Kursy "widmo" na przykładzie linii 738

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 14 lis 2009, 15:34

Na wstępie proszę o nie włączanie tymczasowo niniejszego postu do innego wątku, gdyz jest to ważna sprawa, i nie chcę aby zginęła w czeluściach innych dyskusji.

Szanowni koledzy z ZTM :!:
Mam do Was takie oto pytanie, i liczę na odpowiedz z uzasadnieniem.
Robiąc rozkład linii 738 zaplanowaliście pierwsze 3 kursy w DS rano jako przejazdy techniczne do Radzymina. Delikatnie mówiąc była to decyzja kuriozalna, zważywszy na to jak często kursuje w tych godzinach kursuje linia 718.
Nagminną praktyką (ku uciesze pasażerów) jest to, że kursy te MZA realizuje poza rozkładem normalnie zbierając pasażerów z przystanków - ale tych kursów w rozkładzie nie ma, i mało kto wie o takiej możliwości.
Specjalnie nie podaję dat, numerów taborowych i brygad aby przypadkiem jakiś kierowca nie miał nieprzyjemności z powodu tego że wykazał się odrobiną rozsądku i ludzkiej życzliwości w stosunku do oczekujących pasażerów (szczególnie teraz w zimowym okresie).
Pytanie: Czy nie widzicie absurdu tej sytuacji :?: Nawet kierowcy sami z siebie nie przestrzegają tych przejazdów technicznym tym bardziej że PT jest i tak w pełni płatny.
Jakie są powody, że nie można tych kursów oficjalnie wpisać w rozkład jazdy :?:

Liczę że ktoś kompetentny będzie miał cywilną odwagę odpowiedzieć na moje pytania.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 14 lis 2009, 15:39

Może za przejazdy z pasażerami Radzymin płaci więcej, a nie chce?

Paweł D.
Posty: 5292
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 14 lis 2009, 16:02

JKTpl pisze:Może za przejazdy z pasażerami Radzymin płaci więcej, a nie chce?
A nie jest to przypadkiem błąd w informacji przystankowej?

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 14 lis 2009, 17:32

Frencher, Ty chyba nie rozumiesz, że z takimi pretensjami to należy uderzać do Urzędu Miasta, a nie ZTMu.
noidea

Paweł D.
Posty: 5292
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 14 lis 2009, 17:53

Adam G. pisze:Frencher, Ty chyba nie rozumiesz, że z takimi pretensjami to należy uderzać do Urzędu Miasta, a nie ZTMu.
Żeby gdziekolwiek uderzyć z pretensjami, trzeba wiedzieć, co jest grane w tej kwestii.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 lis 2009, 19:50

Ja bym zaczął od kwestii, czy jest to sprawa rozkładu, czy tylko informacji przystankowej. Czego w domu w sobotę w żaden sposób sprawdzić nie mogę. Zakładam jednak, że jest to ta druga kwestia, bo wątpię, by MZA łyknęło kursy za darmo do Radzymina.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 14 lis 2009, 20:03

Nic nowego ci powiem z takimi praktykami, często gęsto rano wyjeżdzające wozy ze Stalowej na 127/169/500 etc etc, które powinny PT polecieć na pętle, ku uciesze paxów włączają się NIEROZKŁADOWO od żaby, częsta praktyka :-k
Chyba że ktoś miał jakieś opóznionie z wyjazdem to już se darował... Oparte na faktach ;-)
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 14 lis 2009, 20:51

pawcio pisze:Ja bym zaczął od kwestii, czy jest to sprawa rozkładu, czy tylko informacji przystankowej. Czego w domu w sobotę w żaden sposób sprawdzić nie mogę. Zakładam jednak, że jest to ta druga kwestia, bo wątpię, by MZA łyknęło kursy za darmo do Radzymina.
Z rozkładu wynika, że rano w DS 3 pierwsze kursy lecą na pusto do Radzymina, i stamtąd dopiero liniowo włączają się do ruchu. Dla mnie jest to głupota w najczystszej postaci.
Adam G. pisze:Frencher, Ty chyba nie rozumiesz, że z takimi pretensjami to należy uderzać do Urzędu Miasta, a nie ZTMu.
A to Urząd układa rozkład czy ZTM :?: Pomijam już fakt, iż te PT są płatne (o czym była mowa w innym wątku) więc pewnie samorządy Marek i Radzymina dopłacają do tych pustych przelotów :-?
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 lis 2009, 21:06

Frencher pisze:Z rozkładu wynika, że rano w DS 3 pierwsze kursy lecą na pusto do Radzymina, i stamtąd dopiero liniowo włączają się do ruchu. Dla mnie jest to głupota w najczystszej postaci.
Z rozkładów przystankowych możesz stwierdzić, że to co w nich jest, to jest. A co jest poza nimi, tego się z nich nie dowiesz i używanie ich jako źródła wiedzy w tym zakresie może być ryzykowne.
Frencher pisze:A to Urząd układa rozkład czy ZTM :?:
Układa ZTM, ale gminy muszą je zatwierdzić.
Frencher pisze:Pomijam już fakt, iż te PT są płatne (o czym była mowa w innym wątku) więc pewnie samorządy Marek i Radzymina dopłacają do tych pustych przelotów :-?
Przejazdy Techniczne są bezpłatne. Wyjątkiem są brygady ponadplanowe, ale tych na tak długie kilometrowo brygady się nie typuje.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 15 lis 2009, 0:25

pawcio pisze:
Frencher pisze:Z rozkładu wynika, że rano w DS 3 pierwsze kursy lecą na pusto do Radzymina, i stamtąd dopiero liniowo włączają się do ruchu. Dla mnie jest to głupota w najczystszej postaci.
Z rozkładów przystankowych możesz stwierdzić, że to co w nich jest, to jest. A co jest poza nimi, tego się z nich nie dowiesz i używanie ich jako źródła wiedzy w tym zakresie może być ryzykowne.
Frencher pisze:A to Urząd układa rozkład czy ZTM :?:
Układa ZTM, ale gminy muszą je zatwierdzić.
Frencher pisze:Pomijam już fakt, iż te PT są płatne (o czym była mowa w innym wątku) więc pewnie samorządy Marek i Radzymina dopłacają do tych pustych przelotów :-?
Przejazdy Techniczne są bezpłatne. Wyjątkiem są brygady ponadplanowe, ale tych na tak długie kilometrowo brygady się nie typuje.
Wszystkie dojazdy są do Radzymina są płatne. Tę niedoróbkę poprawi się przy okazji.

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 15 lis 2009, 16:02

Dęboszczak pisze:Wszystkie dojazdy są do Radzymina są płatne. Tę niedoróbkę poprawi się przy okazji.
Pozwolisz że się dopytam:
:arrow: Dlaczego tych kursów nie można było wpisać w rozkład w chwili tworzenia obecnego rozkładu :?:
:arrow: Co dla Ciebie oznacza termin "przy okazji" :?:

A pytam się nie bez przyczyny, bo już drugi rok zabieracie się do koordynacji linii 718 i 732 (aby 732 nie uciekało 2 minuty przed 718 i tym samym nie możliwa jest przesiadka) a miało to być zrobione "przy okazji". Tych "okazji" było już wiele przy rożnego rodzaju objazdach, rozkładach specjalnych etc. ale chyba dla Was tej właściwej "okazji" jeszcze nie było. Dlatego proszę o sprecyzowanie terminu "przy okazji" :arrow: to jest tydzień :?: dwa :?: miesiąc :?: kwartał :?: rok :?: dekada :?: wiek :?: Co oznacza w przybliżeniu "przy okazji" :?:
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Dęboszczak
Posty: 1934
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 15 lis 2009, 17:10

Frencher pisze:
Dęboszczak pisze:Wszystkie dojazdy są do Radzymina są płatne. Tę niedoróbkę poprawi się przy okazji.
Pozwolisz że się dopytam:
:arrow: Dlaczego tych kursów nie można było wpisać w rozkład w chwili tworzenia obecnego rozkładu :?:
:arrow: Co dla Ciebie oznacza termin "przy okazji" :?:

A pytam się nie bez przyczyny, bo już drugi rok zabieracie się do koordynacji linii 718 i 732 (aby 732 nie uciekało 2 minuty przed 718 i tym samym nie możliwa jest przesiadka) a miało to być zrobione "przy okazji". Tych "okazji" było już wiele przy rożnego rodzaju objazdach, rozkładach specjalnych etc. ale chyba dla Was tej właściwej "okazji" jeszcze nie było. Dlatego proszę o sprecyzowanie terminu "przy okazji" :arrow: to jest tydzień :?: dwa :?: miesiąc :?: kwartał :?: rok :?: dekada :?: wiek :?: Co oznacza w przybliżeniu "przy okazji" :?:
Teraz raczej nie ma potrzeby koordynacji 732 z 718/738 w ds już mamy inne częstotliwości.
Na pewno jakaś okazja będzie np. korekta rozkładu jazdy 732 - bo teraz rano postoje są ciut za małe na Żeraniu.

Ikarus 5780
Posty: 791
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 16 lis 2009, 0:05

Z jednej strony tak, ale z Rejtana do Warszawy dużo kursów się pokrywa. Nie jest to narzekanie, a stwierdzenie faktu. O szczycie nie wspominam, bo wtedy i tak wszystko jeździ jak chce w związku z korkami.
DŚ - 718/738 -> 55 minut po pełnej godzinie, 732 -> 58 minut.
DP - 718/738 -> 32 minuty po pełnej godzinie oraz kursy 738 10:02, 12:02, 14:02, 732 -> 31 minut po pełnej godzinie oraz 10.06 (tu względnie), 12:01, 14:01.

Wiadomo jaki jest stereotyp - każdy jeździ do Warszawy więc po co koordynacja linii jeżdżących w inne miejsca do Warszawy i "rozstających się jeszcze w Markach. Otóż jest inaczej, ponieważ na odcinku Pustelnik - Fabryczna (szczególnie), choć do Szkolnej też sporo osób do szkoły jeździ naprawdę sporo pasażerów, nie mówiąc o sytuacjach, kiedy jest wtorek albo piątek (dni targu w Markach).
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 16 lis 2009, 6:40

Dęboszczak pisze:
Frencher pisze:Pozwolisz że się dopytam:
:arrow: Dlaczego tych kursów nie można było wpisać w rozkład w chwili tworzenia obecnego rozkładu :?:
:arrow: Co dla Ciebie oznacza termin "przy okazji" :?:

A pytam się nie bez przyczyny, bo już drugi rok zabieracie się do koordynacji linii 718 i 732 (aby 732 nie uciekało 2 minuty przed 718 i tym samym nie możliwa jest przesiadka) a miało to być zrobione "przy okazji". Tych "okazji" było już wiele przy rożnego rodzaju objazdach, rozkładach specjalnych etc. ale chyba dla Was tej właściwej "okazji" jeszcze nie było. Dlatego proszę o sprecyzowanie terminu "przy okazji" :arrow: to jest tydzień :?: dwa :?: miesiąc :?: kwartał :?: rok :?: dekada :?: wiek :?: Co oznacza w przybliżeniu "przy okazji" :?:
Teraz raczej nie ma potrzeby koordynacji 732 z 718/738 w ds już mamy inne częstotliwości.
Na pewno jakaś okazja będzie np. korekta rozkładu jazdy 732 - bo teraz rano postoje są ciut za małe na Żeraniu.
Nie odpowiedziałeś na moje pytania.
Przy takim podejściu to na wpisanie tych kursów "widmo" do rozkładu linii 738 poczekamy co najmniej tyle, ile czekamy na poprawę rozkładu linii 732 czyli ponad 2 lata ](*,)
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

bartoni722
Posty: 12141
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 21 lis 2009, 22:23

No to ja napiszę tu żeby nie zakładać nowego tematu ;)
011/136:
Kurs 14:16 z Młynowa,wg rozkładu przyjeżdża z R-7 jako PT.Czy jest poprostu nie wpisane w rozkłady?Pytam bo prawie codziennie widzę ok.14:05 tę brygadę wjeżdżającą na Młynów a w rozkładach nic o tym nie ma.
To samo z 012/136 czyli kurs 14:46 z Młynowa
I 013/136 czyli kurs o 15:06 z Młynowa.
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

ODPOWIEDZ