Informacja w Swingach i Jazzach

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Stary Pingwin
Posty: 5835
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 20 paź 2014, 9:48

No tak, jedna osoba tego nie była wstanie wymyślić, dlatego 700 osób z ZTM.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7694
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 20 paź 2014, 10:09

Mong pisze:Chodziło mi o to, że oznaczenie tego kursu niczym nie różni się od odznaczenia zwyczajnego kursu. W kursach skróconych i trasach zmienionych masz dodatkowe napisy na kwadratach, które moim zdaniem są bardzo dobrym rozwiązaniem, bo od razu dają ludziom do myślenia, że nie jest to zwykły kurs.
Nie przekonasz mnie, że przewijający się napis "Zjazd do zajezdni [zajezdnia]" oznacza, że to normalny kurs i nie daje do myślenia. Trzeba być analfabetą, żeby tego nie zrozumieć. Owszem - nie jest to może szczyt marzeń, ale musi tak na razie zostać - dawno pisałem czego jest to pokłosiem - wystarczy poszperać w historii tego wątku. I tak jest postęp w porównaniu do tego, co było wcześniej...
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Walas
Posty: 17114
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 20 paź 2014, 10:21

MisiekK pisze:
Mong pisze:Chodziło mi o to, że oznaczenie tego kursu niczym nie różni się od odznaczenia zwyczajnego kursu. W kursach skróconych i trasach zmienionych masz dodatkowe napisy na kwadratach, które moim zdaniem są bardzo dobrym rozwiązaniem, bo od razu dają ludziom do myślenia, że nie jest to zwykły kurs.
Nie przekonasz mnie, że przewijający się napis "Zjazd do zajezdni [zajezdnia]" oznacza, że to normalny kurs i nie daje do myślenia. Trzeba być analfabetą, żeby tego nie zrozumieć. Owszem - nie jest to może szczyt marzeń, ale musi tak na razie zostać - dawno pisałem czego jest to pokłosiem - wystarczy poszperać w historii tego wątku. I tak jest postęp w porównaniu do tego, co było wcześniej...
No właśnie przewijający się napis. Jak by nie mogło być w 2 linijkach...
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 20 paź 2014, 12:45

MisiekK pisze:Nie przekonasz mnie, że przewijający się napis "Zjazd do zajezdni [zajezdnia]" oznacza, że to normalny kurs i nie daje do myślenia. Trzeba być analfabetą, żeby tego nie zrozumieć. Owszem - nie jest to może szczyt marzeń, ale musi tak na razie zostać - dawno pisałem czego jest to pokłosiem - wystarczy poszperać w historii tego wątku. I tak jest postęp w porównaniu do tego, co było wcześniej...
Wiesz, wiele krańców też się przewija, więc dla mnie to żadne wyróżnienie.

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7375
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 20 paź 2014, 12:50

Wystarczyłoby numer linii umieścić w negatywie...

drobert
Posty: 1425
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 20 paź 2014, 17:15

Ludzie patrzą na numer a dalej już nie widzą albo nie chcą widzieć i tego nie zmienimy. Jeśli nie da się oznaczyć wizualnie to ja bym mile widział jakąś zapowiedź zjazdu w zewnętrznych komunikatach dla niewidomych bo obecnie tylko mówi numer linii a po słowie kierunek następuje cisza a mogłaby być to nawet być zapowiedź z ostatniego przystanku (np. Linia numer 1, kierunek Zajezdnia Żoliborz)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 paź 2014, 19:55

Negatyw to jednak powinien być dla objazdów, skróceń nagłych itp. - zjazd do zajezdni to jednak sytuacja normalna.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 20 paź 2014, 23:25

drobert pisze:Ludzie patrzą na numer a dalej już nie widzą albo nie chcą widzieć i tego nie zmienimy. Jeśli nie da się oznaczyć wizualnie to ja bym mile widział jakąś zapowiedź zjazdu w zewnętrznych komunikatach dla niewidomych bo obecnie tylko mówi numer linii a po słowie kierunek następuje cisza a mogłaby być to nawet być zapowiedź z ostatniego przystanku (np. Linia numer 1, kierunek Zajezdnia Żoliborz)
O tak, zapowiedzi brakuje. W Buse, który zjazdy zapowiada, w najgorszym wypadku kończy się na skierowanym do motorniczego pytaniu czy się dojedzie w jakieś miejsce. I otrzymaniem informacji, że nie, oraz drugiej: czym w takim razie jechać. W Swingu pasażer, szczególnie wsiadający z tyłu, nie ma pojęcia, że to zjazd. Bo wsiada w takie 24, które z tyłu niczym się nie różni od niezjeżdżającego, w środku nic mu nie gada, że to zjazd, nic specjalnego się nie wyświetla, a przecież nikt (poza Ashirem, on patrzy na wszystko) wsiadając do normalnie oznakowanego tramwaju nie leci czytać korali, żeby sprawdzić, czy akurat ten kurs nie jest inny niż reszta.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 20 paź 2014, 23:30

Glonojad pisze:Negatyw to jednak powinien być dla objazdów, skróceń nagłych itp. - zjazd do zajezdni to jednak sytuacja normalna.
:arrow: Objazdy są zaznaczane żółtym tłem, a jego odpowiednikiem na wyświetlaczach jest numer w negatywie.
Zjazdy do zajezdni są oznakowane całymi żółtymi dechami, więc cały wyświetlacz w negatywie nie byłby taki zły.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 paź 2014, 6:16

Moim zdaniem byłoby to niekonsekwentne. Caly negatyw to zmiana jeszcse wazniejsza, niz tylko numer.

Ewentualnie w megatywie jedna z dwoch linii kranca, ja tylko ta rewolucyjna poprawke uda sie komus wprowadzic (albo ZJAZD DO ZAJEZDNI, albo ANNOPOL).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 21 paź 2014, 9:55

Na początek niech będzie, [----], COKOLWIEK na tylnym kwadracie. COKOLWIEK.

Stary Pingwin
Posty: 5835
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 21 paź 2014, 10:59

Co Ty, nikt się nie przyzna, że zamówiony przez niego system jest do rzyci. Ego mu nie pozwoli.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36681
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 paź 2014, 13:07

We współczesnej rzeczywistości nijak nie znajdziesz jednej konkretnej osoby, która by coś tej skali sama zamówiła i jeszcze się do tego poczuwała. Różne braki procesów decyzyjnych tu zachodzą, ale akurat najmniej czyjeś "ego".
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Stary Pingwin
Posty: 5835
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 21 paź 2014, 13:22

To nie było tak jak z kioskiem, że komisja wybrała ładny przód, a potem jednoosobowo to zmieniono na paskudę?
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36681
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 paź 2014, 13:28

Nic nie słyszałem o ładnym przodzie.

No i nie o takiej skali mówię. Da się jednoosobowo wybrać jedną z kilku opcji oferowanych przez producenta (czegokolwiek) w ramach kontraktu, nie da się samemu zamówić systemu informacji.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ