Służewiec i jego problemy

Moderator: Wiliam

dzidek
Posty: 5465
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 07 sty 2008, 8:30

Zastanawiam się kiedy 182 stanie się linią okresową a 301 przekształci w całotygodniową. Poza tym albo należy zwiększyć częstotliwość 301 w szczycie albo ostatnie solówki zamienić na wozy wielkopojemne bo to co się dzieje rano w solówkowych 301 w już na przystanku Novotel-> M. Racławicka to ciężko opisać. 182 może tylko pomarzyć o takiej samej frekwencji jaką ma 301 :P

Awatar użytkownika
groov
Posty: 341
Rejestracja: 10 gru 2006, 2:54
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: groov » 07 sty 2008, 10:49

Mi się podoba połączenie 301 i 182 w jedną linię na trasie
182 :arrow: OKĘCIE - po trasie 301 - Czerniakowska - Most Łazienkowski - po trasie 182 - OS OSTROMBRAMSKA

Ale zostaje wtedy problem racjonalizacji, bo 107 samo sobie nie poradzie
The fire, baby. It'll burn us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine.
Always
...and never.

dzidek
Posty: 5465
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 07 sty 2008, 12:07

Ale czy na Racjonalizacji wystarczyłaby linia 3xx zamiast 182 czy powinna to być zwykła?

[ Dodano: 2008-01-07, 12:30 ]
Tak sobie pomyślałem, że możnaby
182 :arrow: OKĘCIE - po trasie 301 - Czerniakowska - Most Łazienkowski - po trasie 182 - OS OSTROMBRAMSKA
Dokładamy 4 brygady (z 182) do obecnej puli linii 301 i mamy zachowaną częstotliwość co 12 min w szczycie.

301 Bokserska - Bokserska, Postępu, Konstruktorska, Racjonalizacji, Woronicza, Niepodległości, np. do krańca Rakowiecka Kościół

Dzięki krótkiej trasie wystarczy 6 pozostałych brygad z 182 do uruchomienia tej linii a częstotliwość byłaby lepsza niż w tej chwili. Ewentualna zaoszczędzona brygada mogłaby pójść na nowe 182 w celu poprawy częstotliwości w porannym szczycie do 10 min.
Nowe 301 ominęłoby gigantyczne korki na Marynarskiej a więc byłoby bardziej punktualne co więcej przywróconoby połączenie ZP Postępu z Bokserską. Mieszkańcy przy ZP Racjonalizacji mieliby autobus do Metra Wierzbno. W DS chyba 118, 122 i 107 wystarczą.

Awatar użytkownika
groov
Posty: 341
Rejestracja: 10 gru 2006, 2:54
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: groov » 07 sty 2008, 13:25

Mniej więcej coś takiego:

3xx Bokserska - Bokserska - Postępu - Konstruktorska - Racjonalizacji - Woronicza - Puławska - <M> Wilanowska

Wtedy 141 nie miałoby wariantowej trasy :)
The fire, baby. It'll burn us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine.
Always
...and never.

dzidek
Posty: 5465
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 07 sty 2008, 14:20

Podsumowując:
182 :arrow: OKĘCIE - po trasie 301 - Czerniakowska - Most Łazienkowski - po trasie 182 - OS OSTROMBRAMSKA częstotliwość w DP 10/20/12 w DS 20 min.
301 :arrow: Bokserska - Bokserska, Postępu, Konstruktorska, Racjonalizacji, Woronicza, Puławska - M.Wilanowska
częstotliwość co 10-15 min.
141 - trasa bez wariantów.

Plusy zmian:
Szybsze połączenie Okęcia, Włoch z Trasą Łazienkowską (nawet bez korków 301 jedzie szybciej na Torwar niż 182).
Całotygodniowa trasa 301 po lewej stronie Wisły z obsługą przez wozy wielkopojemne.
Częstsze kursowanie linii łączacej Os.Ostrobramska z Trasą Ł zarówno w DP jak i DS
Kasacja słabej linii 182 po lewej stronie Warszawy.
Pojawiająca się o czasie dowozówka dla mieszkańców ZP Racjonalizacji i Zajezdnia Woronicza do tramwajów i metra.
Połączenie ZP Postępu z Bokserską.
Uproszenie trasy 141.
Połączenie bezpośrednią linią autobusową między P&R na Wilanowskiej a biurowcami na Służewcu.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 07 sty 2008, 14:28

W DS się nie zamykasz brygadowo. I trzeba by policzyć, jak by to wyszło z częstotliwością 301, bo w więcej niż 15 raczej bym nie inwestował. A do tego spore zyski na całkach.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

195
Posty: 505
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 07 sty 2008, 14:31

dzidek pisze:182 OKĘCIE - po trasie 301 - Czerniakowska - Most Łazienkowski - po trasie 182 - OS OSTROMBRAMSKA częstotliwość w DP 10/20/12 w DS 20 min.
301 Bokserska - Bokserska, Postępu, Konstruktorska, Racjonalizacji, Woronicza, Puławska - M.Wilanowska
częstotliwość co 10-15 min.
co do trasy 182 nie mam żadnych zastrzeżeń, ale częstotliwość to przesada, jak ja myślałem nad częstotliwością 182 (bo też myślałem nad takim połączeniem 182 z 301) to mi wyszło:15/20/15 w DP a w DŚ 30.....po co częściej :-s :?: :?:
a co do 301 ..... ](*,)

dzidek
Posty: 5465
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 07 sty 2008, 14:34

Czyli nowe 182 kursowałoby również co 30 min. (może co 25 udałoby się) ale lepsze to niż nic.
Nowe 301 będzie pokonywać odcinek od Bokserskiej do Wilanowskiej w +/- 20 min. Czyli gdyby miało jeździć co 15 min to mamy zysk 1-2 brygad.

[ Dodano: 2008-01-07, 14:37 ]
195 pisze:
dzidek pisze:182 OKĘCIE - po trasie 301 - Czerniakowska - Most Łazienkowski - po trasie 182 - OS OSTROMBRAMSKA częstotliwość w DP 10/20/12 w DS 20 min.
301 Bokserska - Bokserska, Postępu, Konstruktorska, Racjonalizacji, Woronicza, Puławska - M.Wilanowska
częstotliwość co 10-15 min.
co do trasy 182 nie mam żadnych zastrzeżeń, ale częstotliwość to przesada, jak ja myślałem nad częstotliwością 182 (bo też myślałem nad takim połączeniem 182 z 301) to mi wyszło:15/20/15 w DP a w DŚ 30.....po co częściej :-s :?: :?:
a co do 301 ..... ](*,)
Obecne 301 co 12 min to niezbędne minimum więc po przekształceniu w 182 musiałoby zachować częstotliwość albo nawet poprawić ją do 10 min bo co tyle jeździ w tej chwili 182 z Os.Ostrobramska. więc albo 12/20/12 albo 10/20/12
Odnośnie DS to linia co 30 min będzie słabo wykorzystywana ale zapewne lepiej niż w tej chwili 182. Może udałoby się ułożyć taki czas przejazdu aby 182 kursowało co 25 min.
Odnośnie nowego 301 to jak już pisano na forum ZP Racjonalizacji potrzebuje w DP czegoś więcej niż 107 i 301 w zupełności wystarczyłoby.

mariow
Posty: 2649
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 07 sty 2008, 17:00

dzidek pisze:301 Bokserska - Bokserska, Postępu, Konstruktorska, Racjonalizacji, Woronicza, Puławska - M.Wilanowska
częstotliwość co 10-15 min.
możnaby też ewentualnie zamiast tego wydlużyc 118 :-k

a jezeli juz miałoby to byc rzeczywiscie jako dowoz biur do P+R Wilanowska to nie trzeba przez Pulawską - szybciej wyjdzie przez Niepodleglosci; ale generalnie jazda na WIlanowską przez Woronicza to niezbyt duzy popyt na to widze skoro prosto jest Domaniewska
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2089
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 07 sty 2008, 17:18

mariow pisze:tego wydlużyc 118
Już lepiej 118 na Wilanów... =P~ 8-(

[ Dodano: 2008-01-07, 17:19 ]
dzidek pisze:Podsumowując:
182 :arrow: OKĘCIE - po trasie 301 - Czerniakowska - Most Łazienkowski - po trasie 182 - OS OSTROMBRAMSKA częstotliwość w DP 10/20/12 w DS 20 min.
301 :arrow: Bokserska - Bokserska, Postępu, Konstruktorska, Racjonalizacji, Woronicza, Puławska - M.Wilanowska
częstotliwość co 10-15 min.
141 - trasa bez wariantów.

Plusy zmian:
Szybsze połączenie Okęcia, Włoch z Trasą Łazienkowską (nawet bez korków 301 jedzie szybciej na Torwar niż 182).
Całotygodniowa trasa 301 po lewej stronie Wisły z obsługą przez wozy wielkopojemne.
Częstsze kursowanie linii łączacej Os.Ostrobramska z Trasą Ł zarówno w DP jak i DS
Kasacja słabej linii 182 po lewej stronie Warszawy.
Pojawiająca się o czasie dowozówka dla mieszkańców ZP Racjonalizacji i Zajezdnia Woronicza do tramwajów i metra.
Połączenie ZP Postępu z Bokserską.
Uproszenie trasy 141.
Połączenie bezpośrednią linią autobusową między P&R na Wilanowskiej a biurowcami na Służewcu.
Very good. ;-) Bardzo dobry pomysł! :smile:

[ Dodano: 2008-01-07, 17:22 ]
Ale nadal pozostaje problem dolnej części Al. Wilanowskiej... :sick: Jest naprawdę nie najlepiej... ](*,) Po prostu tego balagnu nie da się opisać... Jeśli jadę od ZP Nowoursynowska, w międzyszczycie i w szczycie do ZP Dol. Służ., patrzę tylko, jak odjeżdża mój autobus lub muszę ooooosssssssttroo dobiec.. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, zebym se spokojnie szedł, jeśli autobus jescze był dość daleko... :neutral: Inna sprawa, żę na tym skrzyżowaniu światła są po prostu BEZNADZIEJNE! ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 sty 2008, 18:52

mariow pisze:
dzidek pisze:301 Bokserska - Bokserska, Postępu, Konstruktorska, Racjonalizacji, Woronicza, Puławska - M.Wilanowska
częstotliwość co 10-15 min.
możnaby też ewentualnie zamiast tego wydlużyc 118 :-k
Ciężko byłoby zabrać taki socjal ze Spartańskiej.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

dzidek
Posty: 5465
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 07 sty 2008, 19:11

mariow pisze:a jezeli juz miałoby to byc rzeczywiscie jako dowoz biur do P+R Wilanowska to nie trzeba przez Pulawską - szybciej wyjdzie przez Niepodleglosci
Faktycznie niedopatrzenie. Oczywiście przez Niepodległości.
mariow pisze:ale generalnie jazda na WIlanowską przez Woronicza to niezbyt duzy popyt na to widze skoro prosto jest Domaniewska
Ale różnica czasowa będzie niewielka czy autobus pojedzie Domaniewską czy Woronicza a 301 przy 107 napewno kursowałoby częsciej .

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 07 sty 2008, 19:17

Dużo częściej. Przy 182 co 10/20/12//30 301 mogłoby kursować co 12/15/12//-.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

dzidek
Posty: 5465
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 07 sty 2008, 19:25

No właśnie. Jest to dobry pomysł i myślę, że wielu kierowców dojeżdżających na Służewiec do pracy od strony Wilanowskiej zostawiałoby samochód na P&R a dalej przesiadało się w częste 301. Jest to też szansa na odblokowanie Marynarskiej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 sty 2008, 19:26

To nie spowoduje odkorokowania Marynarskiej - co nie znaczy, że pomysł jest zły.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ