Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Moderator: JacekM

Łukasz
Posty: 10674
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 11 wrz 2016, 21:49

Jadę 5100, 5 minut w Nasielsku, 5 w Modlinie (co ciekawe, tym dodatkowym torem od KML, puścili nas przed Wojciechowskim), teraz juz sie zrównaliśmy i stoimy w NDM, z przeciwka przejechało RE90, Ciechanów i cos w rodzaju pendolino - moze jakiś dart (Wojciechowski zasłania, bo znow stoimy od prawej). Zapowiadali wewnątrz ok 30 minut.

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
I jeszcze cos przejechało od W-wy. Serio to jeden nasielsk ogarnia cały ten odcinek? Ruszyliśmy.
ŁK

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 11 wrz 2016, 23:38

MZ pisze:Co prawda to wypadek drogowy, ale na terenie kolejowym. Przed kilkunastoma minutami samochód wjechał w budkę dróżnika na przejeździe kolejowym na ulicy Energetyków w Radomiu (linia Radom-Warszawa). Podobno tak, że dróżnik jest uwięziony wewnątrz. Szczegóły poznamy pewnie jutro z mediów.
:arrow: Już wszystko wiadomo. Kobieta! Pijana (2,5 promila)! Bez uprawnień do kierowania! Według opisu z mediów "uderzyła najpierw w ogrodzenie i szafę z urządzeniami sterującymi rogatkami, ścinając ją, a potem zatrzymała się na drzwiach budki dróżnika, który nie mógł się wydostać".

Łukasz
Posty: 10674
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 11 wrz 2016, 23:55

Skąd wiedziała, że uderza w drzwi dróżnika, który nie mógł się wydostać?
ŁK

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 12 wrz 2016, 10:53

Miała pomroczność jasną.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 12 wrz 2016, 23:49

MZ pisze: :arrow: Już wszystko wiadomo. Kobieta! Pijana (2,5 promila)! Bez uprawnień do kierowania! Według opisu z mediów "uderzyła najpierw w ogrodzenie i szafę z urządzeniami sterującymi rogatkami, ścinając ją, a potem zatrzymała się na drzwiach budki dróżnika, który nie mógł się wydostać".
Z tego artykułu można wywnioskować że prawo jazdy straciła dopiero po tym zdarzeniu.
Mnie w tym wszystkim ciekawi jak to możliwe wjechać w budynek tak by nie dało się z niego wyjść (nawet oknem).

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 12 wrz 2016, 23:56

Może się okna nie otwierają? :)
https://goo.gl/maps/7FLcpskxfit

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4776
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 13 wrz 2016, 9:56

A szyby są z tworzywa sztucznego? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 13 wrz 2016, 22:53

Sebastian pisze:Z tego artykułu można wywnioskować że prawo jazdy straciła dopiero po tym zdarzeniu.
:arrow: A z tego artykułu wynika, że nie miała go już wcześniej
("Okazało się, że kobieta nie miała uprawnień do prowadzenia samochodu i była pod wpływem alkoholu").

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 23 wrz 2016, 19:30

rufio198 pisze:
plunio7 pisze:Mamy dobę fascynacji zamachami terrorystycznymi, a kilka prób podpalenia pociągu przechodzi bez echa?
Pytanie do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.
Historię opowiedział mi kierownik pociągu do Małkinii.
W kanarówie na końcu składu zagnieździli się trolle. Pili, palili, rzucali butelkami przez okno. W związku z tym że trolli było ponad 20 a kierownik był tylko jeden postanowił zareagować i zadzwonił na komisariat w Wołominie. W tamtym momencie nie było żadnej wolnej załogi i trzeba byłoby czekać ponad 40 minut.
Zadzwonił więc na komendę SOK w Tłuszczu.
-Czy naprawdę musimy przychodzić?-odpowiedział ze zrezygnowaniem dyżurny
-Wiesz co? Jednak nie mam nikogo wolnego. Przewieź ich do Łochowa i tam ktoś przyjdzie
W Łochowie na peronie stali SOKiści. Sztuk dwa
Tylko niestety po trollach zostały już tylko puste puszki i zgaszone kiepy na podłodze.
Zdążyli długo wcześniej wysiąść.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 24 wrz 2016, 8:53

Kierownik błąd zrobił że ruszył się z Wołomina, a potem z Tłuszcza.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
laczor
Posty: 374
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:43
Lokalizacja: Warszawa/Tłuszcz
Kontakt:

Post autor: laczor » 24 wrz 2016, 22:15

Na tej linii picie i palenie w "służbówkach" to prawdziwa patologia. W dodatku tam są wyjątkowo zawzięci trolle, bo potrafią pić wódkę zapijając piwem o godz 4-5 rano jadąc w stronę Warszawy. Wniosek z tego, że przyjeżdżają do pracy na różne budowy, itd już dobrze "zrobieni". O syfie jaki zostaje w pociągu nie wspomnę. W stronę powrotną o 15-16 do Małkini chlew jest oczywiście 3x większy bo do pustych butelek po alkoholu dochodzą resztki kebabów itp rozgniecione na podłodze. Nie wiem jednak jak zachowują się trolle w AL-ach gdzie są kamery.
Nie zapomnę widoku gdy szedłem po peronie 2 na Wileńskiej do czoła jednostki a kilka metrów przede mną przez z okna w przedziale :!: wyleciał pet. Myślę że na starych jednostkach na tej linii takie praktyki są bardzo częste.
www.linia29.cal.pl Linia 29 Tłuszcz-Ostrołęka

Awatar użytkownika
Gontar
(Rav5202)
Posty: 2281
Rejestracja: 15 paź 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa - Witolin

Post autor: Gontar » 25 wrz 2016, 10:25

Co się dziś rano w końcu stało na Szcześliwicach? ZTM pisze o awarii składu (zapewne musiało być to gdzieś w rozjazdach), znalazłem tez info o porwaniu sieci na torach SKM, co wydaje się bardziej wiarygodne. Może ktoś zna szczegóły?

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 25 wrz 2016, 18:28

pantograf się połamał

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 26 wrz 2016, 14:51

laczor pisze:Na tej linii picie i palenie w "służbówkach" to prawdziwa patologia. W dodatku tam są wyjątkowo zawzięci trolle, bo potrafią pić wódkę zapijając piwem o godz 4-5 rano jadąc w stronę Warszawy. Wniosek z tego, że przyjeżdżają do pracy na różne budowy, itd już dobrze "zrobieni". O syfie jaki zostaje w pociągu nie wspomnę. W stronę powrotną o 15-16 do Małkini chlew jest oczywiście 3x większy bo do pustych butelek po alkoholu dochodzą resztki kebabów itp rozgniecione na podłodze. Nie wiem jednak jak zachowują się trolle w AL-ach gdzie są kamery.
Nie zapomnę widoku gdy szedłem po peronie 2 na Wileńskiej do czoła jednostki a kilka metrów przede mną przez z okna w przedziale :!: wyleciał pet. Myślę że na starych jednostkach na tej linii takie praktyki są bardzo częste.
Niestety w AL jest to samo. Jest taki przedział za toaletą gdzie nie ma miejsc siedzących. Jest on notorycznie oblegany przez trolli. Wystarczy spojrzeć na podłogę która jest cała powypalana od gaszonych na niej kiepów.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 03 paź 2016, 20:43

W tym wątku ciężko o pozytywne informacje: dziś w okolicy km 14,5 linii nr 2 (szlak Rembertów - Miłosna, dokładnie w połowie Rembertów - Wesoła) doszło do potrącenia osoby postronnej (śmiertelny).
Potrącenie ok 14, a otwarcie szlaku? No zgodnie z tradycją warszawską - około 18.
Dobrze, że Gombrowicza wycofali do Miłosnej i puścili torem nr 1, bo by tam stał do nocy za tą biedną SKMką.
Reszta zgodnie z planowaniem kryzysowym, czyli SKMki skrócone, reszta w plecy, po torze nr 1 i jazda. Nawet jakąś "Z"tkę uruchomiono od Miłosnej do Rembertowa.

ODPOWIEDZ