[KrakĂłw] Zmiana zwrotnicy ...

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
SHADOW-XIII
Posty: 72
Rejestracja: 15 gru 2005, 13:12
Lokalizacja: Londyn

Post autor: SHADOW-XIII » 02 sty 2006, 11:12

Byłem właśnie w krakowie
i "urzekło" mnie zmienianie zwrotnicy przez maszynistów ...
ktoś miał super pomysł z dawaniem przycisków na slupie do zmiany zwrotnic :lol: myślałem, że pęknę ze śmiechu jak przed skrzyżowaniem, maszynista wysiadł z tramwaju i brodząc w śniegu po kolana doszedł do słupa, aby nacisnąć przycisk, aby zwrotnica się przestawiła :lol:
Polak potrafi ...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 02 sty 2006, 12:19

:arrow: To i jak chyba lepsze rozwiązanie niż bieganie po torach z "łomem" :lol:.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 02 sty 2006, 14:02

zmiana zwrotnicy czy aktywacja świateł? tak system isnieje np. przy słynnych wiadultach i działa całkiem nieźle
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 02 sty 2006, 16:39

To była raczej aktywacja świateł.
Polecam linię numer 8, kierunek Wiatraczna, skrzyżowanie Zieleniecka/ Zamoyskiego.

ps. Maszynista to tam raczej nie wysiadał. :-?

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 02 sty 2006, 19:42

To ciekawe, bo w Krakowie w niektórych miejscach świetnie funkcjonuje sygnalizacja wzbudzana pętlą indukcyjną (np. na Dietla). Szczerze mówiąc nigdy nie przyglądałem sie systemowi zmiany kierunku w Krakowie (zapewne są to tradycyjne "saneczki"). Np. w Poznaniu z powodzeniem funkcjonuje system Track200. Na sieci trakcyjnej znajduje się czujnik, wychwytujący impulsy, wysyłane z tramwaju przez pantograf. Na tej samej zasadzie wzbudza sie sygnalizacje świetlną. Dzięki temu tramwaje przez niektóre większe skrzyżowania przejeżdżają całkiem sprawnie.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 sty 2006, 23:02

Hmm... A co jest w Warszawie? Tylko nie bijcie... :wink:

Aha, proszę też o definicję "saneczek". Tym bardziej nie bijcie, ja się uczę... :D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 02 sty 2006, 23:17

Bastian pisze:Aha, proszę też o definicję "saneczek". Tym bardziej nie bijcie, ja się uczę... :D
elemnt zwrotnicy przypominający wyglądem plozy, umieszony na sieci i wpływający na działanie zwrotnicy przez jazdę przezeń z poborem pradu lub bez(strasznie i to wyszło, ale miała byc definicja)
zresztą poczytaj dokładniej
http://www.transportszynowy.200.pl/zwro ... html#sanki
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 sty 2006, 23:23

Dzięki! Pierwszy rzut oka spowodował moje przerażenie, ale będę się w to jednak musiał wczytać... 8-)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ