Dostę™p do peł‚nego rozkł‚adu jazdy

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
Delfino
Posty: 934
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dostę™p do peł‚nego rozkł‚adu jazdy

Post autor: Delfino » 30 sty 2010, 23:25

Oczywistym jest, że poza rozkładem jazdy udostępnianym przez ZTM (rozkłady dla przystanków itp.) w internecie, jest też pełen rozkład uwzględniający wszystko m.in. brygady, czasy przyjazdów na krańce itd. Dane takie można np. uzyskać na zajezdniach.

Zastanawiam się, czy istnieje możliwość zdobycia takiego rozkładu na własną rękę, bo przecież nie są to chyba informacje tajne? Interesowało by mnie np. o której daną brygadą będę na danym przystanku, albo jaki typ autobusu obsługuje daną brygadę. Mogłoby to być przydatne dla kierowców jak i MK. Oczywiście dostęp do bazy danych to jedno, a odpowiedni interfejs to drugie. Chętnie bym taki interfejs stworzył i udostępnił w internecie.

Czy uzyskanie takich danych byłoby w ogóle możliwe?

[ Komentarz dodany przez: Bastian: |30 Sty 2010|, 2010 23:35 ]
Korekta tytułu.

Ikarus 5780
Posty: 791
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 31 sty 2010, 12:43

Dobre pytanie, kiedyś taką informację można było znaleźć na stronie prowadzonej przez jednego z naszych forumowych kolegów, z tym, że rozkład tam nie był z każdego przystanku, a z wybranych. Wiem też, że dzwoniąc na infolinię ZTM też mogą nam udzielić informacji o poszczególnych brygadach. Jeśli ktoś wie to podłączam się do prośby Autora.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Łukasz
Posty: 10651
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 31 sty 2010, 13:18

Problem jest pewnie z interfejsem, bo OIDP to te bazy są dość dużymi plikami, w dodatku nie ma wyraźnego podziału na "plik=wersja" a nie sądzę, żeby ZTM udostępnił wszystko, co ma w tych plikach. Może poszczególne zakłady dostają jakąś bardziej okrojoną wersję, interfejs się da zawsze jakiś napisać. Aha, skoro macie dostęp do kierowców i nie tylko, to w każdej karcie jest dołączona rozpiska brygad z kolejnością dla danej linii - to już by wystarczyło.
ŁK

Awatar użytkownika
Delfino
Posty: 934
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Delfino » 31 sty 2010, 14:56

Hmm ja do niczego takiego nie mam dostępu. Co masz dokładnie na myśli?

Z tego co się dowiedziałem, to całościowa paczka zajmuje kilkaset megabajtów i może w tym widziałby problem ZTM, bo jednak transfer kosztuje. Chociaż z drugiej strony jak bym raz w miesiącu te kilkaset mb ściągnął, to nie było by przecież tak dużo - ew. nawet mógłbym za to zapłacić. Całość ńastępnie wrzuciłoby się do bazy danych. Napisanie odpowiedniego interfejsu to prosta sprawa.

Łukasz - a jak robiłeś wyszukiwarkę połączeń to z czego korzystałeś? Parsowałeś te rozkłady przystankowe ze strony ZTMu, czy miałeś dostęp do jakiejś bazy?

Łukasz
Posty: 10651
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 31 sty 2010, 15:25

Delfino pisze:Hmm ja do niczego takiego nie mam dostępu. Co masz dokładnie na myśli?
Tam w pozwoleniu jest rozpiska.
Delfino pisze: Z tego co się dowiedziałem, to całościowa paczka zajmuje kilkaset megabajtów i może w tym widziałby problem ZTM, bo jednak transfer kosztuje. Chociaż z drugiej strony jak bym raz w miesiącu te kilkaset mb ściągnął, to nie było by przecież tak dużo - ew. nawet mógłbym za to zapłacić. Całość ńastępnie wrzuciłoby się do bazy danych. Napisanie odpowiedniego interfejsu to prosta sprawa.
Delfino pisze:
To jakieś tam bazy bdf są.
Łukasz - a jak robiłeś wyszukiwarkę połączeń to z czego korzystałeś? Parsowałeś te rozkłady przystankowe ze strony ZTMu, czy miałeś dostęp do jakiejś bazy?
Z HTMLa.
ŁK

NR
(tygrys)
Posty: 3178
Rejestracja: 03 gru 2007, 8:53
Lokalizacja: Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy

Post autor: NR » 31 sty 2010, 16:09

Łukasz pisze:karcie jest dołączona rozpiska brygad z kolejnością dla danej linii - to już by wystarczyło.
rozkłady skrócone

Awatar użytkownika
Delfino
Posty: 934
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Delfino » 31 sty 2010, 19:34

Łukasz pisze: Tam w pozwoleniu jest rozpiska.
Aaa. My to mamy zalakowane. Nie da się do środka dostać :/
Łukasz pisze:
Delfino pisze: Łukasz - a jak robiłeś wyszukiwarkę połączeń to z czego korzystałeś? Parsowałeś te rozkłady przystankowe ze strony ZTMu, czy miałeś dostęp do jakiejś bazy?
Z HTMLa.
No to jak nawet do oficjalnej wyszukiwarki nie dali dostępu do bazy, to raczej nie ma szans, aby się do tego dobrać...

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 31 sty 2010, 19:49

ale już np. sitkol skądś ciągnie informacje o kursach wyjazdowych niewykazanych w rozkładzie na stronie ztm. tak mi się wydaje przynajmniej.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25380
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 31 sty 2010, 22:08

I chyba to robi to bez wiedzy/pomocy ZTM.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Gontar
(Rav5202)
Posty: 2281
Rejestracja: 15 paź 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa - Witolin

Post autor: Gontar » 31 sty 2010, 22:40

znalazłem w internecie rozklad na komurkę na mmpk.info ale gdyby byl ulepszony o brygady bylby prfect!!!
przstańcie z opcją you w podpisie ;/

ratraciak
Posty: 528
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: ratraciak » 31 sty 2010, 23:21

Rav5202 pisze:znalazłem w internecie rozklad na komurkę na mmpk.info ale gdyby byl ulepszony o brygady bylby prfect!!!
Nie no kurna! 1492 po raz drugi!

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 31 sty 2010, 23:45

Rav5202 pisze:na komurkę
Komórkę.
Sama z tego korzystam, jest bardzo dobre, ale oni się opierają na tym co jest na stronie ZTM.

Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 521
Rejestracja: 03 paź 2008, 18:41
Lokalizacja: DC
Kontakt:

Post autor: Cypis » 01 lut 2010, 0:10

Rav5202 pisze:rozklad na komurkę
Oczy mi pękli. A ja muszę jutro do pracy... Boszszszsz....
Zapraszam na pokład!

Zawisza Czarny, Tawerna Korsarz
- 3 wachta najlepsza!
Rzeszowiak, Grenlandia 2012 - etap 11


Bez korków, NR, CR, TSB i tym podobnych ZTM-ów : )

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36655
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 lut 2010, 9:56

Widocznie murowana ta komurka (-(

BP, NMSP
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Gontar
(Rav5202)
Posty: 2281
Rejestracja: 15 paź 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa - Witolin

Post autor: Gontar » 01 lut 2010, 22:12

oj tam, oj tam - czepiacie się szczegółów :dance: wrzućcie na luzik (co nie którzy mają wolne )

[ Dodano: |1 Lut 2010|, 2010 22:12 ]
BP, NMSP
i mozna wiedzieć co to za skroty?? :-k
przstańcie z opcją you w podpisie ;/

ODPOWIEDZ