Strona 6 z 120

: 12 sty 2013, 15:45
autor: Wolfchen
Zastanawiam się, "co poeta miał na myśli", dzieląc 516 na dwie linie... Samo uczernienie akurat jak najbardziej przydatne, ale już odcinając ją od Żerania likwiduje się jej atrakcyjność - obecnie będzie to praktycznie dowozówka do dowozówek (mniejsza z tym, czy autobusowych czy tramwajowych - ja bym wybrał autobus, wygodniejsza przesiadka.

Natomiast podciagnięcie 211 do linii 2 - jak najbardziej na plus. Dziwię się, ze 133 i 152 nie dociągnęli. :-k

:arrow: A to już dodam jako humorystyczne zakończenie, bo nie sądzę, żeby ktokolwiek coś takiego napisał poważnie:
Uruchomienie autobusowej komunikacji dowożącej zachęci mieszkańców Tarchomina i Nowodworów do podróży tramwajem i wytworzy nowe nawyki komunikacyjne.
Tak, na pewno kolejna przesiadka zachęci do korzystania z komunikacji, zeby się nie zdziwili... :mur:

: 12 sty 2013, 16:42
autor: Bastian
Wolfchen pisze:Tak, na pewno kolejna przesiadka zachęci do korzystania z komunikacji
Zarówno Odkryta (214), jak i Milenijna (516) i tak jej wymagały - tu się wiele nie zmienia.

: 12 sty 2013, 16:52
autor: Wolfchen
Pod warunkiem, że ktoś się nie przesiadał na Żeraniu ;) Fakt, dość mało takich osób było, ale jednak.

: 12 sty 2013, 16:54
autor: MichalJ
Khe, khe.
516+18 albo 214+2+M1 to jest tyle samo przesiadek?

: 12 sty 2013, 17:04
autor: MisiekK
Podział 516 ma prosty cel - zmuszenie mieszkańców Odkrytej do korzystania z tramwaju. Odcina się im dojazd do Światowida - nie wierzę, że będą dymać tam z buta.

: 12 sty 2013, 17:08
autor: Dantte
MisiekK pisze:nie wierzę, że będą dymać tam z buta.
To uwierz, bo dymają. Ci z bloków najbliższych Wiśle też.

: 12 sty 2013, 17:11
autor: MichalJ
Niech jeszcze 101 skrócą do tramwaju, w czym tamci mieszkańcy są lepsi?

: 12 sty 2013, 17:16
autor: Wolfchen
MisiekK pisze:Podział 516 ma prosty cel - zmuszenie mieszkańców Odkrytej do korzystania z tramwaju.
Powodzenia, do Światowida nie jest stamtąd aż tak daleko, żeby się tłuc z dodatkową przesiadką. 8-(

: 12 sty 2013, 17:18
autor: MichalJ
Ale teraz z 516 oni się przesiadają w coś do Huty, czy w 18? Bo jeśli to pierwsze, to faktycznie wsiądą w 2...

: 12 sty 2013, 17:19
autor: KwZ
Ktoś pisał w wątku tarchomińskim, że tak mniej więcej pół na pół.

: 12 sty 2013, 17:50
autor: Dantte
Z reguły jadąc 516 z Odkrytej (Hanki Ordonówny), do samego Żerania dojeżdżam ja i parę innych osób - największe ilości ludu wysiadają na ZP Mehoffera i ZP Białołęka-Ratusz. Jeszcze na Konwaliowej wysiada parę osób - na sam Żerań jest to jakieś kilka procent maksymalnego zapełnienia. No i połowa z tych ludzi nie biegnie do tramwaju, tylko do autobusów na górę.

: 12 sty 2013, 18:11
autor: MisiekK
Dantte pisze:
MisiekK pisze:nie wierzę, że będą dymać tam z buta.
To uwierz, bo dymają. Ci z bloków najbliższych Wiśle też.
Pojedyncze jednostki. Reszta dojeżdża do Światowida 516 i przesiada się na ZP Mehoffera.

: 12 sty 2013, 22:53
autor: Jarek
Nie sposób zarzucić ZTM braku logicznego myślenia. Skoro przesiadka na Żeraniu jest taka sobie (głównie ze względu na pętlę w remoncie), to przesadzi ludzi do "ogryzka". Skoro kiedyś pojechali, to może teraz tez pojadą.
Jest tylko jeden problem. Ale za to bardzo powazny. Z Żerania można było kiedyś pojechać:
- 21/22 na Pragę,
- 21/22 na Aleje,
- 16 na JPII,
- 18 na Marszałkowską i nie tylko.

Nowa dwójka (czemu nie piątka, do cholery - przecież numer ten przewijał się od lat w różnych opracowaniach; nadto linia 5 ma tradycję na Hucie!!!) nie zapewnia żadnej relacji poza dowozową.

Mając do wyboru podwójną dowozówkę i "dymanie z buta" do Światowida, pasazerowie wybiorą druga opcję.

A w tej dwójce postoją sobie jeszcze na światłach! Na Myśliborskiej będzie z 60s straty, przy zajezdni Żoliborz (o ile włączona zostanie sygnalizacja) średnio 45s. Przy programach stałoczasowych będzie o kilka sekund mniej, bo akomodacja zapewnia gorsze warunki tramwajom niż program bazowy (skutek błędów projektowych - lokowania czujników zbyt blisko oraz braku elastyczności algorytmu).

Programy z priorytetem dopiero muszą się zatwierdzić (przy Mysliborskiej) albo w ogóle zaprojektować (dopiero ogłoszony przetarg na resztę).

: 12 sty 2013, 23:47
autor: zeus
Bardzo dobrze, że w końcu ZTM coś planuje zrobić, z nikomu nie potrzebną linią 516 =D>
Przecież nikt normalny z Tarchomina nie będzie się przesiadał do tramwajów na Żeraniu, szkoda że od razu nie zlikwidowano tej linii korzystając z okazji otwarcia tramwajów na TMP. Od początku 516 powinno być linią zwykłą, dowozową najlepiej do Młocin, z dużo mniejszą częstotliwością ;-)

: 12 sty 2013, 23:49
autor: Wolfchen
zeus pisze:Przecież nikt normalny z Tarchomina nie będzie się przesiadał do tramwajów na Żeraniu (...)
Pomijając może tych jadących w stronę Pragi, nieprawdaż? Ja wiem, że jest 509, ale 516 na brak pasażerów nie narzekało (rzecz jasna spora rotacja). (-X