drapka pisze:A gdyby tak pójść "va banque" i połączyć to wszystko, tj. 319, 809 i 209 w jedną linię, która krańcowałaby tam, gdzie obecnie 209, porządnie skoordynowaną i z ludzką częstotliwością.
319 nie jest ważne dla Jeziorek.
Ta linia istnieje jako pomoc dla 709 w rozwiezieniu ludzi do biur przy Puławskiej.
Co za tym idzie - jest raczej nie do ruszenia.
drapka pisze:W końcu trudno mówić o uzupełnianiu podaży na Puławskiej przez parę brygad SU10, a czas dotarcia do metra Stokłosy jest trochę krótszy niż do MW, omija się korek na Puławskiej na sporym odcinku
Korek na Puławskiej rano kończy się praktycznie przy Bogatki.
Odcinek trasy od Sójki do MW, o którym piszesz, jest w ogóle niezakorkowany. Można stracić max 2 min.
To mniej niż tyle, co można stracić na Płaskowickiej przed Roentgena.
drapka pisze:no i obłożenie metra trochę by się wyrównało - część Jeziorek, Dąbrówki, Pyr, Grabowa odeszłaby z Wilanowskiej na Stokłosy.
Nikt by nie odeszedł, bo na MW jest szybciej i wygodniej.
Dużo szybciej się jedzie do Centrum 709+M niż 715+M.
Poza tym żadna linia z Jeziorek nigdy nie będzie mogła w żaden sposób konkurować częstotliwością z 709, 727 i 739 razem wziętymi, a częstotliwość też się bardzo liczy.
A więcej niż 15/20//30 nie ma co też pchać na Jeziorki.
Rozwiązaniem jest jedno, ale dobre 715 co 20/30//30 na MW, o którym już pisałem.
Twór ten zeżarłby mniej brygad, ale sprawa rozbija się o Raszyn i Lesznowolę
drapka pisze:Gdyby się to wszystko zbilansowało, może dałoby się wytyczyć jakieś coś z Ursynowa Zachodniego na MW, dedykowane Grabowowi.
Po co?
Lukasz436 pisze:Do 209 nikt się nie przyzwyczai. Autobus kursujący co 30-45/60/60 to delikatnie nieporozumienie.
Dokładnie.
Z chorej sytuacji na Jeziorkach, jaka obecnie ma miejsce, jest tylko jedno wyjście, o którym napisałem powyżej.
drapka pisze:wymuszanie potoku Zielony Ursynów - Metro Stokłosy
Właśnie - wymuszanie.
Ten potok jest marginalny.
Kto ma sprawy na Ursynowie, z chęcia przesiądzie się do stosunkowo częstego i szybkiego 504 na Poleczki.
Chyba, że lubi tracić czas, to pojedzie Metrem z Wilanowskiej
drapka pisze:Pomysł jest dobry
Nie.
Idea mnożenia bytów na Jeziorkach zamiast stworzenia jednej, porządnej linii jest chora.
209 nie jest i nie będzie dobrą linią.
Nawet gdyby jeździło chociaż co 30/30//30, to pozostaje sprawa 809, które jest przez ludzi wybierane zamiast 209 (opisałem tę sytuację parę stron wcześniej) z tego powodu, bo 809 jezdzie na MW.