Informacja w Swingach i Jazzach

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5315
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 29 maja 2014, 1:16

Trzeba zlikwidować 22, będzie po problemie :term:
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Stary Pingwin
Posty: 5835
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 29 maja 2014, 9:54

No co Ty, 22 dowozi do metra, do wszystkich linii metra :D
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 01 cze 2014, 19:29

Dziś, świng na 24 (nie patrzyłem na taborowy), kierunek Grochów. Elektrokorale wszystkie pięknie powyłączane. Na bocznych szybach pod nimi taśmą przyklejone tradycyjne deski (z trasą podstawową). Krótkie deski przyklejone na przedniej i tylnej szybie. Na rondzie Waszyngtona świng skręca na tor do skrętu w al. Zieleniecką. W wagonie dezorientacja. Motorowy wyszedł i ogłosił że jedzie na pętlę al. Zieleniecka. I tak ludzie w wagonie mieli szczęście bo przecież mógł nie wyjść i nic nie mówić.

Podsumowując: Dzięki Ci przewoźniku za wspaniały, nowoczesny system informacji pasażerskiej, który jest przydatny szczególnie podczas takich niespodziewanych objazdów. Jak to dobrze, że zaraz na wyświetlaczach pojawi się odpowiednia trasa, a zapowiedź głosowa poinformuje nas o zmianie trasy. Te grube pieniądze na najnowocześniejszą elektronikę nie zostały wywalone w błoto.

drobert
Posty: 1425
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 01 cze 2014, 23:18

Myślę, że gdyby SIP w wagonie działał to by prawidłowa informacja o zmianie trasy i kierunku była wyświetlona.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 02 cze 2014, 7:29

Mong pisze:Krótkie deski przyklejone na przedniej i tylnej szybie. Na rondzie Waszyngtona świng skręca na tor do skrętu w al. Zieleniecką.
A co miał na dechach? Jak trasę na Gocławek, to napisz skargę, a jak do Zielenieckiej to pretensja nieuzasadniona.
Mong pisze:Dzięki Ci przewoźniku
Organizatorze komunikacji za brak rozkładu....
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25437
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 02 cze 2014, 7:37

Rozkład z wykasowaniem objazdów weekendowych był u przewoźnika już w poniedziałek.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 02 cze 2014, 7:56

pawcio pisze:Rozkład z wykasowaniem objazdów weekendowych był u przewoźnika już w poniedziałek.
W obecnej chwili w zasadzie na bieżąco idą dane na wozy, stąd musiały być w rozkładzie błędy, które validator zablokował. Z innej beki, to wozy i tak nie powinny jeździć ciemne nawet jak rozkładu przez 2 dni nie ma.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 02 cze 2014, 10:16

MisiekK pisze:A co miał na dechach? Jak trasę na Gocławek, to napisz skargę, a jak do Zielenieckiej to pretensja nieuzasadniona.
Mong pisze:Na bocznych szybach pod nimi taśmą przyklejone tradycyjne deski (z trasą podstawową).

drobert
Posty: 1425
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 02 cze 2014, 12:09

I dlatego jak już wcześniej pisałem w SIP w Swingach brakuje możliwości wbicia z palca dowolnej linii i dowolnego krańca niezależnie od wgranej bazy danych. Niestety widać, że lepiej jest bronić idei zamkniętej bazy danych i naklejać dechy niż dodać jedną funkcjonalność nawet tylko na zewnętrzne wyświetlacze. Zamknięta baza danych jest jak najbardziej wskazana ale jak widać w przypadku problemów za nowoczesny SIP służy szara taśma pakowa i tradycyjne tablice gdzie w razie czego motorowy nie mający taśmy nie przyklei kwadrata z trasą zmienioną, który i tak niewiele pasażerowi mówi.

Stary Pingwin
Posty: 5835
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 02 cze 2014, 12:59

Przecież taki SIP zamówili najmądrzejsi ludzie organizatora.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 02 cze 2014, 13:04

Stary Pingwin pisze:Przecież taki SIP zamówili najmądrzejsi ludzie organizatora.
I taki mają.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Stary Pingwin
Posty: 5835
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 02 cze 2014, 13:10

Tylko prości motorniczowie nie umieją obsługiwać?
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4782
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 02 cze 2014, 16:17

Z tych opowieści o plikach do SIPu z błędami, trochę to wygląda jakby każdą zmianę trzeba było programować w jakimś mądrym kodzie. Organizator nie ma do tego jakiejś aplikacji by linie wprowadzać w 5 minut na serwer? Do tego potrzebny jest informatyk?
Obrazek

px33
Posty: 1596
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 02 cze 2014, 16:46

Jak dla mnie bardziej wynika z tego, że systemy są ładnie powiązane i każda zmiana idzie automatycznie, ale któraś ze stron nie obsługuje poprawnie plików z danymi (tzn. albo są generowane z błędami albo źle przetwarzane) i z tego biorą się problemy.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 02 cze 2014, 18:14

Wiliam pisze:Z tych opowieści o plikach do SIPu z błędami, trochę to wygląda jakby każdą zmianę trzeba było programować w jakimś mądrym kodzie.
Wystarczy, że wreszcie przy jednym stole usiądą sobie osoby odpowiedzialne za tą zabawę ze wszystkich stron i nie wstaną dopóki nie ustalą konkretnych formatów danych, których nie będą przekraczać, wymienią się dokumentacją swoich działek, oraz ustalą sposób wspólnej validacji danych. Tyle, że ich przełożeni problemu 'nie widzą' oskarżając drugą stronę o brak współpracy. A cierpi na tym ostateczny odbiorca widząc szyby pomazane klejem i farfocle po taśmie pakowej.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ