[Cz-wa] A może by tak nowa trasa tramwajowa?

Moderator: JacekM

jober
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2010, 22:27

Post autor: jober » 26 mar 2010, 22:37

Czytając wszystkie wpisy, chce wytłumaczyć sens istnienia tej linii. z całym szacunkiem dla was ale rozprawianie na temat czegoś o czym nie ma się większego sensu jest trochę głupie. Mogę dać głowę że żaden z was nie był w Cz-wie, a nawet jeśli to na pewno nie na Wrzosowiaku.
1. Puszczanie linii Źródlaną jest bez sensu gdyż omija główny punkt usługowy południa (C.H. Estakada, Jagiellończycy, Sezam, PZU itp.)
2. Puszczanie linii 11 listopada także jest bez sensu gdyż omija przystanek przy Orkana, który jest głównym przystankiem osiedla i wsiada tam najwięcej pasażerów
3. Linia kończy trasę przy trasie DK1 dokładnie 100 metrów dalej.
Wszystkie warianty były omawiane i moim zdaniem wybrano najlepszy, obecnie jeździ tak autobus, sam nim jeżdżę i mało ludzi nimi nie jeździ.
Może się trochę przemądrzałem tym nie tykaniem tematu o którym nic nie wiemy ale nie lubię czegoś takiego sorryyy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36639
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 mar 2010, 23:42

jober pisze:2. Puszczanie linii 11 listopada także jest bez sensu gdyż omija przystanek przy Orkana, który jest głównym przystankiem osiedla i wsiada tam najwięcej pasażerów
Podstawowy błąd rozumowania: wsiadają tam, gdzie jest przystanek - bo gdzie mają wsiadać? Pytanie, skąd do niego dochodzą - i czy linia poprowadzona 11 Listopada by osiedla nie obsłużyła lepiej. Aczkolwiek był jeszcze jeden wariant - przez Gajową - wyglądał ciekawie, choć trudno mi ocenić, na ile realnie.

Być może generalnie masz rację, ale argument przez ciebie użyty był marny :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 mar 2010, 15:07

jober pisze:Czytając wszystkie wpisy, chce wytłumaczyć sens istnienia tej linii. z całym szacunkiem dla was ale rozprawianie na temat czegoś o czym nie ma się większego sensu jest trochę głupie. Mogę dać głowę że żaden z was nie był w Cz-wie, a nawet jeśli to na pewno nie na Wrzosowiaku.
Gdzie mam się zgłosić po głowę? Moja babcia mieszkała kilkadziesiąt lat przy Alei Pokoju :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

jober
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2010, 22:27

Post autor: jober » 27 mar 2010, 22:26

No to powiem bez głowy, tramwaj przez Gajową był najlepszy tyle że ludzie myślą stereotypowo, mówiąc że będzie im dzwonił pod oknem. Jadąc przez 11 Listopada daleko mieliby mieszkańcy okolic ulicy Rutkiewicz i zachodniej Sportowej którzy dochodzą tam do przystanku, dodatkowo jest tam szkoła która też jest generatorem ruchu.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 mar 2010, 20:31

Nie twierdzę, że nie masz racji, ale po prostu nie mogłem się powstrzymać od dekapitacji ;) - taki nawyk Sithów, sam rozumiesz...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 cze 2011, 11:17

Wizka wagonu dla Częstochowy (wg informacji ze SSC, nazwa handlowa "Twist"):

Obrazek
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36639
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 cze 2011, 11:20

Skrętne wózki? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 cze 2011, 12:32

No tak, taki był wymóg SIWZ.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 10 cze 2011, 13:39

Mam nadzieję że ta klocowatość to tylko na tym obrazku...

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 cze 2011, 15:34

Kto je produkuje? PESA? Czemu zaproponowali inny model? ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 cze 2011, 23:33

Bo SIWZ wymagał skrętności wózków, a 100% niskiej podłogi nie, a jeśli chce się na rynku istnieć, to i tak taki tramwaj wypada mieć w ofercie?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 27 cze 2011, 0:37

Glonojad pisze:Bo SIWZ wymagał skrętności wózków
A co to jest wózek nieskrętny? :shock:
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26828
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 wrz 2011, 15:07

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochow ... rzech.html

(jak nikt tego nie zrobi, to wieczorem wkleję tekst)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8361
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 26 wrz 2011, 15:16

Wolę numer 2. Na pewno brudu nie będzie widać zbyt szybko ;)

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 26 wrz 2011, 15:59

Też zagłosowałem na 2
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

ODPOWIEDZ