Na kolei jest źle

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27397
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 01 sie 2014, 0:24

bartoni722 pisze:Nie, nie widziałem, nie siedzę w tym.
To spróbuj wziąć kartkę i rozpisać rozkład pociąg po pociągu, z czasami na wszystkich posterunkach ruchu. Chociażby dla jednej godziny w ciągu dnia.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 01 sie 2014, 0:31

Ale że te czasy dla jednego pospiesznego będą inne niż dla drugiego? I ma to wynikać z możliwości samych pociągów, nie zaś szlaku?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27397
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 01 sie 2014, 0:37

No generalnie tak, pociąg ze składem 16 wagonów ma troszkę inne czasy przejazdu niż pociąg o połowę lżejszy.

Acz ogólnie chodzi mi o to, że dywagowanie "a może by przesunąć ten pociąg tu" bez zielonego pojęcia na temat sposobu konstrukcji rozkładu, prowadzenia ruchu na danym odcinku, blokady liniowej, regulaminów technicznych posterunków ruchu jest częściej drogą w kierunku spektakularnej autokompromitacji, a nie sukcesu.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 01 sie 2014, 12:47

Tymczasem "IC poszło po rozum do głowy" i uruchomi autobus ze Skierniewic do Mokrej.
http://www.rynek-kolejowy.pl/53368/inte ... mokrej.htm
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 01 sie 2014, 13:20

Nie jestem z PKP, ale ja bym to widział tak: harmonogram remontu-zabezpieczenie komunikacji zastępczej-wprowadzanie i modyfikacja komunikacji zastępczej równolegle z kolejnymi etapami zmian.
Tymczasem widzę, że jest tak: Harmonogram remontu-bajzel-obsuwa w harmonogramie-zaskoczenie-duży bajzel-wścieli pasażerowie, zainteresowanie mediów-proteza rozwiązania zastępczego-bajzel jeszcze większy i wreszcie, tak jest, proszę państwa!: PKP Cośtamcośtam poszło po rozum do głowy!
Naprawdę w 40 milionowym kraju nie ma nikogo, kto potrafiłby po ludzku to zorganizować?
Popatrz, jaka franca!

aaa
Posty: 278
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:58

Post autor: aaa » 02 sie 2014, 20:09

Co stoi na przeszkodzie w prowadzeniu zasady: od rana do 12 ruch na odcinku Grodzisk - Skierniewice TYLKO w kierunku Warszawy, po 12 tylko w kierunku Łodzi?
Przeciwpotok realizować via Łowicz, Czachówek a nawet (jeśli się da) Szeligi. Wprowadzić ZKA w przeciwpotoku Skierniewice - Grodzisk Mazowiecki. Pociągi KM krańcujące w Żyrardowie skrócić do Grodziska/wydłużyć do Skierniewic. Wprowadzić taryfę KM w TLK i IR od Skierniewic do Warszawy.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 03 sie 2014, 13:26

Nie wiem, czy tak lekko ten przeciwpotok zrealizujesz na tych liniach objazdowych, które już są ciasne, a nie mają na całości samoczynnej blokady.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 03 sie 2014, 16:00

aaa pisze:Co stoi na przeszkodzie w prowadzeniu zasady: od rana do 12 ruch na odcinku Grodzisk - Skierniewice TYLKO w kierunku Warszawy, po 12 tylko w kierunku Łodzi?
Rok temu w maju wprowadzono prawie że takie coś. Z tego, co pamiętam, to od 5 do 10 były chyba dwa pociągi w przeciwpotoku, a reszta do Warszawy.
Pracowałem przy tych zmianach tydzień czy dwa i mam wrażenie, że jakiej organizacji by nie wprowadzono, to opóźnienia i bałagan i tak będą podobne.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 05 sie 2014, 21:03

aaa pisze:Co stoi na przeszkodzie w prowadzeniu zasady: od rana do 12 ruch na odcinku Grodzisk - Skierniewice TYLKO w kierunku Warszawy, po 12 tylko w kierunku Łodzi?
Przeciwpotok realizować via Łowicz, Czachówek a nawet (jeśli się da) Szeligi. Wprowadzić ZKA w przeciwpotoku Skierniewice - Grodzisk Mazowiecki. Pociągi KM krańcujące w Żyrardowie skrócić do Grodziska/wydłużyć do Skierniewic. Wprowadzić taryfę KM w TLK i IR od Skierniewic do Warszawy.
To że najgorszy bałagan jest na odcinku Warszawa - Grodzisk ? Od Pruszkowa do Grodziska zostały tylko dwa tory - jeden dla ruchu dalekobieżnego i jeden dla podmiejskiego, miedzy Włochami a Pruszkowem niewiele lepiej - z tego co się zorientowałem to oba dalekobieżne zamknięte
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1286
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 06 sie 2014, 12:55

drapka pisze:Nie jestem z PKP, ale ja bym to widział tak: harmonogram remontu-zabezpieczenie komunikacji zastępczej-wprowadzanie i modyfikacja komunikacji zastępczej równolegle z kolejnymi etapami zmian.
Tymczasem widzę, że jest tak: Harmonogram remontu-bajzel-obsuwa w harmonogramie-zaskoczenie-duży bajzel-wścieli pasażerowie, zainteresowanie mediów-proteza rozwiązania zastępczego-bajzel jeszcze większy i wreszcie, tak jest, proszę państwa!: PKP Cośtamcośtam poszło po rozum do głowy!
Naprawdę w 40 milionowym kraju nie ma nikogo, kto potrafiłby po ludzku to zorganizować?
Zapraszamy do zorganizowania z prawdziwego zdarzenia - lecz nie językiem.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 06 sie 2014, 13:02

Dobra. Znaczy jak mi śmieci zalegają pod blokiem, bo ktoś nie wywiózł, to się powinienem w MPO zatrudnić i zreorganizować trasy wywozu, jak przez pół roku organa nie są w stanie wymalować trzeciego pasa do lewoskrętu z Płaskowickiej w Puławską to mam zostać inżynierem ruchu, a pewnie i kubełek z farba kupić i pędzeleka jak mi przeszkadzają Ruscy w Donbasie, to pewnie jeszcze ministrem obrony Ukrainy powinieniem zostać albo w ogóle prezydentem świata i zaprowadzić peace & love wszechświatowy. Litości!
Popatrz, jaka franca!

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 06 sie 2014, 15:02

Tymczasem - wg informacji z ekranów w komunikacji miejskiej - szykuje się trzymiesięczny remont wiaduktu kolejowego nad ul. Cierlicką w Ursusie. I znów będzie wesoło :P

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 sie 2014, 20:29

Tymczasem w ramach walki z korkami na autostradach rząd znosi opłaty w weekendy sierpniowe :)
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27397
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 sie 2014, 22:19

Zrównoważony rozwój po polsku.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 07 sie 2014, 8:03

Skoro rząd woli dopłacać do każdego samochodu jadącego po płatnej autostradzie... No bo jakoś AmberOne trzeba na przykład to rekompensować, to cóż czynić. Ciekawe jak rozładują korki na zjazdach. Bo gdzieś się przeniosą te korki z bramek. Teraz wyjazdy z autostrad lekko to hamowały, bez hamulca muszą się gdzieś przenieść, nawet wiem gdzie. Ale rząd woli pokazać, jaki on dobry :-)

ODPOWIEDZ