Nowatorska kara dla piratĂłw drogowych

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 13 lis 2007, 20:47

onet.pl pisze: Nowatorska kara dla piratów drogowych

Australijska policja wprowadzi wkrótce wyjątkowo surową, nowatorską karę dla uczestników nielegalnych wyścigów samochodowych ulicami Sydney. Przyłapani na tej niebezpiecznej zabawie kierowcy otrzymają nagranie wideo pokazujące, jak ich auto przerabiane jest na złom - powiadomiła agencja dpa.
- Nagrania pokazujące przeobrażenie przedmiotu ich dumy w kupę złomu jest naszym komunikatem skierowanym do tych chuliganów, że na poważnie mówimy o ochronie życia - powiedział minister ds. policji australijskiego stanu Nowa Południowa Walia David Campbell.

Policja wykoncypowała tak drastyczną i nieszablonową karę, gdy skonfiskowała w weekend cztery biorące udział w nielegalnych wyścigach auta. Filmy ukazujące proces złomowania skonfiskowanych pojazdów mają również w przyszłości zostać wykorzystane w kampanii na rzecz bezpieczeństwa na australijskich drogach.
http://wiadomosci.onet.pl/1639334,69,item.html

Może coś takiego u nas wprowadzić?

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 13 lis 2007, 20:53

Krótko mówiąc - debilizm ](*,)
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 13 lis 2007, 20:56

A moim zdaniem nie. Jak się paru takich przejedzie, to nielegalne wyścigi się skończą. I powinni wprowadzić jeszcze dla tych co znacznie przekraczają prędkość np. zamiast 50 zasuwają 120. Wtedy taki tępak dwa razy pomyśli, czy się opłaca. Może dzięki temu i liczba zabitych i rannych zmniejszyłaby się.

Flash8222
Posty: 7621
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 13 lis 2007, 21:09

ZaciszaniN pisze:Krótko mówiąc - debilizm ](*,)
A to niby dlaczego? Bo debile tracą swoje autka? :] Wg. mnie jest to bardzo dobry pomysł który powinien zostać wprowadzony w Polsce :)

kozioł

Post autor: kozioł » 13 lis 2007, 21:11

Moim zdaniem też debilizm..... ](*,)
Marnowanie pieniędzy, lepiej wystawić taki wóz na aukcję, a pieniądze wysłać do biednych krajów Afryki.
Dla właściciela nie ma to znaczenia, co się dzieje z samochodem, który został mu zabrany (a oddanie jest niemożliwe)

czaroT-11
Posty: 701
Rejestracja: 13 sty 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: czaroT-11 » 13 lis 2007, 23:32

kozioł pisze:Moim zdaniem też debilizm..... ](*,)
Marnowanie pieniędzy, lepiej wystawić taki wóz na aukcję
I co to da?? Przykładowo... Policja zabiera komuś auto po full tuningu z 500 konnym silnikiem, turbo i innymi gadżetami... Wystawia go na aukcji i Ktoś go kupuje. Jak uważasz czy nowy właściciel mając takiego "potworka" będzie nim jeździł wolniej?? Myślę również, że tak jak poprzedni właściciel czasem się nim pościga ;-) Niszczenie tych aut to dobry pomysl wg mnie :)

marian
Posty: 416
Rejestracja: 27 cze 2007, 1:07
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: marian » 13 lis 2007, 23:47

A może je na radiowozy przerabiać :?: ;) :-"

Flash8222
Posty: 7621
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 14 lis 2007, 0:03

Nie głupi pomysł :D

marian
Posty: 416
Rejestracja: 27 cze 2007, 1:07
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: marian » 14 lis 2007, 0:06

Byłoby czym ścigać ścigających się, tania wymiana taboru.. normalnie jak w NFSie :D

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 14 lis 2007, 11:19

solaris8315 pisze:A moim zdaniem nie. Jak się paru takich przejedzie, to nielegalne wyścigi się skończą. I powinni wprowadzić jeszcze dla tych co znacznie przekraczają prędkość np. zamiast 50 zasuwają 120. Wtedy taki tępak dwa razy pomyśli, czy się opłaca. Może dzięki temu i liczba zabitych i rannych zmniejszyłaby się.
Na Utracie mają miejsce takie wyścigi. Odbywają się w środku nocy, a to dlatego, by zminimalizować ryzyko obecności osób postronnych i nie narażać ich na niebezpieczeństwo. Może łamią prawo, ale robią to z głową, jeśli można tak to nazwać, bo wybierają teren odludny, na którym co najwyżej sami dla siebie są niebezpieczeństwem i jeśli coś się stanie, to będą mogli mieć pretensje tylko do siebie. A samochód - to przecież tylko przedmiot, którego zniszczenie tylko rozwścieczy rajdowców.
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36662
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 lis 2007, 12:55

ZaciszaniN pisze:A samochód - to przecież tylko przedmiot, którego zniszczenie tylko rozwścieczy rajdowców.
W ramach NFZ można dostać darmowe porady psychologiczne.

Pozwalajmy na łamanie prawa, żeby nie rozwścieczać łamiących... Z kim ty się na łby pozamieniałeś? :shock: ](*,)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
rzeznik
Posty: 500
Rejestracja: 13 maja 2007, 19:41
Lokalizacja: z masarni

Post autor: rzeznik » 14 lis 2007, 17:06

Jak dla mnie niezla metoda na takich polmozgow. Przeciez wiadomo, ze najbardziej dotkliwe kary to finansowe lub ogolnie materialne. Straci jeden z drugim swoje przedluzenie meskosci i bedzie grzecznie spiewal sopranikiem widzac dobre samochody na ulicy zasuwajac na dyskoteke na piechote :D

Mowa o nielegalnych wyscigach, ale u nas najpierw pasowaloby troche "zmusic" policjantow do konsekwencji w dzialaniu przeciwko debilom na drodze. Ja to bym wlepial mandaty za wszystko, od jazdy bez kierunkow zaczynajac :evil: A pijakom konfiskowac samochody, zabierac dozywotnio prawo jazdy i jeszcze na deser jakies zawiasy...

Narzeczona twierdzi, ze Polacy powinni dziekowac Bogu, ze nie jestem policjantem, ale chyba przesadza :D
rury

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 14 lis 2007, 17:15

ZaciszaniN pisze:Odbywają się w środku nocy, a to dlatego, by zminimalizować ryzyko obecności osób postronnych i nie narażać ich na niebezpieczeństwo.
Co nie zmienia faktu, że jak takie coś chcą robić, to niech sobie jadą na jakiś tor, czy też lotnisko i tam sobie wyścigi robią. A za takie coś organizowane na drodze publicznej bym konfiskował samochód (bez względu na to, czy należy do osoby nim jadącej, czy nie), zabierał prawko bez możliwości ponownego wyrobienia, sądownie dawał prządny mandat. Taki powyżej 5000 PLN.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5307
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 14 lis 2007, 19:00

rzeznik pisze:Narzeczona twierdzi, ze Polacy powinni dziekowac Bogu, ze nie jestem policjantem, ale chyba przesadza :D
Raczej niezbyt przesadza ;) Ale masz rację, mam bardzo podobne podejście - jak widzę wyczyny co poniektórych na drodze, w myślach już liczę ile to punktów i mandatu i żałuję, że nie mam blachy, lizaka i koguta :D
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 lis 2007, 20:06

He he, we mnie też się czasem budzi ORMOwiec :]
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ