Kącik melomana

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36651
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 mar 2006, 10:03

Informacja specjalnie dla Szamota: na Open'er Festiwalu w lipcu w Gdyni będzie Sigur Ros... :)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 30 mar 2006, 12:05

Bastian pisze:Informacja specjalnie dla Szamota: na Open'er Festiwalu w lipcu w Gdyni będzie Sigur Ros... :)
ojaciepierdole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 30 mar 2006, 12:06

tak czy tak tam jadę, ale....

To pewne??

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 30 mar 2006, 12:11

A może ktoś się na Mera Lunę wybiera? Tylko drogo.... :-k
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 30 mar 2006, 12:15

jakieś szczególy?

[ Dodano: 2006-03-30, 12:17 ]
aaa już wiem.
Znajomi mnie wyciągają, ale nie wiem, czy pojadę.
Mój budżet leży i kwiczy przez czerwcowy Budapeszt

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36651
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 mar 2006, 13:12

Szamot pisze:tak czy tak tam jadę, ale....

To pewne??
Pewne to jest, że Kopernik nie żyje. A też podobno go widziano w Bydgoszczy dwa lata temu... :lol:

Przeczytane dziś w "Metropolu". Świeża wiadomość, ale do potwierdzenia.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 09 lip 2006, 19:53

Bastian pisze:Informacja specjalnie dla Szamota: na Open'er Festiwalu w lipcu w Gdyni będzie Sigur Ros... :)
Wczoraj o godz. 0:35 zamilkł ostatni dźwięk najlepszego koncertu w moim życiu. Nie sądzę by prędko ktoś ich zdołał zdetronizować. Magia

edit:
http://www.youtube.com/watch?v=RsN-uQCm ... 0open%27er
dorzucam fragment :)

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 12 lip 2006, 17:32

Zainspirowany festiwalem w Gdyni, oraz wątkiem o poezji zdecydowalem sie wydzielic ten OT z wątku o Depeche Mode.

Otóż po festiwalu Open'er gdynia 2006 (BTW ktoś oprócz mnie był?) jestem pod głębokim wrażeniem występu Sigur Ros. Zdetronizowali Massive Attack, zajmując na mojej subiektywnej liście pierwsze miejsce jako najlepszy zespół koncertowy. Znałem ten zespół z paru klipów. Po koncercie wsiąkłem całkowicie.

Jest to zespół z Islandii, śpiewający bądź w ojczystym języku, bądź tez w specjalnym, wymyślonym przez wokalistę dialekcie. Pomimo nieanglojęzyczności ma tłumy fanów - okazuje się, że równiez w Polsce (co ciekawe pomimo blokady medialnej na niektóre klipy, utwory właśnie do nich otrzymały szczególne owacje). A projekcje na ekranach były ich takim dopełnieniem, że trudno było ukryć wzruszenie (nie tylko mi). Nie da sie oddać nawet części tej atmosfery, która panuje na koncertach. Trzeba tam być. Ale oprócz specyficznej gry na gitarze elektrycznej (wokalista gra na niej ...smyczkiem), ciekawą jakość tworzą ich klipy. Zdecydowalem się przybliżyć kilka najciekawszych (wyszły mi bodaj wszystkie :) ).
Have fun

(uprzedzam, niektóre klipy są szokujące. Nie chcę jednak cenzurować sztuki przedstawiając zespół w sposób niepełny, ze względu na to, że przekaz niezgodny z wartościami IV RP. Ale pro-forma: Osoby poniżej 18 roku życia oglądają(klip 4-ty)na własną odpowiedzialność)

1) http://www.youtube.com/watch?v=P0AZIFmk ... igur%20ros
2) http://www.youtube.com/watch?v=CtV7J7_2 ... igur%20ros
3) http://www.youtube.com/watch?v=oBoZmTqi ... %20glosoli
4) http://www.youtube.com/watch?v=I30H7mhf ... 0vel%20til
5) http://www.youtube.com/watch?v=b9rz0dQJ ... os%20svefn
+ koncertowe:
1) http://www.youtube.com/watch?v=C0oqUlOV ... 0hoppipola
2) http://www.youtube.com/watch?v=rWR-jJ3v ... 0open%27er

A czy Wy, pomimo zalewu popkultury i kiczu w RTV macie jakieś fascynacje obok obecnie lansowanych pop-nurtów? Coś czym możecie się podzielić, jakieś nagrania, klipy?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 12 lip 2006, 18:07

Sigur Rós. Jeden z najniezwyklejszych fenomenów współczesnej muzyki. Nie wiem, co takiego ma w sobie Islandia, jest to jednak kopalnia fenomenalnej muzyki, a ten zespół siedem lat temu uzyskał nieśmiertelność.

Trudno mi uwierzyć, że Ágætis byrjun, jedno z dwóch, moim zdaniem, najwybitniejszych dokonań muzycznych ostatnich lat, powstało tak dawno, w 1999 roku. Ta płyta wciąż brzmi niewiarygodnie świeżo, odkrywczo, a z każdym przesłuchaniem pojedynczego utworu odkrywam na nowo jej moc i to, co definiuje najlepiej muzykę Islandczyków.

Piękno.


Bo wiele słów możnaby w tym miejscu umieścić, ale tym, co stanowi o wielkości i nieśmiertelności czwórki z Rejkiawiku, jest niewyobrażalne wręcz i nieopisywalne piękno każdej sekundy ich wielkiego dzieła (a także sporej części nagrań zawartych na Von i ( ). Do Takk wciąż nie mogę się przekonać).

Rzadko wracam do tego nagrania, za każdym jednakże razem delektując się nim na nowo, słuchając całości lub tylko paru wybranych utworów, bądź też nawet ich fragmentów.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 12 lip 2006, 18:15

byłeś?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 12 lip 2006, 18:16

Nie, nie byłem, za to być może będę miał w łapkach DVD z nagraniem tegoż występu... :>
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 12 lip 2006, 18:21

Fikander pisze:Nie, nie byłem, za to być może będę miał w łapkach DVD z nagraniem tegoż występu... :>
Daj znać. pls. Koncert był genialny!!!

Ps. DVD to nie real. Ale przyjadą jeszcze do Polski. Widzialem to w ich oczach...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 12 lip 2006, 18:22

Oczywiście, że DVD to nawet nie cień reala, ale nawet taka namiastka mnie akurat bardzo ucieszy.

A, że przyjadą, to mam wielką nadzieję, bo już drugi raz mnie omija ich występ o włos. Pierwszy raz mieli grać (nie wiem, czy w końcu koncert doszedł do skutku, bo chyba było bardzo małe zainteresowanie) w przeddzień mojej matury pisemnej z języka ojczystego.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25359
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 12 lip 2006, 19:18

Ja też bym z miłą chęcią obejrzał relację z koncertu. Wczoraj w trójce słuchałem kilku kawałków, ale mnie nie porwały. Choć czułem, że mozna z tego zrobić wyśmienitą aranżację koncertową.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 13 lip 2006, 1:28

Relacja nic Ci nie da. Tam trzeba być! Przynajmniej raz...
Niemniej posłuchaj w słuchawkach, powiedzmy trzeciego klipu z przeze mnie zamieszczonych. Z zamkniętymi oczami, dość głośno i nie przyciszaj pod koniec. Powinienneś coś z klimatu złapać.

/właśnie tym skończyli występ/

ODPOWIEDZ