Rewitalizacja Chłodnej i "Dzikiego Zachodu"

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 18 sie 2011, 8:36

Nie rozumiem tej agresji w stosunku do pomysłu z koniem. W czym koń na Chłodnej jest gorszy od konia na Podwalu?

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 18 sie 2011, 11:36

W niczym - jest to taka sama bzdura.
A co do p. Kierzkowskiej - ona była w poprzedniej kadencji wiceburmistrzem Woli, ale została rzucona na odcinek ursynowski, gdy do dymisji podał się tamtejszy burmistrz odpowiedzialny za stratę milionów odszkodowania za opóźnienia przy budowie hali sportowej. Kiedy po wyborach burmistrz Guziec zawiązał na Ursynowie koalicję z PiS-em, Platforma uratowała burmistrz Kierzkowską, przywracając ją na Wolę.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 18 sie 2011, 12:19

osa pisze:burmistrz Guziec zawiązał na Ursynowie koalicję z PiS-em, Platforma uratowała burmistrz Kierzkowską, przywracając ją na Wolę.
Guział :)
Koalicja Naszego Ursynowa z PiSem to było jedno z lepszych i zaskakujących wydymań lokalnej społeczności. Wszyscy obstawiali na NU+PO i dlatego głosowali na nich, a tu taki fuckup.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 19 sie 2011, 0:52

Może zadam durne pytanie, ale dlaczego tramwaj konny nie może jechać dalej pod kosciół? Chodzi o przecinanie Żelaznej?

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 19 sie 2011, 15:47

Dlatego, że codziennie jeden z półkursów mojego 178 powinien kończyć się adnotacją "-5, tramwaj konny", zamiast "-5, utrudnienia, Miodowa". Tramwaj konny utrudnia ruch, bardzo.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1598
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 19 sie 2011, 21:28

chester pisze:nawet promowała siebie mniej od obecnego burmistrza
A da się bardziej? :p
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7679
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 22 sie 2011, 15:53

MichalJ pisze:Nie rozumiem tej agresji w stosunku do pomysłu z koniem. W czym koń na Chłodnej jest gorszy od konia na Podwalu?
I jeden i drugi to dziwadło na które trwoni się pieniądze zamiast ratować oryginalne warszawskie historyki.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 22 sie 2011, 16:02

A to jest zupełnie inna para kaloszy. Chociaż nie do końca przemawiają do mnie argumenty, że coś jest zamiast czegoś - bo zaraz dojdziemy do głodujących w Afryce.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7679
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 22 sie 2011, 17:27

MichalJ pisze:Chociaż nie do końca przemawiają do mnie argumenty, że coś jest zamiast czegoś - bo zaraz dojdziemy do głodujących w Afryce.
Najpierw ratuje się to co jest oryginalne i związane z miastem, a potem robi się makietki i inne wynalazki typu wieś tańczy i śpiewa. Dodatkowo ta rewitalizacja nie przywraca żadnego z historycznych wyglądów tej ulicy tylko jest estetycznym potworkiem.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 23 sie 2011, 11:13

Żadna 'rewitalizacja' nigdy nie przywraca wyglądu identycznego z przeszłym. Nawet odbudowa Starówki wg obrazów Bernarda B... :)

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7679
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 23 sie 2011, 18:42

MichalJ pisze:Żadna 'rewitalizacja' nigdy nie przywraca wyglądu identycznego z przeszłym. Nawet odbudowa Starówki wg obrazów Bernarda B... :)
Owszem - zgoda. Ale dąży się do największego zbliżenia wyglądu historycznego, a nie robi się estetyczne byle co, co rewitalizacją nie jest pomimo szumnej nazwy podawanej dziennikarzom.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 23 sie 2011, 20:56

Ale "rewitalizacja" w ogóle nie musi mieć nic wspólnego z przywracaniem dawnego wyglądu.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7679
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 23 sie 2011, 22:36

MichalJ pisze:Ale "rewitalizacja" w ogóle nie musi mieć nic wspólnego z przywracaniem dawnego wyglądu.
Wtedy jest tworzeniem nowej jakości a nie rewitalizacją.
Tyle, że w miastach Europy dąży się do historycznych wyglądów ulic, a w stolicy Polski wstydzimy się przeszłości.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 23 sie 2011, 23:17

Nie, naprawdę, rewitalizacja to nie jest odtwarzanie przeszłości. Rewitalizacją wyrobiska kamieniołomu może być zrobienie tam oczka wodnego, którego przecież nigdy nie było. Rewitalizacją terenów poprzemysłowych może być budowa tam osiedla albo wieżowca...
Nie mylmy rewitalizacji z renowacją/odbudową/restauracją/remontem.

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 24 sie 2011, 1:14

Słusznie, etymologia słów się kłania.

Renowacja od włoskiego "renovatio" to odnowienie. A rewitalizacja (znów włoskie słówko "vita") to przywrócenie do życia. Niekoniecznie w tej samej formie.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

ODPOWIEDZ