Strona 1 z 11

: 05 paź 2006, 23:15
autor: Glonojad
zaciszanin pisze:
Fikander pisze:Mnie się nie podoba, IMHO numery x00 powinny oznaczać jednak linie w jakiś sposób 'specjalne'. Już 500 mi nie gra...
A ja odnoszę wrażenie, że linie które jadą zbieżną trasą i obsługują podobne potoki, powinny mieć zbliżone numery (tzw. rodzina linii) - ale to już przerabialiśmy.
Dlatego napisał, że 500 też mu nie gra.

W ogóle to dzięki za info.

: 06 paź 2006, 11:08
autor: fik
zaciszanin pisze: A ja odnoszę wrażenie, że linie które jadą zbieżną trasą i obsługują podobne potoki, powinny mieć zbliżone numery (tzw. rodzina linii)
Historia wielokrotnie dowiodła, że zbieżne trasy i podobne potoki potrafią, przy ZTMowym tempie zmian, po paru latach być już dwiema praktycznie niezależnymi liniami, i wtedy rodziny linii są już tylko mylące, bo okazuje się, że hipotetyczne 450 w żaden sposób nie wzmacnia 150, a jedzie zupełnie gdzie indziej.

Ponadto, pozostaje problem numeracji linii nie wzmacniających żadnej linii stałej, tworzących za to niezależne relacje (obecne 416 choćby). A co zrobimy, jak jakimś 4xx będziemy chcieli wzmocnić 524, a innym 124? (wiem, przykład z dupy, ale problem ukazuje)

Chyba ta argumentacja jest wystarczająca do przekonania, że funkcja informacyjna rodzin linii jest zerowa ('podobna trasa' nie jest informacją dla pasażera, skoro ten i tak musi upewnić się, że dojedzie dokładnie tam, gdzie chce), a wprowadza tylko problemy numeracyjne.

: 07 paź 2006, 16:36
autor: ZaciszaniN
Fikander pisze:Ponadto, pozostaje problem numeracji linii nie wzmacniających żadnej linii stałej, tworzących za to niezależne relacje (obecne 416 choćby). A co zrobimy, jak jakimś 4xx będziemy chcieli wzmocnić 524, a innym 124? (wiem, przykład z dupy, ale problem ukazuje).
Miałem na myśli numerowe grupowanie linii z tego samego rodzaju (czyli np. zwykłych i przyspieszonych).

Do reszty: będzie to 400 - informacja z pierwszej ręki.

: 07 paź 2006, 19:42
autor: fik
zaciszanin pisze:Miałem na myśli numerowe grupowanie linii z tego samego rodzaju (czyli np. zwykłych i przyspieszonych).
Nie bardzo rozumiem, co rozumiesz przez ten sam rodzaj linii.

: 07 paź 2006, 19:44
autor: SławekM
Piotrek pisze:
zaciszanin pisze:Do reszty: będzie to 400 - informacja z pierwszej ręki.
Tak by było logicznie. Mam nadzieję, że to się potwierdzi, bo mimo wszystko numerek 407 byłby z d... wyjęty.
Tak się zastanawiam się nad tą linią 400.. Można by zadać pytanie dlaczego 404 nie jest 486? Najprawdopodobniej 400 będzie bo pewnie ZTM ma licencję na ten numer...

: 07 paź 2006, 19:45
autor: fik
solaris8315 pisze:Można by zadać pytanie dlaczego 404 nie jest 486?
Bo parę lat temu ktoś mądry w ZTMie wpadł na to, co argumentowałem wyżej :P

: 07 paź 2006, 20:03
autor: Piotrek
solaris8315 pisze:Tak się zastanawiam się nad tą linią 400..
Tylko wtedy już nici z przyśpieszonego 100 w wakacje ;)

: 07 paź 2006, 20:19
autor: ZaciszaniN
W tym roku ZTM zaprzepaścił pomysł na pospiesznego turystyka, to i tak by już nie wrócił (pomijając fakt, iż 400 była uruchomiona specjalnie na czas licznych remontów sprzed roku w stolicy, rezugnując ze zmiany trasy 100)...

: 07 paź 2006, 21:56
autor: Dantte
Pasowałoby 432 O-) A na co wykupywać numer linii :P

: 07 paź 2006, 22:57
autor: Piotrek
kiedyś było 460 i 462
A nawet 495 ;)

: 08 paź 2006, 10:54
autor: Wolfchen
Były i inne (choćby 445). Jednak dla większości pasażerów liczy się częstotliwośc i trasa, to czy w określone miejsce daną linią szybko dojadą, etc. Numer ma marginalne znaczenie. Wogóle numery powinny być nadawane po kolei, bo tak to się bałagan robi...

: 11 wrz 2007, 16:41
autor: fik
Rodziny linii to bardzo, ale to bardzo zła idea.

: 11 wrz 2007, 16:42
autor: Kleszczu
Fikander pisze:Rodziny linii to bardzo, ale to bardzo zła idea.
O gustach się nie dyskutuje ;)

: 11 wrz 2007, 16:43
autor: fik
R-11 Kleszczowa pisze:O gustach się nie dyskutuje ;)
Tu nie chodzi o gusta, tu chodzi o dezinformację.

: 11 wrz 2007, 16:44
autor: Colony
Gdyby konsekwentnie się trzymano idei rodzin, to dezinformacji by nie było. Ale nagle jakoś zrobiono od tego odwrót i teraz faktycznie jest bałagan.