Sprawa krzyĹźa prezydenckiego

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 04 sie 2010, 10:01

Za czasów PRL żaden z protestujących obecnie nawet by nie pisnął, bo wiedziałby czym to może się skończyć. Potężnym łomotem na miejscu i na wynos + sprawa karna za zakłócanie ładu i porządku publicznego. Jeszcze jakby spotkał dowcipnych śledczych to dopisaliby mu paragraf za czynną napaść na umundurowanego funkcjonariusza Milicji Obywatelskiej.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 04 sie 2010, 10:05

Paweł_K pisze:Bo tak sobie myślę, że jak by to były czasy minione, to by już żaden protestujący się nie ostał, bo Zdziczałe Oddziały Milicji Obywatelskiej* już dawno zafundowałyby im solidną "ścieżkę zdrowia"....
To jest nasze przeklenstwo, na calym cywilizowanym swiecie sluzby porzadkowe nie wachaja sie z uzyciem sily do przywrocenia porzadku. U nas za to jest strach przed porownaniem do ZOMO.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 04 sie 2010, 10:18

Paweł_K pisze:Ciekawe, że protestujący porównują współczesne wydarzenia do PRL-u. Bo tak sobie myślę, że jak by to były czasy minione, to by już żaden protestujący się nie ostał, bo Zdziczałe Oddziały Milicji Obywatelskiej* już dawno zafundowałyby im solidną "ścieżkę zdrowia"....
Tak się składa, że w PRLu obrony krzyża były zwycięskie dla ludzi. Władza nie interweniowała.
zzz pisze:To jest nasze przeklenstwo, na calym cywilizowanym swiecie sluzby porzadkowe nie wachaja sie z uzyciem sily do przywrocenia porzadku. U nas za to jest strach przed porownaniem do ZOMO.
Tak, na całym cywilizowanym świecie policja tłucze staruszków. To dopiero by trafiło do wszystkich telewizji świata. PO chce przegrać wybory? - śmiało, niech wyda rozkaz do szturmu.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5310
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 04 sie 2010, 10:34

Tm pisze:Tak się składa, że w PRLu obrony krzyża były zwycięskie dla ludzi. Władza nie interweniowała.
Pewien jesteś, że w latach Gomułki czy Bieruta było tak wspaniale ?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 04 sie 2010, 10:35

Tak się składa, że w PRLu obrony krzyża były zwycięskie dla ludzi. Władza nie interweniowała.
Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie ze w latach 70 wladza kilkakrotne uzyla ZOMO do likwidacji krzyza w nowej hucie. Ale ludzie od razu stawiali nowy.
Tm pisze:Tak, na całym cywilizowanym świecie policja tłucze staruszków.
Ni tyle tlucze, co usuwa z uzyciem sily, a jak ktos zatakuje usuwajacych to nie wacha sie postawic zarzutu ataku na policjanta. Z resztaw tym tygodniu wyplynely nagrania z Francji jak miejscowa policja likwidowala oboz imigrantow, podobne nagrania sa z Wloch. I tam nie bylo pretensji o uzycie sily wobec matek z dziecmi ale o nadmierna agresje.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 04 sie 2010, 10:39

W Nowej Hucie były starcia z milicją, ale krzyż został i ostatecznie wybudowano kościół.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 04 sie 2010, 10:41

Tm pisze:W Nowej Hucie były starcia z milicją, ale krzyż został i ostatecznie wybudowano kościół.
Czy ja napisalem cos innego ? :>

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 04 sie 2010, 10:58

Jezeli PO rozwiazałaby ta sprawe siłą ma moje poparcie i wielu innych ludzi ktorzy maja dosc klerykalnego kraju. Rozprawiaja sie z tym tłumem raz na zawsze PiSu za rok juz nie bedzie. Szkoda ze nie ma odwaznych ludzi w PO aby to zrobic.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 04 sie 2010, 11:18

Bo prawda jest taka, że w PO jest tylko jeden odważny człowiek, który głośno mówi to, co inni mówią szepczą w domach...

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 04 sie 2010, 11:36

a PiS powinien zniknac ze sceny politycznej m.in. za podburzanie ludzi własnie. Jak patrze na te wsciekłe geby m.in. pana brudzinskiego czy pana ziobry czy pana kurskiego wojowników oddanych Jarkowi to mi sie niedobrze robi. Tym ludziom pod pałacem nie trzeba duzo wystarczy kilka haseł głoszonych przez PiS typu usuniecie krzyza, walka z kosciolem, prezydent w błocie w ruskiej trumnie i to wystarczy zeby wskazac kto jest winny. Mam nadzieje ze PiSowców Bóg pokarze i to juz niedługo.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 sie 2010, 12:09

Z cyklu "kulturalny PiS walczy z chamską nagonką":
"(...) przekroczył granicę, za którą już nie ma polityki, tylko trzeba tego faceta powiesić na najbliższej gałęzi. Wszyscy musimy do tego doprowadzić. Po czymś takim trzeba mu wybrać gałąź".
Zagadka: czy to Janusz Palikot mówi o Jarosławie Kaczyńskim? Niezupełnie...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 04 sie 2010, 12:14

Dobrym ruchem PiSu jest wysunięcie do roli fightera kogoś innego niż prezes. Skoro takie są trendy w polityce niech wszyscy zaczną grać w grę Palikota. Będzie jeszcze większe szambo, ale widocznie inaczej sie nie da.
Ciekawe ile teraz będzie oburzania "jak ten PiS mógł", oczywiście o przeciwnikach ani słowa, wiadomo przecież (znaczy cała postępowa ludzkość wie), że to tylko PiS jest chamski.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 04 sie 2010, 12:15

rufio198 pisze:
Tm pisze:Komorowski popełnił dwa błędy: pierwszy - sprzeciwiając się tablicy pamiątkowej,
Guzik prawda - podstawowym błędem Komorowskiego było że to że decyzja o usunięciu krzyża, była jedną z pierwszych jego decyzji po wygraniu wyborów. Na niektórych tzw ,, prawdziwych Polaków'' podziałało to jak płachta na byka. Mógł dać sobie na wstrzymanie.
Takie jest przynajmniej moje odczucie.
W pełni się zgadzam zachował się jak słoń w składzie porcelany. Czy zastanawia się nad tm co mówi czy mu wszystko jedno bo i tak PR potem to załatwi :-k Poza tym powiedział to moim zdaniem za wcześnie, zanim oficjalnie uznano jego wybór za prawomocny - jak formalnie zostanie miałby prawo tak mówić. Poza tym mam wrażenie chaosu informacyjnego po stronie PO, kto tak naprawdę jest "właścicielem" miejsca.
rufio198 pisze:
Tm pisze:drugi - dzisiaj, oddając pole obrońcom krzyża.
A niby co miał zrobić?
nie tyle sam prezydent - elekt co Kancelaria
rufio198 pisze:
Tm pisze:Teraz nawet jeśli władza będzie chciała wszystko załatwić bez kamer, w nocy to i tak następnego dnia wyrosną kolejne krzyże, aż nie pojawi się tablica.
Teraz to choćby postawiono pomnik ś.p. Lecha Kaczyńskiego na koniu,z aureolą na głowie to i tak nie pomoże.
Tam ma być krzyż i koniec. Niektórzy z tych ludzi starają się być świętsi od Papieża.
A tu już moim zdaniem troszkę przesadzasz z tą aureolą. W tym tzw. porozumieniu Kancelarii i Kurii oraz harcerzy coś jest nie tak jasne jak się wydaje. Konserwator zabytków pisze, że nie wyrazi zgody na pomnik w tym miejscu, Kancelaria znająca ta pismo mimo wszystko podpisuje się pod formą upamiętnienia wszystkich ofiar tego zdarzenia przez Pałacem Namiestnikowskim. Jeżeli mylę się w kolejności zdarzeń to prostujcie.
A przede wszystkim w całej tej sprawie więcej spokoju, mnie emocji ze wszystkich stron. Pamiętajmy o jednym - usuwanie symboli kościelnych (i narodowych) budzi u osób pamiętających PRL wspomnienia działań zwalczających własne przekonania w ramach szerzenia ideologii a tak naprawdę zdobycia władzy i zniszczenia przeciwnika.
I na koniec jeszcze jedna refleksja - PO (i wspierające ją media i środowiska) wprost genialnie wykorzystuje całą te sprawę dla "przykrycia" dużo ważniejszych problemów dotyczących podniesienia podatków, generalnie zagrożeń finansowych dla RP (gigantyczne zadłużenie) oraz całkowitej gnuśności (braku pomysłów czy też chęci lub możliwości) w rządzeniu krajem.

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 04 sie 2010, 12:16

Tm pisze:Dobrym ruchem PiSu jest wysunięcie do roli fightera kogoś innego niż prezes. Skoro takie są trendy w polityce niech wszyscy zaczną grać w grę Palikota. Będzie jeszcze większe szambo, ale widocznie inaczej sie nie da.
Ciekawe ile teraz będzie oburzania "jak ten PiS mógł", oczywiście o przeciwnikach ani słowa, wiadomo przecież (znaczy cała postępowa ludzkość wie), że to tylko PiS jest chamski.
to nie palikot zaczal tylko PiS. Paliktot tylko sie dostosowuje do poziomu chama brudzinskiego np. I chwała mu za to, niech dalej punktuje PiS i wskazuje na obłude i przewrotnosc tych ludzi.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 sie 2010, 12:18

W PiS rola fightera przypada różnym ludziom i zaczęła się w czasach, gdy Palikot w Platformie nikomu się nie śnił.

Ale oczywiście łatka przylgnęła do Palikota i tak już pewnie zostanie, a kto się nie zgadza, ten depcze pomnik ofiar ze Smoleńska.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ