Komunikacja po otwarciu M2 na Targówek

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 mar 2022, 9:34

Szkoda też, że dotąd nie zbudowano (a mówiło sie o tym 10 lat temu, przed Euro) połączenia DWW z Grochowską, co poprawiłoby skomunikowanie dworca i z południem, i z północą praskiej strony.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

fraktal
Posty: 5491
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 29 mar 2022, 9:45

Spodziewałem się protestów w sprawie 25, to niekoniecznie w sprawie 41. Jak rozumiem, trzeba będzie wydłużyć przynajmniej niektóre kursy 1 na Żerań Wschodni. Ale przecież tak już kiedyś było. Ale to kosztuje kolejne brygady.

Co do Centralnego, on jest najlepiej przystosowany do obsługi podróżny. Być może po remoncie Centralnemu dorówna Zachodni, o Wschodnim to szkoda gadać. To raczej wstyd dla kolei, że nie potrafiła sobie z tym poradzić przez tyle lat.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 29 mar 2022, 10:38

fraktal pisze:
29 mar 2022, 9:45
Spodziewałem się protestów w sprawie 25, to niekoniecznie w sprawie 41. Jak rozumiem, trzeba będzie wydłużyć przynajmniej niektóre kursy 1 na Żerań Wschodni. Ale przecież tak już kiedyś było. Ale to kosztuje kolejne brygady.
Co kosztuje więcej - całodzienne 41, czy wydłużone, wybrane kursy 1?
Podczas czwartkowego spotkania on-line przedstawiciele ZTM potwierdzili, że mają być wydłużone wybrane kursy 1.
fraktal pisze:
29 mar 2022, 9:45
Co do Centralnego, on jest najlepiej przystosowany do obsługi podróżny. Być może po remoncie Centralnemu dorówna Zachodni, o Wschodnim to szkoda gadać. To raczej wstyd dla kolei, że nie potrafiła sobie z tym poradzić przez tyle lat.
Przewagą Centralnego nad Wschodnim są na pewno schody ruchome i wieksze zaplecze handlowo-usługowe. Co jeszcze? Zachodni przez najbliższe lata będzie nawet gorszy, bo wejście na kładkę będzie tylko zwykłymi schodami...
Łukasz pisze:
29 mar 2022, 9:27
Tylko z 25 to jest problem z Bródnem, a nie z Pragą. Praga już nauczyła się jeździć metrem.
Prascy i ogólnomiejscy aktywiści oraz targówczańscy politycy chyba najgłośniej krzyczą w obronie właśnie Pragi (jeden z argumentów - 25 to dojazd do WKD!).
bentes pisze:
29 mar 2022, 9:06
Czy trzy przystanki na Szmulkach muszą mieć własny tramwaj w Jerozolimskie? Myślę, że niekoniecznie.
Od lat mówią, że Szmulki muszą i na WZ, i na Jerozolimskie.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 mar 2022, 11:30

Z 25 jest problem głównie z Pragą, to głównie ona jojczy. A jeździ metrem.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Łukasz
Posty: 10674
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 mar 2022, 13:49

pawcio pisze:Z 25 jest problem głównie z Pragą, to głównie ona jojczy. A jeździ metrem.
To trochę jednak tego nie kumam. Może dlatego, że to tak abstrakcyjne. Niemniej szkoda, że druga linia nie została zbliżona w kierunku Dw.Głównego czy Ochoty, rozwiązałoby to sporo problemów typu WKD czy Sx do Głównej, a do nowego mordoru wciąż byłoby niedaleko.
ŁK

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5298
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 29 mar 2022, 16:49

No i git. Ogłoszą, że 25 zostaje przez protesty. Praga wygra. Miasto ogłosi, że nie ma wolnego slotu na tramwaj z Gocławia w Jerozolimskie, więc nie ma co budować. I ma święty spokój. Wszyscy wygrają.
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3812
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 29 mar 2022, 17:40

TGM pisze:
29 mar 2022, 16:49
No i git. Ogłoszą, że 25 zostaje przez protesty. Praga wygra. Miasto ogłosi, że nie ma wolnego slotu na tramwaj z Gocławia w Jerozolimskie, więc nie ma co budować. I ma święty spokój. Wszyscy wygrają.
Pozostawienie wrzoda na dupie warszawskiego zbiorkomu 25 to prosta droga do pocięcia 1. Więc masz całkowitą rację, wszyscy wygrają, szczególnie pasażerowie z Ochoty i ciągu Towarowa - Okopowa...
Mnie ciekawi, czy pozostawienie 25 i idące za tym w konsekwencji pocięcie 1 (bo chyba nasi forumowi onaniści wielbiciele tarczek na słupkach i gównolinii zewsząd-dowsząd nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że ZTM i tak znajdzie brygady do przerzucenia w inny rejon miasta...) spowoduje, że będzie trzeba 4 dać na most Gdański za pocięte 1 i zlikwidowane 41, a być może 18 dać na Trasę W-Z za czwórkę.

Łukasz
Posty: 10674
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 29 mar 2022, 17:51

Akurat 18 na WZ to całkiem niezły pomysł ;p
ŁK

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 mar 2022, 21:27

18 na W-Z nie jest pomysłem złym, to prawda. Jego konsekwencje natomiast, czyli 4 na moście Gdańskim i pocięcie 1 sa dużo gorsze.

Gorzej, że wyjęcie 25 z Ochoty dawało ciekawe możliwości, na przykład przywrócenia silnej 1 na Banacha...

Natomiast po sposobie, w jaki ZTM poprowadził temat 25 (wzmianka jednym zdaniem, brak szerszego omówienia, w tym np. argumentacji na temat zapełnień na Zielenieckiej - choć lepszym słowem byłoby zapustnień - czy możliwości wzmocnienia ciagu Waszyngtona) wnioskuję, że temat wypuszczono wyłącznie na wabia, bez przekonania, że warto o niego walczyć.

Do WKD z Bródna jeździ 1, a z Pragi - 7.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 mar 2022, 21:28

Albo przeciwnie, jest przesądzony.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 mar 2022, 21:29

Bastian pisze:
29 mar 2022, 21:28
Albo przeciwnie, jest przesądzony.
Takiej wersji bym się spodziewał ze dwóch naczelnych temu jedynie, ale jestem otwarty na zakłady ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Autobus Czerwon
Posty: 4131
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 29 mar 2022, 21:39

Glonojad pisze:
29 mar 2022, 21:27
18 na W-Z nie jest pomysłem złym, to prawda. Jego konsekwencje natomiast, czyli 4 na moście Gdańskim i pocięcie 1 sa dużo gorsze.
Za to w końcu północna Jagiellońska miałaby tramwaj z tego samego przystanku na Ratuszu i z tej samej stacji M2. Ale niestety nie można mieć wszystkiego.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 mar 2022, 21:45

W układzie docelowym widze 18 na Zieloną Białołękę, a ze wspolnego przystanku na Wileńskim 20 oraz silne 21 z Gocławia... ale widze coraz dalej, a nie bliżej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 31 mar 2022, 15:57

primoż pisze:
29 mar 2022, 17:40
TGM pisze:
29 mar 2022, 16:49
No i git. Ogłoszą, że 25 zostaje przez protesty. Praga wygra. Miasto ogłosi, że nie ma wolnego slotu na tramwaj z Gocławia w Jerozolimskie, więc nie ma co budować. I ma święty spokój. Wszyscy wygrają.
Pozostawienie wrzoda na dupie warszawskiego zbiorkomu 25 to prosta droga do pocięcia 1. Więc masz całkowitą rację, wszyscy wygrają, szczególnie pasażerowie z Ochoty i ciągu Towarowa - Okopowa...
Mnie ciekawi, czy pozostawienie 25 i idące za tym w konsekwencji pocięcie 1 (bo chyba nasi forumowi onaniści wielbiciele tarczek na słupkach i gównolinii zewsząd-dowsząd nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że ZTM i tak znajdzie brygady do przerzucenia w inny rejon miasta...) spowoduje, że będzie trzeba 4 dać na most Gdański za pocięte 1 i zlikwidowane 41, a być może 18 dać na Trasę W-Z za czwórkę.
25 zawiesić z okazji wakacji, świąt lub innej okazji, a potem zlikwidować pod byle pretekstem. Nie da się tak?
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 31 mar 2022, 15:58

Glonojad pisze:
29 mar 2022, 21:45
W układzie docelowym widze 18 na Zieloną Białołękę, a ze wspolnego przystanku na Wileńskim 20 oraz silne 21 z Gocławia... ale widze coraz dalej, a nie bliżej.
Prędzej zostanę rentierem ZUS-u , niż ten tramwaj na Gocław powstanie. A zostało mi jeszcze trochę
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

ODPOWIEDZ