A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 24 gru 2016, 14:06

A jak wam się podoba projekt liberum veto w ordynacji wyborczej (zerwanie dowolnych wyborów przez oddanie 5% głosów nieważnych)?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 24 gru 2016, 15:10

Wut?? To pewnie w wyniku tych oskarżeń o fałszowanie wyborów. Ale dzięki temu lepiej nie będzie...
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 24 gru 2016, 19:24

MichalJ pisze:A jak wam się podoba projekt liberum veto w ordynacji wyborczej (zerwanie dowolnych wyborów przez oddanie 5% głosów nieważnych)?
Idealny sposób na wieczne utrzymanie PiSu przy władzy.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4777
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 19 lip 2017, 21:28

Puk puk, jest tam kto? Wszyscy już pogodzeni z dyktaturą? :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 19 lip 2017, 23:31

Ja bym raczej zaryzykował twierdzenie, że od pisania na forach od dwóch lat tego samego PiS nie ustąpi ze swoich działań, które gwałcą ze szczególnym okrucieństwem porządek prawny RP.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6946
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 20 lip 2017, 6:04

Może jakiś wawkomspot na proteście?

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 24 lip 2017, 13:43

Dobra. Adrian zawetował. Odkrył, że ma obrośnięte jajka i odkrył, że na obecnym stanowisku może myśleć samodzielnie (a dodatkowo przypomniał sobie wykłady o prawie konstytucyjnym i wszystkich innych prawach), bo prezes zasadniczo dał mu jedyne stanowisko, z którego nie może go pogonić. Co Prezes zrobi Adrianowi w ramach kary? Nagród nie będzie, ale kreatywność w wymyślaniu ewentualnych tortur, którymi Prezes Adriana uraczy, będzie w ten lub inny sposób doceniona.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 24 lip 2017, 14:03

Zasadniczo fajnie, ale i niefajnie. Bo nie zawetował wszystkiego.
Co zrobi w ramach kary? Najpierw powie, że się zawiódł, ale że pis dalej będzie reformował sądownictwo. Prawica już zaczyna się między sobą gryźć, a największą karą (dla wszystkich) będzie Becia na prezydenta.

No chyba że Adrian klepnie poprawioną ustawę :/

Szeregowy_Równoległy pisze:prezes zasadniczo dał mu jedyne stanowisko, z którego nie może go pogonić.
Roman Giertych pisze:List do prezesa PiS.
Szanowny Panie Prezesie!
Przed chwilą dowiedziałem się o okropnej zdradzie, która spotkała Pana i pańską partię. Prezydent RP przyłączył się do puczu zdradzieckich mord i kanalii, które od tygodnia spacerowały w celu obalenia rządu tysiącletniej Polski. Wiem, że jak Pan już się obudzi to nie będzie Pan miał dzisiaj dobrego dnia (nie zawsze jest ten dzień, w którym człowiek się dowiaduje, że jego zamach stanu się nie udał), ale od czego jest Pana wypróbowany przyjaciel, czyli ja. W takiej chwili potrzebuje Pan dobrej rady jak nigdy wcześniej. Otóż moja rada jest prosta. Należy przeforsować ustawę o wygaszeniu funkcji Prezydenta!
Oto jej projekt:
Art.1
Urząd Prezydenta RP nie może być pełniony przez osobę, która w dniu wejścia w życie ustawy nie skończyła 50 roku życia.
Art. 2
W przypadku, gdy w dniu wejścia w życie ustawy urząd Prezydenta jest pełniony przez osobę nie spełniającą kwalifikacji z art. 1 urząd Prezydenta podlega wygaszeniu.
Art. 3
Z chwilą wygaszenia funkcji Prezydenta RP funkcję tę pełni osoba wskazana przez prezesa partii, która ma największą liczbę posłów w Sejmie RP.
Art.4
Ustawa wchodzi w życie dzień przed podpisaniem jej przez Prezydenta lub osobę pełniącą tę funkcję zgodnie z art.3.
Genialne, co? Nie, nie proszę się nie krępować ustawę napisałem panu za darmo. Do Pana należy tylko jej przeforsowanie.
Czyli przegłosowujemy ustawę (wcześniej Pani Przyłębska ogłosi, że jest ona konstytucyjna), a dzień przed terminem jej podpisania podpisuje ją wskazana przez Pana osoba (np. pani Basia, albo Błaszczak, albo Suski). Myślałem żeby zamiast osoby dać w ustawie istota, to wówczas mógłby podpisać kot, ale minister Szyszko mógłby być zły, gdyby zwierzę uzyskało jakieś prawa.
I w ten sposób ogłasza Pan odzyskanie urzędu Prezydenta, który wycofuje veto i Pana plan powsadzania wszystkich może się udać!
Pana wierny były wicepremier
Roman Giertych
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 31 lip 2017, 18:35

Ja mam nadzieję, że jak zapowiadano prace nad zmianami w sądownictwie będą postępować i odbędą się na zasadzie kompromisu.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 01 sie 2017, 4:59

Kompromisu? Nie ma opcji kompromisu z bandytą, który usiłuje metodą rozboju coś ukraść.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 01 sie 2017, 14:14

Tak, też uważam, że ze Schetyną i spółką powinien rozmawiać najwyżej prokurator. Ale mają immunitet, cóż zrobić.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 01 sie 2017, 15:17

Nie było mnie w kraju 4 tygodnie. Byłem kompletnie odłączony od spraw krajowych. Pełen luz. Wytłumaczcie czemu Poc Vocem straszy Schetynę i spółkę prokuratorem? Przecież byli tak rozkosznie nieudolni jako opozycja.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 01 sie 2017, 15:53

Też nie wiem, o co mu chodzi. Jakie zarzuty chciałby postawić Schetynie? Uchwalenie niekonstytucyjnych dwóch sędziów? PiS uchwalił 3, i co im zrobisz? I zaprzysiężył, i teraz orzekają, bo prezes jest polityczna...

Bo Kaczyńskiemu, Dudzie i PiSowi w ogólności to lista by się zebrała: rozwalenie Trybunału Konstytucyjnego, nielegalne zaprzysiężenie sędziów, niewydrukowanie wyroku, niszczenie trójpodziału władzy itd. itd., wołowej skóry by nie starczyło. Plus Macierewicz i sprawa Caracali.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 01 sie 2017, 16:42

Po prostu jak widać tanie chwyty retoryczne są w modzie także na forum, więc się dostosowuję.

Natomiast co do Schetyny fakt pozostaje faktem, że Schetyna również popełnił delikt konstytucyjny grożąc posłom PiS, że ich wsadzi za to jak będą głosowali. Nie wolno według konstytucji sądzić jakiegokolwiek posła za to jak głosował. A już zwłaszcza nie może tego robić Schetyna będąc posłem (chyba że wybranym do TS, ale nie ma chyba właściwych kompetencji). Ponadto parlament nie może zdelegalizować jakiejkolwiek partii politycznej (a takie pomysły już padały chyba z nowoczesnej kropki), to leży w kompetencji TK.

Tak samo zresztą PO popełniła delikt konstytucyjny wybierając 5 sędziów, a nie trzech. Jest to takie samo przestępstwo jak "rozwalenie TK przez PiS". Jakby wybrali 20, też by było w porządku, ok, każdy ma swoje sympatie polityczne, ale nie popadajmy w partyjniactwo, bo nie jesteśmy raczej partyjni. I nie mówię tego, żeby bronić PiS, ale po prostu wkurza mnie to przerzucanie się winami i debata uliczna zamiast posadzenia dupy i zastanowienia się, co dalej. Mamy idiotycznie napisaną konstytucję (w części, nazwijmy to, wykonawczej), która nie przewiduje konstytucyjnego wyjścia z obecnej sytuacji, a nawet z wcześniejszej, stworzonej przez PO. A więc co dalej? Nawet usunięcie iluś sędziów TK nie uporządkuje stanu prawnego, to może zrobić tylko zmiana konstytucji. A parlamentarzyści zamiast się zastanawiać jak to zrobić, przerzucają się winą, chociaż psuli wszyscy po równo.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4777
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 01 sie 2017, 18:46

No to się nie zgodzę.
Jak sam zauważyłeś Schetyna tylko mówi, więc przede wszystkim nie bardzo masz czyn ze skutkami do osądzania.
A po drugie problemem nie jest w ogóle konstytucja, a zupełny brak kultury prawnej. Żadna konstytucja Ci nie pomoże na taki najazd Hunów jaki mamy teraz. Można dowolne rzeczy napisać, obecna władza ma jakiekolwiek prawo w dupie. Nie mają Twojego płaszcza i co im zrobisz?
O tym że PO złamała prawo z wyborem sędziów wiemy dzięki... PO która sama na siebie doniosła do TK, po tym jak PiS wycofał swój wniosek (ciekawe dlaczego?). Orzeczenie TK chyba z automatu wygasiło jakiekolwiek prawa do urzędu dwóch nadmiarowych kandydatów na sędziów. Może młyny mielą powoli, ale gdyby wymierzanie sprawiedliwości zostawiono sądom i trybunałom nie było dzisiaj już śladu po tamtym złamaniu. A i PO nie miała problemu z uszanowaniem wyroku TK.
Próba dostrzegania w działaniach PO i PiS symetrii jest zupełnie nieuprawniona.
Obrazek

ODPOWIEDZ