Górołazy, piechurzy...

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 16 mar 2007, 23:14

No, powoli zaczyna nam się sezon na góry, dlatego nieśmiało pytam się, kto lubi/kocha taką formę spędzania czasu? Jakie są Wasze ulubione góry, szlaki? Gdzie planujecie w tym roku pojechać, na co wejść?

Ja kocham góry, niestety ciężko zaaplikować sobie taki weekendowy wypad tamże, bo troszku jazdy jest, ale dla chcącego nic trudnego ;) Siłą rzeczy stałem się miłośnikiem łażenia również po równym, co bardzo uzależnia, staram się w każdy weekend gdzieś ruszać i powoli zaczynają kończyć mi się okołowarszawskie idee...

A jak tam u Was? Może jakiś wawkomowy rajdzik? ;)
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 mar 2007, 23:15

Heh, u mnie od lat walczy chęć zagórowania się na poważnie ze stanem zdrowia na to nie pozwalającym.

Ale Ropianka jest jednym z trzech najpiękniejszych miejsc na świecie i już!
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 mar 2007, 23:15

Kocham góry :* Zdecydowanie popieram jakiś forumowy wypad.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 16 mar 2007, 23:36

Ja na pewno będę conajmniej dwa razy w SBN Łopienka w Bieszczadach, postaram się odwiedzić ukochane Sokołowsko i może trafię jeszcze gdzieś... Może gdzieś się spotkamy? :]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 mar 2007, 23:36

Bieszczady... Łopienka... [-o<

Ale lubię różne góry. Bardzo lubię na przykład Sudety.

Nie-góry też lubię. Najbardziej pojezierza ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 mar 2007, 23:38

Hafilip... Porównaj godziny i posty... Zaczynam się bać :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 mar 2007, 23:42

Bastian pisze: Ale lubię różne góry. Bardzo lubię na przykład Sudety.

Nie-góry też lubię. Najbardziej pojezierza ;)
Sudety, a konkretniej Karkonosze. Uwielbiam. To dla mnie. Co do drugiej części to także mam takie zdanie jak Ty.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 16 mar 2007, 23:53

Ja nie lubię w pojezierzach komarów, ale poza tym, to wszystko tam w porządku.
Ja w Bieszczadach byłem raz w życiu, do tego pogoda była okropna, ale z tego co przeszedłem, to nie wiem, czym się wszyscy tak podniecają :>

Lubię bardzo i staram się często odwiedzać Beskid Niski, poza tym reszta Beskidów jest mi bardzo bliska i dobrze znana...

A jaki macie stosunek do Tatrzańskiej części naszego kraju? Ja niestety, z racji szkoły, nie mogę poza sezonem tam pojechać, jednakże uważam, że to są piękne góry, jednak z powodu ich zadeptania - unikam, jak ognia...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 mar 2007, 0:02

R-9 Chełmska pisze:A jaki macie stosunek do Tatrzańskiej części naszego kraju? Ja niestety, z racji szkoły, nie mogę poza sezonem tam pojechać, jednakże uważam, że to są piękne góry, jednak z powodu ich zadeptania - unikam, jak ognia...
Otóż to. podobają mi się Tatry, ale nie byłem od wieków. Ściślej - od 13 lat :]
Właśnie te tłumy mnie odstręczają.

A skoro podobał ci się Beskid Niski, to dziwne, że nie Bieszczady. Mają dość podobny charakter. Dodam też, że "moje" Bieszczady to te bardziej dzikie, a mniej zadeptane :)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 17 mar 2007, 0:05

nie, nie lubię chodzic po górach! choć może po prostu dlatego, że nie miałem wielu okazji przejść jakimś fajnym szlakiem

Tzn. podobało mi się w dolinie pięciu stawów (nie móię tutaj o drodze asfaltowej do Morskiego Oka jednak...)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 17 mar 2007, 0:09

Bastian pisze:A skoro podobał ci się Beskid Niski, to dziwne, że nie Bieszczady. Mają dość podobny charakter. Dodam też, że "moje" Bieszczady to te bardziej dzikie, a mniej zadeptane :)
A jakie szlaki byś w Bieszczadach polecał? W tym roku chciałbym wygospodarować jakiś weekend pod te góry, jednak nie wiem, w co uderzyć, a w kwestii bardziej odludnych terenów, to już zupełnie brakuje pomysłów...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 17 mar 2007, 9:23

Ja wolę mieć trochę niesprzyjającą pogodę, bo wtedy nie ma tyle ludzi na szlaku. Jak wchodziłem na Szyndzielnię, to była mgła i padało, ale szło się całkiem przyjemnie. Jak się ma dobre buty, to się wszędzie wejdzie...
Co do preferencji, to od dłuższego czasu chcę się wybrać w Góry Izerskie, ale fundusze nie pozwalają...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 17 mar 2007, 9:34

Bastian pisze: Właśnie te tłumy mnie odstręczają.
A mnie nie tyle co tłumy co głupota ludzi i setki zakonnic wchodzących na Giewont. Szkoda, że tak mało osób bierze do siebie hasło "Góry tylko dla rozważnych".

Pamiętam jak dwa lata temu wchodziłem na Świnice dość wcześnie rano, prawie przed szczytem, zaczął siąpić deszcz więc zacząłem wracać na Kasprowy. Jednak po drodze mijałem np. rodzinę z 2 małych dzieci, które ledwo szły, a ich rodzice jeszcze kazali im włazić na Świnicę. Notabene ojciec ich miał sobie za nic ostrzeżenia (kto wchodził na Świnicę wie, że szlak do łatwych nie należy, zresztą informują o tym stosownie tabliczki, a w czasie deszczu to już naprawdę debilizmem jest tam iść), że to nie bezpieczne :roll: Ludzka głupota nie zna granic :roll:
Chociaż nic nie pobije jednej kobiety, która wchodziła w szpilkach na Zawrat :D
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 17 mar 2007, 9:42

R-11 Kleszczowa pisze:Chociaż nic nie pobije jednej kobiety, która wchodziła w szpilkach na Zawrat
I tak pewnie sobie je połamała... Zresztą to świadczy o jej ilorazie inteligencji... Chociaż będąc w Zakopanem widziałem "turystów" wybierających się na szlak w sandałach... Chociaż to jest już lepsze od szpilek...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 17 mar 2007, 9:44

Busmann pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Chociaż nic nie pobije jednej kobiety, która wchodziła w szpilkach na Zawrat
I tak pewnie sobie je połamała... Zresztą to świadczy o jej ilorazie inteligencji... Chociaż będąc w Zakopanem widziałem "turystów" wybierających się na szlak w sandałach... Chociaż to jest już lepsze od szpilek...
Zależy na jaki szlak idą :> W doliny to można i w sandałach.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ