Trasa Tysiąclecia

Moderator: Wiliam

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 02 maja 2007, 12:52

R-11 Kleszczowa pisze:ZTCW to ZTCW znaczy "z tego co wiem"
WZZTWD ;)
R-11 Kleszczowa pisze:Święte słowa. Aczkolwiek Trasa, która połączy (jak dobrze pójdzie za parę lat) Rondo Wiatraczna z Rondem Żaba także odciąży Targową i myślę, że w całkiem dużym stopniu. Do pełni szczęścia brakowałoby tylko przedłużenia Strażackiej Nie mówiąc już o domknięciu po latach Obwodnicy Śródmiejskiej.
No, obwodnicę śródmiejską to właśnie domknie trasa Żaba-Wiatraczna :-s I owszem, ona odciąży Targową, ale dla zbiorkomu specjalnie przydatna to nie będzie.
PS Na nowostrażacką czekam już drugą dekadę ;)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 maja 2007, 12:53

Dennis pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:ZTCW to ZTCW znaczy "z tego co wiem"
WZZTWD ;)
:?:
Dennis pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Święte słowa. Aczkolwiek Trasa, która połączy (jak dobrze pójdzie za parę lat) Rondo Wiatraczna z Rondem Żaba także odciąży Targową i myślę, że w całkiem dużym stopniu. Do pełni szczęścia brakowałoby tylko przedłużenia Strażackiej Nie mówiąc już o domknięciu po latach Obwodnicy Śródmiejskiej.
No, obwodnicę śródmiejską to właśnie domknie trasa Żaba-Wiatraczna :-s I owszem, ona odciąży Targową, ale dla zbiorkomu specjalnie przydatna to nie będzie.
PS Na nowostrażacką czekam już drugą dekadę ;)
O Obwodnicy Śródmiejskiej mówiłem oczywiście w kontekście trasy Wiatraczna - Żaba. Kogo jak kogo, ale mnie chyba nie posądzisz o brak wiedzy na ten temat :*
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

arek-Targówek
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2007, 13:18
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Post autor: arek-Targówek » 02 maja 2007, 12:56

Jeszcze do szczęścia brakuje przebitka Kijowskiej do tej trzsy z połączeniem z mostem Świętokrzyskim a będzie można z W-Z zrobić deptak jak NŚ. O-)

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 02 maja 2007, 13:06

R-11 Kleszczowa pisze: :?:
W Związku Z Tym Wielkie Dzięki ;)
R-11 Kleszczowa pisze:O Obwodnicy Śródmiejskiej mówiłem oczywiście w kontekście trasy Wiatraczna - Żaba. Kogo jak kogo, ale mnie chyba nie posądzisz o brak wiedzy na ten temat
Gdzież bym smiał :bow: :) Napisałeś jednak coś takiego
R-11 Kleszczowa pisze:Do pełni szczęścia brakowałoby tylko przedłużenia Strażackiej. Nie mówiąc już o domknięciu po latach Obwodnicy Śródmiejskiej.
i uznałem, iż do tej pełni szczęścia brakuje Ci tych kilku tras, o których cisza (a do których zaliczyłeś właśnie OŚ, oprócz Nowostrażackiej) :)

[ Dodano: 2007-05-02, 13:07 ]
arek-Targówek pisze:Jeszcze do szczęścia brakuje przebitka Kijowskiej do tej trzsy z połączeniem z mostem Świętokrzyskim a będzie można z W-Z zrobić deptak jak NŚ.
Z tym deptakiem to jednak przesada, ale przebitka Kijowskiej oczywiście przydałaby się. O ile w tym miejscu nie rozgoszczą się "kupcy" #-o

arek-Targówek
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2007, 13:18
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Post autor: arek-Targówek » 02 maja 2007, 13:48

Z tego co słuchy chodzą mają odseparować zbiorcomy od reszty i wtedy zostanie tylko po jednym pasie dla reszty, to już niewiele zostanie do likwidacji i mamy deptak. :-"

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 02 maja 2007, 14:24

Trasy po której (nawet jeśli jedynie) kursuje średnio co 2 minuty tram i średnio co 80 sekund autobus nijak IMHO nazwać depatkiem się nie da ;)

arek-Targówek
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2007, 13:18
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Post autor: arek-Targówek » 02 maja 2007, 14:44

Ale można pomysleć o deptaku na strówkę z pragi :dance:

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 02 maja 2007, 15:06

Pomyśleć można, ale chyba trzebaby nowy most dlań zbudować.

arek-Targówek
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2007, 13:18
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Post autor: arek-Targówek » 02 maja 2007, 15:38

Krasiński dla ruchu samochodowego a W-Z jak znalazł deptak i zbiorcom + złotówy.
=P~

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 02 maja 2007, 22:53

arek-Targówek pisze:Krasiński dla ruchu samochodowego
I co, potem wszyscy na Żoliborz? 8-[ Czy Wisłostrada? Teraz jest już zakorkowana...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 02 maja 2007, 23:21

arek-Targówek pisze:Ale można pomysleć o deptaku na strówkę z pragi :dance:
Piskorski OIDP chciał budować kolejkę linową z ZOO na Gnojną Górę :dance:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

arek-Targówek
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2007, 13:18
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Post autor: arek-Targówek » 14 maja 2007, 23:10

Obrazek

może coś jednak coś wyjdzie z TT.
O-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 maja 2007, 23:23

Dodam, że cały artykuł z "GW", do którego był dołączony ten obrazek, można przeczytać tutaj: viewtopic.php?p=190862#190862.

A szanse na Al. Tysiąclecia wzrastają wobec planów ulokowania przy Lubelskiej dworca PKS. Jej budowa znakomicie poprawiłaby jego dostępność. Gdyby jeszcze Kijowską (nazwa teraz okazuje się być, jak znalazł ;)) przebić do Zabranieckiej i Rzecznej... [-o<
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 15 maja 2007, 21:20

Oj lepiej żeby nie wyszło, szkoda starej Pragi. Przecież to i pół Szwedzkiej trzeba by wtedy rozwalić. Niech budują wzdłuż torów, tam kupa miejsca jest.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 maja 2007, 21:47

Niczego nie trzeba rozwalać, na całej długości TT jest zostawiony korytarz. A Szmulki z jedynym połączeniem ze światem przez Ząbkowską (nie licząc Grodzieńskiej oraz naokoło przez Naczelnikowską i Kraśnicką) zawsze pozostaną gettem. Połączenie za pomocą TT Szwedzkiej, Al. Solidarności, Kijowskiej, Lubelskiej i Grochowskiej (a także puszczenie tamtędy tramwajów) jest jedyną szansą, by ożywić ten skansen.

I przypominam po raz kolejny: nie mówię o wielkiej arterii komunikacyjnej, tylko o miejskiej ulicy z pierzejami, sklepami i tramwajem, o parametrach może nieco lepszych, niż np. Jagiellońska. Więcej nie trzeba.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ