byłby niezależny, nie miałby charakteru rządowego. Media powinny być obiektem badań podobnie jak inne obszary działalności społecznej, byłoby to korzystne dla nich samych.

Ale polityk PiS, specjalista od mediów, powiedział nam: - O co chodzi? Jeśli jakakolwiek władza, np. KRRiT, ma podejmować decyzje dotyczące mediów, musi się opierać na ekspertyzach. Teraz będzie instytucja, która jest w stanie je przygotować.
Mi się nóż w kieszeni otwiera... :evil:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ