Strona 1 z 16

: 19 mar 2009, 22:55
autor: bohunu
Załącznik 2.7 do Regulaminu 2009/10: "Wykaz linii kolejowych, na których wprowadzone zostały ograniczenia ich użytkowania" http://www.plk-sa.pl/fileadmin/pdf/OFER ... 7_w1.0.pdf

i tak m.in.: linia nr 1: Grodzisk Maz. - Skierniewice tylko dla pociągów regionalnych i "łódzkich",
9: Warszawa - Tczew - przerwa w ruchu 23 - 4.

Jeśli PLK utrzyma te ograniczenia to można pożegnać się z Ustroniem i Monciakiem w obecnej wersji ;/

: 19 mar 2009, 22:57
autor: jasiu
to jakaś granda. Jak ograniczają ruch na Łódź to niech najpierw wyremontują Zgierz-Łowicz ;]

: 19 mar 2009, 22:59
autor: przewoz
Po prostu porażka :/ Dobrze, że nie wprowadzili takiego ograniczenia na np. linii nr 2 czy 7, zrobili by większe jaja tym ruchem.
Jeszcze się rozkład nie zaczął, a już kombinują... Nudzi się chyba komuś. ](*,)

: 19 mar 2009, 23:02
autor: jasiu
czy w nocy na Tczew nie kursują teraz jakieś towarowe?

: 19 mar 2009, 23:10
autor: MeWa
no ale kiedyś muszą tory wyremontować - akurat łódzkie są ważniejsze na pierwszej z tras niż którekolwiek inne...

: 19 mar 2009, 23:24
autor: person
MeWa pisze:no ale kiedyś muszą tory wyremontować - akurat łódzkie są ważniejsze na pierwszej z tras niż którekolwiek inne...
Czy przypadkiem pod koniec tego roku nie zaczyna się II etap remontu Łódź-Warszawa?
Chyba tak. Stąd to ograniczenie...

: 20 mar 2009, 1:15
autor: humptyangel
Ja wam proponuje zapoznać się z zał. 5 (Wykaz zamknięć torowych w okresie obowiązywania rozkładu jazdy 2009/2010 objętych planowaniem) poz. 1003 (str. 18). Wynika z tego, że grupa torów podmiejskich na średnicy będzie zamknięta od maja 2010 do kwietnia 2012 (sic!)

: 20 mar 2009, 9:28
autor: przewoz
humptyangel pisze:Wynika z tego, że grupa torów podmiejskich na średnicy będzie zamknięta od maja 2010 do kwietnia 2012 (sic!)
To nie oznacza, że będzie zamknięta przez cały ten czas, bo harmonogram sobie - życie sobie.

: 20 mar 2009, 9:57
autor: humptyangel
Przewoźnicy dostali informacje, że będzie zamknięta. Powód zamknięcia jest następujący: przygotowanie PKP do EURO. KM do Wschodniego i Zachodniego, SKM i KM Radom via Centralny.
Poza tym ciężko jest robić prace na obiekcie mostowym pod obciążeniem pełnym ruchem. No chyba, że uważasz inaczej.
Poza mostem nie wiem co jest w zakresie tego przygotowania do Euro, bo dopiero jest robione SW.

: 20 mar 2009, 11:52
autor: jasiu
zresztą Monciak i tak w godzinach 23-4 nie jeździ między Warszawą a Tczewem, natomiast można go spokojnie przerzucić na linię radomską, z wyłączeniem grupy do Wisły w Kielcach. Pytanie, co z Ustroniem i sezonówkami - to jakiś absurd totalny. Przecież są nawet osobówki które kursują po 23

: 20 mar 2009, 13:32
autor: rufio198
bohun pisze:Załącznik 2.7 do Regulaminu 2009/10: "Wykaz linii kolejowych, na których wprowadzone zostały ograniczenia ich użytkowania" http://www.plk-sa.pl/fileadmin/pdf/OFER ... 7_w1.0.pdf

i tak m.in.: linia nr 1: Grodzisk Maz. - Skierniewice tylko dla pociągów regionalnych i "łódzkich",
9: Warszawa - Tczew - przerwa w ruchu 23 - 4.

Jeśli PLK utrzyma te ograniczenia to można pożegnać się z Ustroniem i Monciakiem w obecnej wersji ;/
Oprócz tego baj baj dla Oleńki, Kormorana, Jaćwinga, Zamenhofa, Kmicica i innych. Duzo bardziej przydatnych ludziom niz Monciak i Ustronie
Zreszta z linia W-wa Tczew jak na mój gust to siejesz panike - nie da się zamknąc takiego odcinka w całości i powinienes o tym wiedzieć. Beda pewnie odcinkami zamykac na noc tak jak teraz. A wtedy da się przejechac pociągami.

[ Dodano: Pią 20 Mar, 2009 13:33 ]
humptyangel pisze:Ja wam proponuje zapoznać się z zał. 5 (Wykaz zamknięć torowych w okresie obowiązywania rozkładu jazdy 2009/2010 objętych planowaniem) poz. 1003 (str. 18). Wynika z tego, że grupa torów podmiejskich na średnicy będzie zamknięta od maja 2010 do kwietnia 2012 (sic!)
Daj linka

: 20 mar 2009, 14:09
autor: Wolfchen
rufio198 pisze:Duzo bardziej przydatnych ludziom niz Monciak i Ustronie
Tu się nie zgodzę. Jak jeździłem "USTRONIEM", to jakoś nigdy pociąg nie świecił pustkami, z zasady wagony 2 klasy miały zapełnienie rzedu 70 - 80%. No i nadmieniam, iż jest to jedyny nocny pociąg pomiędzy Kielcami, Radomiem i Gdynią. Zastępowanie rzeźni "Monciakiem", który jest TLKą nie uważam za zbyt fortunne rozwiązanie. No, chyba, że zdetronizują z miana TLK. :-k

: 20 mar 2009, 14:40
autor: fik
rufio198 pisze:Oprócz tego baj baj dla Oleńki, Kormorana, Jaćwinga, Zamenhofa, Kmicica i innych. Duzo bardziej przydatnych ludziom niz Monciak i Ustronie
Te pociągi ominą co najwyżej Żyrardów i złapią z 40 minut więcej czasu przelotu, nie tragedia.

: 20 mar 2009, 14:43
autor: rufio198
Wolfchen pisze:
rufio198 pisze:Duzo bardziej przydatnych ludziom niz Monciak i Ustronie
Tu się nie zgodzę. Jak jeździłem "USTRONIEM", to jakoś nigdy pociąg nie świecił pustkami, z zasady wagony 2 klasy miały zapełnienie rzedu 70 - 80%. No i nadmieniam, iż jest to jedyny nocny pociąg pomiędzy Kielcami, Radomiem i Gdynią. Zastępowanie rzeźni "Monciakiem", który jest TLKą nie uważam za zbyt fortunne rozwiązanie. No, chyba, że zdetronizują z miana TLK. :-k
Przeciez Monciak jest zwykłym pospiechem

: 20 mar 2009, 15:02
autor: Wolfchen
rufio198 pisze:Przeciez Monciak jest zwykłym pospiechem
Zobaczymy jak w przyszłym roku będzie ;)

W każdym razie, jeśli nawet miałoby być połączone USTRONIE z MONCIAKIEM, to skład powinien mieć kilkanaście wagonów, inaczej winogronka na korytarzu będą... :-k