Strona 54 z 170

: 27 paź 2009, 11:46
autor: Lukasz436
Domino2001 pisze:
BJ pisze:Cudowna koordynacja 209 i 809 wieczorem.

PKP Jeziorki: 20.20 209, 20.23 809.
Co ciekawe, do Jagielskiej gdzieś wypada minuta z rozkładu 209 i przyjeżdża 209 o 20.25 oraz 809 o 20.27.

Będąc z brytanem na spacerze przyuważyłem, że w 209 frekwencja wynosiła 0 osób. Mimo iż przyjechał jako pierwszy.
4 osoby oczekujące na Jagielska 02 wsiadły do 809, które przyjechało aż 35 sekund po 209.
Wczoraj kursem 16:35 z metra Stokłosy :arrow: PKP Jeziorki byłem sam. Pod Centrum Onkologii wsiadła jakaś kobieta pytając mnie o trasę 209. Musi trochę czasu minąć zanim ludzie się przyzwyczają do istnienia tej linii.
Do 209 nikt się nie przyzwyczai. Autobus kursujący co 30-45/60/60 to delikatnie nieporozumienie. Obecny układ na Jeziorkach (209, 319, 715 oraz 809) jest do natychmiastowej poprawy. Mam nadzieję że ten bałagan można jakoś uprzątnąć.

: 27 paź 2009, 12:03
autor: drapka
Lukasz436 pisze:Mam nadzieję że ten bałagan można jakoś uprzątnąć
Chyba tylko ustawą metropolitalną :)

Swoją drogą czemuż 209 nie dostało numeru 215, u licha, skoro nie jedzie tam, gdzie 709/809/319, tylko tam, gdzie 715? Coś mi się zdaje, że to jest linia robiona mocno "na kolanie".
Pomysł jest dobry - odciążenie 715, wymuszanie potoku Zielony Ursynów - Metro Stokłosy, co trochę powinno odciążyć Grabów, ponowne uruchomienie przystanku Wiolinowa, tylko wykonanie kiepskie - dziwna koordynacja, kolejna linia dokładająca się do bałaganu na Jeziorkach, częstotliwość sprawiająca, że na odcinku niepokrywającym się z 715 pojechać tą linią to jak trafić trójkę w totolotka.

Cóż można z tym zrobić? Jeśli jest to część większego planu pokrycia nieobsługiwanych dotąd komunikacją miejską rejonów Zielonego Ursynowa - to czekać, wtedy może faktycznie się z tego urodzić sensowna częstotliwość skoordynowanych linii. Jeśli jest to pomysł tylko na wzmocnienie 715, to trzeba w to zaangażować i 809, bo zdaje się, że jest co wzmacniać nie tylko na terenie Warszawy, ale i kawałek dalej. Jeśli jest to pomysł i pretekst do uruchomienia nieobsługiwanych przystanków w al. KEN - to wystarczy puścić tamtędy 505 bez strat obsługowych.

: 27 paź 2009, 12:40
autor: BJ
drapka pisze:A gdyby tak pójść "va banque" i połączyć to wszystko, tj. 319, 809 i 209 w jedną linię, która krańcowałaby tam, gdzie obecnie 209, porządnie skoordynowaną i z ludzką częstotliwością.
319 nie jest ważne dla Jeziorek.
Ta linia istnieje jako pomoc dla 709 w rozwiezieniu ludzi do biur przy Puławskiej.
Co za tym idzie - jest raczej nie do ruszenia.
drapka pisze:W końcu trudno mówić o uzupełnianiu podaży na Puławskiej przez parę brygad SU10, a czas dotarcia do metra Stokłosy jest trochę krótszy niż do MW, omija się korek na Puławskiej na sporym odcinku
Korek na Puławskiej rano kończy się praktycznie przy Bogatki.
Odcinek trasy od Sójki do MW, o którym piszesz, jest w ogóle niezakorkowany. Można stracić max 2 min.
To mniej niż tyle, co można stracić na Płaskowickiej przed Roentgena.
drapka pisze:no i obłożenie metra trochę by się wyrównało - część Jeziorek, Dąbrówki, Pyr, Grabowa odeszłaby z Wilanowskiej na Stokłosy.
Nikt by nie odeszedł, bo na MW jest szybciej i wygodniej.
Dużo szybciej się jedzie do Centrum 709+M niż 715+M.
Poza tym żadna linia z Jeziorek nigdy nie będzie mogła w żaden sposób konkurować częstotliwością z 709, 727 i 739 razem wziętymi, a częstotliwość też się bardzo liczy.
A więcej niż 15/20//30 nie ma co też pchać na Jeziorki.

Rozwiązaniem jest jedno, ale dobre 715 co 20/30//30 na MW, o którym już pisałem.
Twór ten zeżarłby mniej brygad, ale sprawa rozbija się o Raszyn i Lesznowolę #-o
drapka pisze:Gdyby się to wszystko zbilansowało, może dałoby się wytyczyć jakieś coś z Ursynowa Zachodniego na MW, dedykowane Grabowowi.
Po co?
Lukasz436 pisze:Do 209 nikt się nie przyzwyczai. Autobus kursujący co 30-45/60/60 to delikatnie nieporozumienie.
Dokładnie.
Z chorej sytuacji na Jeziorkach, jaka obecnie ma miejsce, jest tylko jedno wyjście, o którym napisałem powyżej.
drapka pisze:wymuszanie potoku Zielony Ursynów - Metro Stokłosy
Właśnie - wymuszanie.
Ten potok jest marginalny.
Kto ma sprawy na Ursynowie, z chęcia przesiądzie się do stosunkowo częstego i szybkiego 504 na Poleczki.
Chyba, że lubi tracić czas, to pojedzie Metrem z Wilanowskiej O-)
drapka pisze:Pomysł jest dobry
Nie.
Idea mnożenia bytów na Jeziorkach zamiast stworzenia jednej, porządnej linii jest chora.
209 nie jest i nie będzie dobrą linią.
Nawet gdyby jeździło chociaż co 30/30//30, to pozostaje sprawa 809, które jest przez ludzi wybierane zamiast 209 (opisałem tę sytuację parę stron wcześniej) z tego powodu, bo 809 jezdzie na MW.

: 27 paź 2009, 12:52
autor: drapka
BJ pisze:Odcinek trasy od Sójki do MW, o którym piszesz, jest w ogóle niezakorkowany. Można stracić max 2 min.
Czyli np. odcinek Rzymowskiego-al.Wilanowska idzie płynnie? Kiedyś tam był spory problem, teraz to nawet nie wiem, jak to wygląda na codzień.

A swoją droga może dlatego jest to 209, że nie da się 715 zrobić co 20 minut?

: 27 paź 2009, 12:59
autor: BJ
drapka pisze:Czyli np. odcinek Rzymowskiego-al.Wilanowska idzie płynnie? Kiedyś tam był spory problem, teraz to nawet nie wiem, jak to wygląda na codzień.
Na tym odcinku rano jest korek, ale nie od Rzymowskiego, jeno od Bacha.
Poza tym jest tam po prawej stronie "rozbiegówka", którą jeżdżą autobusy, dzięki czemu prędzej nadrobią ok. 1 min. opóźnienia niż opóźnienie im się powiększy.

: 03 lis 2009, 11:46
autor: JacekM

Kod: Zaznacz cały

157  - LINIA ZWYKŁA

 Przystanek: STAWKI 03  -->  GWIAŹDZISTA


 DZIEŃ POWSZEDNI                          ŚWIĘTO i SOBOTA

|Godz. Minuty                            |Godz. Minuty        |
|  5 |[39]                               |    |               |
|  6 |[09] [25] [39] [52]                |  6 |[09] [39]      |
|  7 |[04] [16] [28] [43] [53]           |    |               |
|  8 |[03] [13] [23] [33] [45] [57]      |  8 |[09] [29] [51] |
|  9 |[09] [21] [33] [43] [55]           |  9 |[11] [31] [51] |
| 10 |[07] [19] [31] [43] [55]           | 10 |[11] [31] [51] |
| 11 |[07] [19] [31] [43] [55]           | 11 |[11] [31] [51] |
| 12 |[07] [19] [31] [43] [55]           | 12 |[11] [31] [51] |
| 13 |[07] [19] [31] [43] [55]           | 13 |[11] [31] [51] |
| 14 |[07] [19] [31] [43] [58]           | 14 |[11] [31] [51] |
| 15 |[10] [22] [34] [46] [58]           | 15 |[11] [31] [51] |
| 16 |[10] [22] [34] [46] [58]           | 16 |[11] [31] [51] |
| 17 |[10] [22] [34] [46] [58]           | 17 |[11] [31] [51] |
| 18 |[10] [22] [34] [46] [58]           | 18 |[11] [31] [51] |
| 19 |[07] [19] [31] [45] [58]           | 19 |[11] [31] [51] |
| 20 |[13] [28] [43] [58]                | 20 |[09] [39]      |
| 21 |[13] [28] [41] [56]                | 21 |[09] [39]      |
| 22 |[11] [26] [41]                     | 22 |[09] [39]      |
| 23 |[11] [41]                          | 23 |[09] [39]      |
co to za dziura rano w DS?

: 03 lis 2009, 12:08
autor: Bastian
Niewykazane są kursy, włączające się z Kleszczowej od ŚMIGŁOWCA (na STAWKACH 5:09, 5:39, 7:09, 7:39). Będzie to poprawione najpóźniej w weekend.

: 05 lis 2009, 12:31
autor: dzidek
Ja rozumiem, że jest z tym problem ale mimo wszystko proszę jeszcze raz o próbę koordynacji 172 z 301 na Odyńca w str Żwirki i Wigury i na Rakowcu w str. Wołoskiej. Linie stale jeżdżą w stadzie a później nic. Gdyby zrobić ładną koordynację to i dojazd do metra byłby znacznie ułatwiony.

: 06 lis 2009, 16:42
autor: BJ
Zgranie 516 i Z-2 z Żerania w kier. Ronda jest cudowne.

: 07 lis 2009, 9:44
autor: pawcio
Bezpostojowe Z-2 i 516, które powinno trafiać we własne sloty pod tramwaje.

: 07 lis 2009, 10:51
autor: bartoni722
Z międzylesia:
125,525 DS:
04:[45] [55]
05: [15] [25] [45] [55]
06: [15] [25] [45] [55]
07: [14]
[15] [34] [36] [54] [56]
08: [14] [16] [31] [34] [51] [54]
09: [11] [12] [31] [32] [51] [52]
10: [11] [12] [31] [32] [51] [52]
11: [11] [12] [31] [32] [51] [52]
12: [11] [12] [31] [32] [51] [52]
13: [11] [12] [31] [32] [51] [52]
14: [11] [12] [31] [32] [51] [52]
15: [11] [12] [31] [32] [51] [52]
16: [11] [12] [31] [32] [51] [52]
17: [11] [12] [31] [32] [51] [52]
18: [11] [12] [31] [32] [51] [52]
19: [15] [16] [35] [36] [55] [56]
20: [16]
[25] [45] [55]
21: [07x
[15] [25] [45] [55]
22: [00x [15] 25 [37x [45x
23: [07x [15x [37x [45x

Nie dało się tego poprawić kiedy na 125 weszła ostrobramska?

: 07 lis 2009, 11:15
autor: pawcio
Nie. Powiązania na Jelonkach są zbyt skomplikowane. Trzeba ruszyć 525.

: 07 lis 2009, 11:20
autor: Glonojad
Nie dość, że "zbyt", to jeszcze "nadmiernie".

: 09 lis 2009, 13:12
autor: Łukasz
pawcio pisze:Nie. Powiązania na Jelonkach są zbyt skomplikowane. Trzeba ruszyć 525.
Gdyby losowo układać rozkłady, to szansa na takie coś byłaby równa 15%. A gdy układa je "ktoś", to szansa jest przeciwna. Skąd to się bierze?

: 09 lis 2009, 13:20
autor: pawcio
Prawa Murphy'ego.