Most łączący Jabłonnę z Łomiankami

Moderator: Wiliam

Czy most nad Wisla z Jablonny do Lomianek jest potrzebny?

tak
23
85%
nie
2
7%
nie mam zdania
2
7%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 03 wrz 2006, 14:48

hmmm.... wlasnie... most, ktorego mi brakowalo w dziecinstwie gdy jezdzilem do osrodka zdrowia w Dziekanowie Lesnym, a ktorego mooooooze mi za jakis czas brakowac z innych powodow... wielu natomiast osobom brakuje go bardzo i juz od bardzo dawna...

co mozemy zrobic aby przyspieszyc jego kolejne fazy budowy? czy w ogole sa juz zrobione jakies projekty czy studia wykonalnosci (czy jak to sie tam nazywa)?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26877
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 wrz 2006, 17:13

Coś było robione, bo nawet była kolizja jednego z wariantów LRT do Łomianek z jednym z wariantów węzła trasy mostowej z DK nr 7.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10154
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 03 wrz 2006, 17:28

Najpierw "zbudujmy" Most Północny a potem zajmijmy się następnymi ;)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26877
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 wrz 2006, 17:34

Wręcz przeciwne - czas trwania procedur dobitnie dowodzi, że trzeba budować(tj. przepychać procedury) dwa-trzy na raz.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 03 wrz 2006, 17:43

jacek2357 pisze:Najpierw "zbudujmy" Most Północny a potem zajmijmy się następnymi ;)
aha... to juz dawno zdechne i wszyscy zapomna, ze istnialem, a mostu nie bedzie... powodzenia...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26877
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 wrz 2006, 17:48

hafilip84 pisze:
jacek2357 pisze:Najpierw "zbudujmy" Most Północny a potem zajmijmy się następnymi ;)
aha... to juz dawno zdechne i wszyscy zapomna, ze istnialem, a mostu nie bedzie... powodzenia...
Pocieszę Cię, że większoścu z tych wszystkich co zapomną jeszcze nie ma. :-k
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 03 wrz 2006, 20:48

inż. Glonojad pisze:
hafilip84 pisze: aha... to juz dawno zdechne i wszyscy zapomna, ze istnialem, a mostu nie bedzie... powodzenia...
Pocieszę Cię, że większoścu z tych wszystkich co zapomną jeszcze nie ma. :-k
kiepsko Ci wyszlo ;(

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6107
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 03 wrz 2006, 21:01

inż. Glonojad pisze:dwa-trzy na raz.
No zgadzam się. Np. 2-3 linie metra na raz :D
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 03 wrz 2006, 21:16

hmmmm.... a gdyby tak sie pobawic w maly lobbing... pokazac Warszawiakom, ze oni tez na tym moscie skorzystaja, a potem odpowiedniemu kandydatowi na prezydenta podpowiedziec, ze nalezy na to zwrocic uwage... tylko jak to zrobic?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26877
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 wrz 2006, 21:56

hafilip84 pisze:
inż. Glonojad pisze: Pocieszę Cię, że większoścu z tych wszystkich co zapomną jeszcze nie ma. :-k
kiepsko Ci wyszlo ;(
No bo będziesz żył tak długo :p

[ Dodano: 2006-09-03, 21:57 ]
Piotrek pisze: No zgadzam się. Np. 2-3 linie metra na raz :D
Nie ta skala przedsięwzięcia. [-X
Ale już przy inwestycjach tramwajowych...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6107
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 03 wrz 2006, 21:58

inż. Glonojad pisze:Nie ta skala przedsięwzięcia. [-X
Ale już przy inwestycjach tramwajowych...
Wiadomo,że nie ta skala...

Pomarzyć, nawet z tramwajami...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26877
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 wrz 2006, 22:16

Ależ w tramwajach właśnie tak się dzieje - remont w Alejach zaczął się (w sensie organizacyjnym) "na zakładkę" z trasą Powstańców Śl. - Reyomonta, teraz trwają Aleje, a przygotowywane są dwa odcinki tras na Tarcho - jeden przez miasto (na moście), drugi przez Tramwaje Warszawskie. Późną jesienią ruszy przetarg na tabor, być może związany nie tylko z Tarcho, ale i z modernizacją trasy w Jana Pawła II (ale to tylko moje prywatne domysły).
Jednocześnie realizowane są Studia Wykonalności dla następnych tras.

[ Dodano: 2006-09-03, 22:26 ]
W październiku przyszłego roku, gdy zakończą się roboty i ruszy ostatnie 120N, w trakcie opracowywania będzie dokumentacja na Tarchomin i Jana Pawła II, a następny wykonawca będzie opracowywał pierwsze tramwaje na te trasy... o ile dostaniemy dofinansowanie unijne, rzecz jasna ;).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 03 wrz 2006, 22:39

hafilip84 pisze:zac Warszawiakom, ze oni tez na tym moscie skorzystaja, a potem odpowiedniemu kandydatowi na prezydenta podpowiedziec, ze nalezy na to zwrocic uwage... tylko jak to zrobic?
:?: :?: :?: Most ten nie jest w kompetencjach władz Warszawy - leży poza granicami miasta. Wszystkimi sprawami z nim związanymi zajmuje się Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) podległy marszałkowi województwa, tzn. MZDW nie zajmuje się nim wogóle #-o . Osobiście przewiduję, że most ten być może przejmie pod swoje skrzydła GDDKiA, gdyby zostało ustalone, że DK61 znów zmieni przebieg i będzie prowadzić tym mostem - ale to nie wcześniej jak za 7-10 lat :boohoo: .

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 03 wrz 2006, 22:43

tarantula01 pisze:Most ten nie jest w kompetencjach władz Warszawy - leży poza granicami miasta.
cholera... racja... zrobilem skrot myslowy zapominajac, ze ten pomysl byl zwiazany z pomyslem na powiekszenie Warszawy o gmine Jablonna i/lub Lomianki...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26877
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 wrz 2006, 22:47

hafilip84 pisze:[
cholera... racja... zrobilem skrot myslowy zapominajac, ze ten pomysl byl zwiazany z pomyslem na powiekszenie Warszawy o gmine Jablonna i/lub Lomianki...
Zaiste detal :D
To już wydzielenie Województwa Stołecznego chyba byłoby prostsze :-$
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ