[MK] Linia Kolejowa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 08 sty 2006, 8:32

Takie pytanie małe - jaka jest wasza ulubiona linia kolejowa w Polsce? Co byście polecili innym?
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 08 sty 2006, 9:22

jest to linia graniczna (PL/SVK) Łupków - Medzilaborce. Tylko nie pamiętam czy tam coś jeszcze jeździ :-k
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 08 sty 2006, 11:14

Szklarska Poręba Górna -> Jakuszyce. Niestety nic nie jeździ, ale miejsce nadzwyczaj urokliwe :D. Poza tym mogę polecić przejazd z Wrocławia do Jeleniej Góry (jeśli komuś się nie spieszy, podziwiać można wspaniałe krajobrazy Dolnego Śląska) i przejazd "Włóczęgą Północy" przez Mazury.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 08 sty 2006, 11:16

Wałbrzych - Nowa Ruda z najdłuższym tunelem kolejowym w Polsce i bardzo fajnymi mostami (wyglądają jakbybyły odwrócone do góry nogami) i Jelenia Góra - Szklarska Poręba.
Z wąskotorowych to Trzebiatów - Niechorze (nie czynna :-? oraz nie istniejąca od II wojny trasa po której można zleźć wiele śladów Trzebiatów - Mrzeżyno Gryfickie.
I trasa Krośniewice - Boniewo - Lubraniec z odnogą do Izbicy Kujawskiej ale to bardziej z rodzinnego sentymentu :wink:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 08 sty 2006, 11:17

Elbląg-Braniewo przez Tolkmicko-Frombork
Reda-Hel
Chełm-Włodawa
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36655
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 sty 2006, 11:43

Kościerzyna - Gdynia (za urodę krajobrazu)
Białystok - Zubki Białostockie (z sentymentu) :wink:

[ Dodano: 2006-01-08, 11:44 ]
W sumie jeśli chodzi o sentyment, to mógłbym jeszcze dodać Warszawa - Małkinia... :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 08 sty 2006, 12:21

Jeezu. Pół Polski można wymienić :P

Laskowice Pomorskie - Czersk - Bąk
Wierzchucin - Kościerzyna - Gdynia
Sokółka - Suwałki
Łupków - Zagórz - Medzilaborce
Wałbrzych - Kłodzko
Kłodzko - Kudowa Zdrój
Jelenia Góra - Lwówek Śląski
Reda - Hel
Zwierzyniec - Bełżec
Elbląg - Tolkmicko - Braniewo
Sanok - Krościenko

JacekM (2357) pisze:Tylko nie pamiętam czy tam coś jeszcze jeździ :-k

Słowacki rozkład jazdy podaje dla pociągów Łupków - Medzilaborce - ide od 23.VI. do 3.IX. v (5)-(7) czyli jeździ w pt, sb, nd w podanym wakacyjnym okresie, podobnie jak skomunikowane z nimi polskie pociągi Łupków - Zagórz... tylko jest jedno ale. Podkarpacki UM jeszcze za te połączenia nie zapłacił i może nie zapłacić... a wtedy nie pojedzie Łupków i nie pojadą motoriczki do Medzilaborców. :-?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

patryk148
Posty: 537
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:13
Lokalizacja: jeszcze Widok

Post autor: patryk148 » 08 sty 2006, 12:37

siedlce - hajnówka
czeremcha - białystok

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 08 sty 2006, 12:48

Dobra, jak się zrobiło sentymentalnie, to dodam jeszcze coś :D
Władysławowo-Hel (jechałem i latem i zimą - i przyznam się szczerze, że Hel zimą dużo bardziej mi odpowiadał- pustawy pociąg, słońce chowające się w zatoce, to jest klimat :D:D:D)
Sokółka-Augustów (do tej trasy też mam sentyment i to spory :D)
Poza tym lubię jeszcze stare dworce na Dolnym Śląsku, gdzie latem unosi się zapach drewnianych podkładów i niekiedy peronów pokrytych starym asfaltem...

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 08 sty 2006, 16:36

Popieram jak najbardziej Władysławowo - Hel. Dodatkowo:
Gdyni - Kościerzyna: sympatyczna traska wśród lasów, jeziorka się trafiają, można kontemplować krajobrazy, bo prędkość i ilość przystanków temu sprzyja. :wink: Dodatkowo w Kościerzynie parowozownia i można się pogapić na to co kiedyś szalało na szlakach...

Nieistniejąca trasa Gołdap - Żytkiejmy: hasło-klucz wiadukty w Stańczykach - absolutny cud, byłem tam w wakacje i aż się odjeżdżać nie chciało. Cholerne ruskie, że też musiały te tory rozebrać...

R-11 Kleszczowa pisze:Z wąskotorowych to Trzebiatów - Niechorze (nie czynna :-?)
Nieczynna? Od jak dawna?
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 08 sty 2006, 16:55

Siecool pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Z wąskotorowych to Trzebiatów - Niechorze (nie czynna :-?)
Nieczynna? Od jak dawna?
Wiesz- dokładnie nie pamiętam, ale ze 3 lata już będzie. Oficjalny powód to zły stan mostu nad kanałem w Trzebiatowie :-? A kolejką była dużą atrakcją turystyczną.....ale lepiej zamknąć trasę niż wzmocnić kostrukcję mostka.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 08 sty 2006, 17:00

Siecool pisze: Nieczynna? Od jak dawna?
Ruch turystyczny chyba nadal prowadzony w sezonie AFAIK.
http://www.koleje.wask.pl/kolejOg.php?id=grfkd
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 08 sty 2006, 17:02

Ruch turystyczny odbywa się na trasie Gryfice - Niechorze (albo Pogorzelica).
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
span
Posty: 500
Rejestracja: 15 gru 2005, 0:47
Lokalizacja: OcHoTa rEwIr

Post autor: span » 08 sty 2006, 18:32

polecam trasy:
Kłodzko - Kudowa Zdrój
Krynica - Plavec
Opole - Nysa
Nysa - Brzeg
Legnica - Kamieniec Ząbkowicki
Kamieniec Ząbkowicki - Kędzierzyn Koźle
Bydgoszcz Główna - Brodnica przez Unisław,Kowalewo Pomorskie, Golub Dobrzyń (niestety linia nieczynna od 1999)
Ełk - Olsztyn przez Pisz (na odcinku Pisz-Ełk nieczynna)
Bydgoszcz Główna - Poznań Główny przez Kcynie, Wągrowiec (linia nieczynna)
Sanok - Chirow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 08 sty 2006, 18:45

span pisze:Bydgoszcz Główna - Poznań Główny przez Kcynie, Wągrowiec (linia nieczynna)
Nieczynna tylko na odcinku Bydgoszcz - Gołańcz. Gołańcz - Wągrowiec - Poznań jeździ i ma się dobrze. :]

span pisze:Nysa - Brzeg
Nuuda jak dla mnie. ;)

span pisze: Bydgoszcz Główna - Brodnica przez Unisław,Kowalewo Pomorskie, Golub Dobrzyń (niestety linia nieczynna od 1999)
Odcinek Chełmża - Bydgoszcz Fordon od 2000, Bydgoszcz Fordon - Bydgoszcz Wschód od 2004.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ