Trasa Toruńska/Armii Krajowej

Moderator: Wiliam

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 11 mar 2006, 11:15

Ostatnio od strony Bródna pojawiły się znaki F-22 zabraniające korzystania z prawego pasa przez samochody ciężarowe i autobusy. Dotyczy to także linii ZTM.
xxx

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 12 mar 2006, 13:13

Hieronim pisze:Ostatnio od strony Bródna pojawiły się znaki F-22 zabraniające korzystania z prawego pasa przez samochody ciężarowe i autobusy. Dotyczy to także linii ZTM.
:arrow: Ooo, a to ciekawostka. Pewnie kierowcy mają też o tym adnotacje w kartach?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 12 mar 2006, 13:49

Tak. Mają nawet na innych liniach. Nawet się zastanawiałem ostatnio, o jaką organizację ruchu tam chodzi.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 kwie 2006, 20:14

tarantula01 pisze:http://www.siskom.waw.pl/obwodnica-sr.htm

W studium odnoga do Budowlanej też jest, ale dopóki nie będzie namacalnej woli urzędników, aby zbudować most Krasińskiego i łącznik Krasińskiego - al. Prymasa Tysiąclecia, to nie sądzę, aby był sens budowania dużej arterii w wariancie B.
Co do łacznika Krasińskiego - Trasa AK to jestem przeciw. Nawet po wybudowaniu mostu na wysokościu Spójni to ruch samochodów rozejdzie się po okolicy, a osoby, które będa chciały dotrzeć do Trasy AK bez problemu zrobią to wybierając Powązkowską i Rondo Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dużo drogi nie nadrobią, a uniknie się budowy dużego wezła przy wiadkucie na Kole.
BTW jakiś idiota projektował te zakręty tam na Trasie AK, że nie są wyprofilowane #-o
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5312
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 11 kwie 2006, 8:57

tarantula01 pisze:W studium odnoga do Budowlanej też jest, ale dopóki nie będzie namacalnej woli urzędników, aby zbudować most Krasińskiego i łącznik Krasińskiego - al. Prymasa Tysiąclecia, to nie sądzę, aby był sens budowania dużej arterii w wariancie B.
Podobno ze zbudowaniem tego mostu nie byłoby większych problemów - żadnych protestów ekologów, działek po astronomicznych cenach...Już sam most rozwiązałby część problemów Bródna
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 kwie 2006, 10:43

Podobno ten most jest całkiem blisko... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 kwie 2006, 10:47

To prawda. Miasto chce z nim ruszyć niezależnie od Mostu Północnego, jest w Strategii Branżowej zapisany jako do realizacji w najbliższych terminach.

Tylko studium wykonalności na trasę tramwajową jeszcze nie ma ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 11 kwie 2006, 23:36

R-11 Kleszczowa pisze:Dużo drogi nie nadrobią, a uniknie się budowy dużego wezła przy wiadkucie na Kole.
BTW jakiś idiota projektował te zakręty tam na Trasie AK, że nie są wyprofilowane
Tam byłoby "tylko" wpuszczenie Krasińskiego w Prymasa w stronę RZS - drugi zakręt patrząc od strony Trasy AK. A pierwszy zakręt jest zrobiony prawie tak jak ma przebiegać przyszła łącznica Prymasa z Trasą AK (Trasa będzie prosto, a Prymasa dochodzi pod kątem 90 st.). I to jest jedna z odpowiedziź na brak profilowania
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 kwie 2006, 23:46

tarantula01 pisze:przyszła łącznica Prymasa z Trasą AK
Chyba Prymasa z Krasińskiego?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 11 kwie 2006, 23:54

Bastian pisze:
tarantula01 pisze:przyszła łącznica Prymasa z Trasą AK
Chyba Prymasa z Krasińskiego?
Na tej mapie:
http://www.siskom.waw.pl/mapy.htm#s8
widać jak ma wyglądać w przyszłości połączenie Prymasa z Trasą AK. Krasińskiego miałaby dochodzić do Prymasa po południowej stronie cmentarza. Cmentarz znalazłby się w "kleszczach" 3 ulic.

O tutaj ładniej widać:
http://www.siskom.waw.pl/mapy/s7/s7s8-bemowo.jpg

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 kwie 2006, 0:27

No ja wiem, jak to ma tam wszystko wyglądać, zwłaszcza że moi dziadkowie leżą ok. 250 metrów od tego przyszłego skrzyżowania. Tylko miałem wrażenie, że się po prostu pomyliłeś, bo przecież "łącznica Prymasa z AK" już jest, a brakuje z Krasińskiego...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 12 kwie 2006, 11:50

Może i faktycznie pomieszałem po drodze zakręty. A tu jeszcze czytelniejszy układ:
http://www.siskom.waw.pl/mapy/s8/s8-ak_tt01.jpg

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 kwie 2006, 12:03

Biedny cmentarz. Niegdyś było tam tak zacisznie. Ale cóż, miasto się rozwija...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 12 kwie 2006, 12:57

Bastian pisze:Biedny cmentarz. Niegdyś było tam tak zacisznie. Ale cóż, miasto się rozwija...
:arrow: Przepraszam, że zabrzmi to nieco cynicznie, ale jego mieszkańcom jest wszystko jedno.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 kwie 2006, 15:00

Nie chodzi mi o "mieszkańców". Ogród Saski też nie ma mieszkańców. Po prostu Powązki (zresztą i Stare, i Wojskowe) są też naprawdę wysokiej klasy parkiem. I tego mi szkoda. Co nie zmienia faktu, że trasy są potrzebne. Z drugiej strony - mogliby trasę od cmentarza trochę "odekranować".
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ