[GW] Za dużo autobusów na ciągu Świętokrzyska - Tamka

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 lis 2007, 21:23

GAZETA WYBORCZA STOŁECZNA pisze: Lokatorzy jednego z domów na Tamce narzekają na hałas, który powoduje osiem linii autobusowych zatrzymujących się pod ich oknami. Zarząd Transportu Miejskiego odpowiada, że od grudnia puści tam kolejną - E-6

W wakacje podczas remontu torów tramwajowych w Al. Jerozolimskich kilka linii autobusowych w Śródmieściu zmieniło trasy. Tamką puszczono trzy przeniesione z Trasy W-Z (125, 160 i 174, która zastąpiła zlikwidowaną 192). Ostatnio dołączyła do nich linia 512. W sumie jest teraz osiem linii i dwie nocne.

- Myśleliśmy, że to tylko na pewien czas, ale autobusy zostały. Od godz. 6.30 do 8.30, a potem w godz. 10-12 i 15.30-17 między ul. Kruczkowskiego a Dobrą tworzy się gigantyczny korek - obserwuje Andrzej Prus, przedstawiciel wspólnoty mieszkaniowej z Tamki 18. W godzinach szczytu zmierzył częstotliwość przejeżdżania autobusów ulicą, na której mieszka. - Okazało się, że pojawiają się co minutę i 25 sekund. Od hałasu, jaki powodują często zdezelowane pojazdy, aż dzwonią szyby w oknach! - mówi pan Andrzej.

Jego sąsiadka dodaje, że mieszkańcy przez korki nie mogą wyjechać z bramy. - W godzinach szczytu autobusy blokują skrzyżowanie, nie ma szans na skręt w lewo, żeby dojechać na most Świętokrzyski. Przed hałasem nie chronią nas dźwiękoszczelne szyby w oknach. W godzinach szczytu budynek aż się trzęsie, a latem spalin jest tak dużo, że wiszą nad ulicą - irytuje się pani Aleksandra.

Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi, że nie może puścić kilku linii inną trasą, bo te są jeszcze bardziej zakorkowane. - Dlatego nie można skierować autobusów na most Poniatowskiego lub Śląsko-Dąbrowski. One muszą jeździć mostem Świętokrzyskim - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM, i tłumaczy, że na niektórych ulicach jest jeszcze gorzej. - Np. między Al. Jerozolimskimi a pl. Konstytucji kursuje aż 13 linii. Osiem linii autobusowych w centrum miasta to nie jest nic nadzwyczajnego - podsumowuje Igor Krajnow.

Mieszkańcy odpowiadają, że takie tłumaczenia są nie na miejscu. - Nasza ulica nie jest przystosowana do tak wielkiej liczby autobusów. ZTM w ogóle się z nami nie liczy. Co mamy zrobić, żeby normalnie żyć? Zablokować ulicę samochodami? - pyta Jacek Sas-Uhrynowski, również mieszkaniec Tamki 18. ZTM nie ma recepty na poprawienie sytuacji. Rozważa tylko zmianę trasy linii 512 (chce ją podzielić na dwie, które nie będą jeździć przez Wisłę). Planuje za to puścić Tamką kolejnej - E-6 z os. Górczewska na Mariensztat.



Komentarz

Za dużo autobusów na przystanku? Chciałbym mieć takie problemy jak mieszkańcy Tamki. Ja mam pod oknem tylko jedną linię, która ostatnio na szczęście zaczęła kursować trochę częściej - co kwadrans.

Z reguły mieszkańcy protestują dlatego, że mają kiepską komunikację. Kiedy w wakacje ZTM wycofał w końcu z Żoliborza kilka przyspieszonych autobusów, których trasa i tak dublowała się z metrem, niektórzy podnieśli larum: co to będzie? Ale jakoś nauczyli się przesiadać do metra. Za kilka lat podobne protesty pewnie będą na Tamce - w pobliżu planowana jest stacja drugiej linii Powiśle.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 25 lis 2007, 21:29

A samochody im nie przeszkadzają a to ciekawe...

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 25 lis 2007, 21:32

R-11 Kleszczowa pisze:
GAZETA WYBORCZA STOŁECZNA pisze:ZTM nie ma recepty na poprawienie sytuacji. Rozważa tylko zmianę trasy linii 512 (chce ją podzielić na dwie, które nie będą jeździć przez Wisłę).
Pewnie ... nie ma się pomysłów to się idzie po łatwiźnie. Mam nadzieję, że 512 zmieni jak najszybciej trasę i pojedzie Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego i Wybrzeżem na Pragę. Wówczas i mieszkańcy Powiśla będą zadowoleni i pasażerowie będą mogli nadal korzystać z tej linii.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 lis 2007, 21:33

Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi, że nie może puścić kilku linii inną trasą, bo te są jeszcze bardziej zakorkowane. - Dlatego nie można skierować autobusów na most Poniatowskiego (...) One muszą jeździć mostem Świętokrzyskim - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM,
O matko i córko - brednie.
ZTM nie ma recepty na poprawienie sytuacji. Rozważa tylko zmianę trasy linii 512 (chce ją podzielić na dwie, które nie będą jeździć przez Wisłę).
Niech już mi nikt nie wmawia, że ZTM nie prowadzi do śmierci tej linii =;
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 25 lis 2007, 21:35

Jak mogą hałasować pojazdy, które się prawie nie przemieszczają? :D
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 25 lis 2007, 21:36

R-11 Kleszczowa pisze:Niech już mi nikt nie wmawia, że ZTM nie prowadzi do śmierci tej linii =;
Ja się zastanawiam czemu tak strasznie ludziom z ZTM zależy na podzieleniu tej linii. Może zamiast swoich "niezawodnych" pomysłów czasem warto przychylić się do tego czego chcą pasażerowie.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 lis 2007, 21:36

solaris8315 pisze:A samochody im nie przeszkadzają a to ciekawe...
Bo sami z nich korzystają :-? Tacy co w życiu do autobusu nie wsiedli zawsze najgłośniej krzyczą. ZTM nie powinien uginać się pod naporami takich głupich głosów.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 25 lis 2007, 21:39

no to czekamy na 113 na trasie SZCZĘŚLIWICE - DW. CENTRALNY i 128 ZACISZE - DW. WILEŃSKI ;)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 lis 2007, 21:39

solaris8315 pisze:no to czekamy na 113 na trasie SZCZĘŚLIWICE - DW. CENTRALNY i 128 ZACISZE - DW. WILEŃSKI ;)
Nie kracz =;
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 25 lis 2007, 21:43

solaris8315 pisze:no to czekamy na 113 na trasie SZCZĘŚLIWICE - DW. CENTRALNY i 128 ZACISZE - DW. WILEŃSKI ;)
Jeśli by do tego mialo dojsc, to bardziej bym sie spodziewał odwrotnej numeracji, dla tych wynalazków :D
Docelowo zapewne linia 390, zostanie polaczona,a zasadniczo połknieta i przekształcona w całotygodniową,na wyzej wspomnianej trasie,jako powód podany zostanie brak brygad i niewielkie wykorzystanie jej na odcinku Radzymińskiej pomiedzy Młodzienczą,a M1 :grin:

195
Posty: 517
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 25 lis 2007, 21:44

solaris8315 pisze:no to czekamy na 113 na trasie SZCZĘŚLIWICE - DW. CENTRALNY i 128 ZACISZE - DW. WILEŃSKI
jestem ZA!!!!!!

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 25 lis 2007, 21:49

R-11 Kleszczowa pisze:
solaris8315 pisze:no to czekamy na 113 na trasie SZCZĘŚLIWICE - DW. CENTRALNY i 128 ZACISZE - DW. WILEŃSKI ;)
Nie kracz =;
Trudno, najwyżej mnie zastrzelicie 8-( Zresztą, rzadko moje krakanie sprawdza sie.

[ Dodano: 2007-11-25, 21:50 ]
195 pisze:
solaris8315 pisze:no to czekamy na 113 na trasie SZCZĘŚLIWICE - DW. CENTRALNY i 128 ZACISZE - DW. WILEŃSKI
jestem ZA!!!!!!
195 na trasie HUTA - PL. TRZECH KRZYŻY. Popieram w 100%

Misiek997
Zbanowany
Posty: 989
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:54
Lokalizacja: nie interesuj się

Post autor: Misiek997 » 25 lis 2007, 22:09

Gazeta Wyborcza pisze:Myśleliśmy, że to tylko na pewien czas, ale autobusy zostały. Od godz. 6.30 do 8.30, a potem w godz. 10-12 i 15.30-17 między ul. Kruczkowskiego a Dobrą tworzy się gigantyczny korek - obserwuje Andrzej Prus, przedstawiciel wspólnoty mieszkaniowej z Tamki 18. W godzinach szczytu zmierzył częstotliwość przejeżdżania autobusów ulicą, na której mieszka. - Okazało się, że pojawiają się co minutę i 25 sekund. Od hałasu, jaki powodują często zdezelowane pojazdy, aż dzwonią szyby w oknach! - mówi pan Andrzej.
Bzdura w tych godzinach stoi całe centrum więc nie wiem w czym problem. Ci ludzie mieszkają w centrum wielkiego miasta a nie na wsi....
Gazeta Wyborcza pisze:Jego sąsiadka dodaje, że mieszkańcy przez korki nie mogą wyjechać z bramy. - W godzinach szczytu autobusy blokują skrzyżowanie, nie ma szans na skręt w lewo, żeby dojechać na most Świętokrzyski. Przed hałasem nie chronią nas dźwiękoszczelne szyby w oknach. W godzinach szczytu budynek aż się trzęsie, a latem spalin jest tak dużo, że wiszą nad ulicą - irytuje się pani Aleksandra.
Samochody wyjazdu nie blokują... śmierdzi typowym śpiewem użytkowników blachosmrodów....
Gazeta Wyborcza pisze:Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi, że nie może puścić kilku linii inną trasą, bo te są jeszcze bardziej zakorkowane. - Dlatego nie można skierować autobusów na most Poniatowskiego lub Śląsko-Dąbrowski
Kolejna bzdura niech rzecznik ztm-u poda fakty dlaczego? :poglowie:
Gazeta Wyborcza pisze:Rozważa tylko zmianę trasy linii 512 (chce ją podzielić na dwie, które nie będą jeździć przez Wisłę
Idąc tym tokiem rozumowania podzielmy jeszcze 517 ](*,)


//edit by R-11: korekta cytowania

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 25 lis 2007, 22:14

Misiek997 pisze:Bzdura w tych godzinach stoi całe centrum więc nie wiem w czym problem. Ci ludzie mieszkają w centrum wielkiego miasta a nie na wsi....
Dokladnie tak, mieszkania w tej okolicy sa tyle warte, że swobodnie mozna kupic domek na peryferiach i mieć świety spokoj, ale skoro sie wybralo zycie w centrum stolicy, to narzekanie jest nie na miejscu :neutral:

Misiek997
Zbanowany
Posty: 989
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:54
Lokalizacja: nie interesuj się

Post autor: Misiek997 » 25 lis 2007, 22:20

jacek pisze:Dokladnie tak, mieszkania w tej okolicy sa tyle warte, że swobodnie mozna kupic domek na peryferiach i mieć świety spokoj, ale skoro sie wybralo zycie w centrum stolicy, to narzekanie jest nie na miejscu
Mnie denerwuje narzekanie ludzi mieszkających w centrum na tłok, hałas, spaliny. Do jansej ciasnej toż oni muszą sobie uświadomić że żyją w centrum ogromnego miasta. Tak jak napisałeś za ceny mieszkań ze śródmieścia można sobie spokojnie kupić coś in the middle of nowhere i mieć święty spokój :ranting:

ODPOWIEDZ