Inwestowanie na rynku Forex i w opcje binarne?

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 19 wrz 2013, 19:25

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym, by rozpocząć inwestowanie na rynku Forex albo w opcje binarne na jakiejś platformie.
Słyszałem, że jest to opłacalne i niezbyt trudne. Ale jak się mówi: "kto nie ryzykuje ten nie ma" ;)

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z Forexem albo opcjami binarnymi?
Możecie polecić jakąś platformę?

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5299
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 19 wrz 2013, 21:34

Praktycznie każda platforma ma rachunek demo, możesz spróbować. To nie takie proste jak się wydaje, zwłaszcza kiedy operujesz prawdziwą gotówką, trzeba jednak trochę wiedzy makro i mikroekonomicznej mieć. Pamiętaj, że na każdego wygranego przypada wiele więcej przegranych...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

ctl83
Posty: 272
Rejestracja: 24 mar 2006, 19:49
Lokalizacja: Wola

Post autor: ctl83 » 22 wrz 2013, 22:55

Na rachunku demo możesz mieć zyski, ale nie zdziw się że w rzeczywistości będą straty. A bierze się to stąd, że obracając własnymi pieniędzmi trudno jest wyłączyć emocje.
Czy jest to opłacalne? Tak, ale trzeba spełnić jeden warunek. Umiejętne zarządzanie ryzykiem, czyli:
- wiemy zawsze dlaczego właśnie taką transakcję zawieramy
- ustawiamy sobie limity ile straty możemy zaakceptować i bezwzględnie tego przestrzegamy.
No i najważniejsze: nie inwestujemy wszystkich pieniędzy w forex.
I pamiętaj "Inwestowanie wiąże się z ryzykiem". Praktyk Ci to pisze :smile: Bo w praktyce przyjmuje się, że proporcje dni z zyskiem do dni ze stratą powinny być 3:1. Opcje walutowe, a szczególnie binarne to sobie na początek odpuść.
Powodzenia życzę.

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 23 wrz 2013, 14:19

Wiem, że grając wirtualną kasą człowiek może myśleć inaczej ;) Dlatego podstawą jest, by mieć odpowiednie podejście do takich inwestycji, bo bez tego ani rusz. To tak samo jak lotto - niektórzy będą wydawać kasę na kupony 3 - 4 razy miesięcznie, tak by kupić jeden los, a drudzy będą co 2 dzień chodzić i wydawać ileś tam złotych. Czyli, co zostaje mi odłożyć swoją kasę na lokatę, na której zarobię grosze? :D Oj nie, jak się bawić to się bawić. Wiadomo, żeby nie były to duże kwoty, wszystkie oszczędności, bo ryzyko jest spore. I nie być zachłannym, że raz się wygra, to zaraz korci, by więcej zainwestować. Przeczytałem, że dobrze jest, gdy będzie się specjalizowało tylko w kilku aktywach, a nie wszystko jak leci. Zarejestrowałem się na koncie Demo i zacznę próbować, jeśli wyniki będą w miarę, to zobaczę, co dalej robić ;)
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 25 wrz 2013, 17:44

No i sprawdziłem sobie konto Demo. Wybrałem MarketsWorld, bo proponowali je na innych forach, ale tylko grając na koncie demo.

A tutaj wyniki, grałem narazie na chybił trafił, czyli co mi przyjdzie do głowy. Na czysto zarobiłbym 14.90 centów. 1 cent to około 4groszy, więc wyszłoby ok 60gr zarobku w przeciągu paru minut, A gdybym wziął i postawił większą stawkę, wtedy widać by było różnicę. :P
Załączniki
inwestzcje.jpg

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5299
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 25 wrz 2013, 18:59

Jeszcze raz przypomnę: to nie gra komputerowa, obstawianie na chybił-trafił to prosta droga do pożegnania pieniędzy...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 25 wrz 2013, 19:04

Wiem!

Ale pisałem, że to było na chybił trafił. Teraz zastosuje taktykę, porady które są w internecie. Muszę ściagnąć Metatrader, by móc bardziej przeanalizować inwestycje. Jeszcze nie planuje wrzucać swoich pieniędzy w realu. Najpierw muszę rozeznać się bliżej z temat Opcji Binarnych.
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7767
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 25 wrz 2013, 22:35

Pamiętaj o starej zasadzie giełdy: Jak wszyscy każą kupować, to sprzedawaj, jak wszyscy każą sprzedawać, to kupuj :D
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 26 wrz 2013, 4:48

A jak wszyscy każą nie grać, to mam grać i odwrotnie :D
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5299
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 26 wrz 2013, 9:51

Najlepiej wybrać sobie jeden specyficzny dział - albo kursy walut albo surowce. I nauczyć się wszystkich dostępnych informacji - kiedy są ogłaszane decyzje o stopach procentowych, informacje o gospodarce, PKB i tym podobne. Każde wydarzenie, każda konferencja prasowa może mieć ogromy wpływ na notowania - patrz niedawny przykład Ursusa.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 26 wrz 2013, 14:18

Możesz też zacząć studiować psychologię tłumu. A także stad zwierząt. Ponieważ coś z 90% operacji na rynkach (zwłaszcza typu forex) jest dokonywanych automatycznie przez komputery, to różne dziwadła przy tym potrafią wyjść.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 26 wrz 2013, 15:36

To już wiem, że najlepiej wyspecjalizować się na jednym aktywie (ewentualnie kilku). Istnieje również coś takiego, jak kalendarz ekonomiczny, który pozwala już na wstępie ocenić, czy danego dnia warto inwestować... Oczywiście to nie jest w 100% pewne, ale jasnowidzami nie jesteśmy ;)

KwZ - napisałeś, że ok.90% operacji na rynku jest dokonywana przez komputery, ok zgodzę się z tym, lecz to ma na celu odstraszenie mnie od inwestycji, czy też zachęceniu? Bo komputer potrafi zawieść (choć nie ciągle) :)
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 26 wrz 2013, 15:57

Nie, wskazanie, że zachowania rynku mogą być tym warunkowane. Np. pojedyncza operacja na miliard by nim zachwiała (punktowo), o tyle podzielenie jej na 1000 milionowych i rozłożenie jej w czasie inaczej na niego będzie działać.
MALIN pisze:To już wiem, że najlepiej wyspecjalizować się na jednym aktywie (ewentualnie kilku). Istnieje również coś takiego, jak kalendarz ekonomiczny, który pozwala już na wstępie ocenić, czy danego dnia warto inwestować... Oczywiście to nie jest w 100% pewne, ale jasnowidzami nie jesteśmy ;)
W sensie jakie informacje są danego dnia publikowane czy jaki jest układ planet (a kojarzę profesora SGH stawiającego horoskopy za pieniądze)?

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 26 wrz 2013, 17:23

KwZ pisze:W sensie jakie informacje są danego dnia publikowane czy jaki jest układ planet (a kojarzę profesora SGH stawiającego horoskopy za pieniądze)?
Inwestowałeś kiedyś na giełdzie, że tak "humorystycznie" podchodzisz do tego tematu? 8-(

Proszę, chociażby to: http://pl.investing.com/economic-calendar/ Masz tu rozpisaną walutę o którą chodzi i jak duże znaczenie ma dane wydarzenie na świecie. Sądze, że w oparciu o to (a nie horoskopy) można ostrożniej podchodzić do inwestowania.
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 26 wrz 2013, 18:13

Ok. Też nie popieram horoskopów ;)
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ODPOWIEDZ