O nazwach ulic

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 16 maja 2017, 19:50

Grafenu :D Popieram!
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

pietia
Posty: 826
Rejestracja: 29 maja 2007, 14:21

Post autor: pietia » 16 maja 2017, 20:06

Łukasz pisze:A ten Mikrofonow to nie był Sowietą?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I jeszcze ten Beżow na Zaciszu, który ma zastąpić Reichera :D

Łukasz
Posty: 10674
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 16 maja 2017, 20:10

rudy pisze:Jeszcze lepiej, jak się i imię zgadza, jak chociażby na Bródnie, gdzie zmieniono z Aleksandra Kowalskiego - członka KPP, na Aleksandra Kowalskiego - hokeistę.
Z Kowalskimi jest łatwiej ;]
ŁK

rudy
Posty: 1803
Rejestracja: 21 maja 2007, 12:26
Lokalizacja: Skorosze

Post autor: rudy » 17 maja 2017, 8:20

To jasne, że taka sytuacja rzadko się zdarza. :wink:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 28 sie 2017, 19:49

W dzisiejszej "Wyborczej" był tekst o tym, że Rada Miasta zmieni tylko 6 nazw ulic w ramach dekomunizacji i że już PiS zapowiada (skądinąd to było logiczne), że wojewoda zdekomunizuje resztę ulic.

I tak się zastanawiam, czy jest sens kopać się z koniem? Miasto zmieniając nazwy miałoby szansę wprowadzić jakieś sensowne zmiany, wpisujące się w otoczenie, a tak, to będzie zabawa z przeklętymi nazwami narzuconymi odgórnie. I jeszcze ani się obejrzymy, a al. Armii Ludowej zmieni nazwę na al. Najlepszego Prezydenta IV RP Profesora Lecha Kaczyńskiego. :mur:
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

pietia
Posty: 826
Rejestracja: 29 maja 2007, 14:21

Post autor: pietia » 29 sie 2017, 8:34

Ja widzę w tym pewną taktykę. Gdyby Rada Miasta zmieniła wszystkie "kontrowersyjne" nazwy, nawet na całkiem niewinne, to wkurzenie tamtejszych mieszkańców, spowodowane kłopotami, związanymi z przemianowaniem, zogniskowałoby się właśnie na RM, mimo iż byłaby ona jedynie wykonawcą odgórnych decyzji. Jeśli zaś zmian dokona wojewoda (czy inny organ administracji rządowej), to istnieje szansa, że niechęć mieszkańców skieruje się właśnie w tamtym kierunku. A tak się składa, że Rada Miasta i wojewoda to dwie całkiem różne opcje polityczne. I niekoniecznie będzie miał znaczenie fakt, że za ustawą dekomunizacyjną głosowali "jak jeden mąż" zarówno posłowie PiS, jak i PO

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 29 sie 2017, 17:12

Z pragmatycznego punktu widzenia ta taktyka przyniesie więcej szkody, niż pożytku, niestety. Więc nie wiem, czy dla doraźnych korzyści politycznych warto kruszyć kopie, szczególnie, że dokumenty nie będą podlegały wymianie i tak, a wpisy w sądach będą wolne od kosztów. :-k
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 29 sie 2017, 18:02

Rozumiem, że wszystkie ważne problemy społeczne są już rozwiązane i dlatego zajmujemy się dekomunizacją ulic. Znowu rząd w osobie wojewody będzie narzucał samorządom swoje zdanie.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 31 sie 2017, 0:15

Dlaczego właściwie na tabliczkach MSI nowy bulwar jest opisany w sposób jak na zdjęciu: http://bi.gazeta.pl/im/91/35/15/z222406 ... o-tabl.jpg ? Przecież Patton znany jest jako Patton, nawet przedstawiał się jako "George S. Patton", nigdzie nie podaje się właściwie Smith...
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 31 sie 2017, 22:24

Też zwróciłem na to uwagę i zgłosiłem radnej Nehrebeckiej. Nie dość, że głupia decyzja o nadaniu tej nazwy, to jeszcze nie potrafili jej zapisać.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 paź 2017, 0:06

osa pisze:
pawcio pisze: Inna rzecz, że wyłączenie FSO i tak musi być dłuższe, bo w pakiecie jest do zrobienia torowisko pod tymczasowym przejazdem koło nasypu kolejowego i przy wylocie Wybrzeża Helskiego.
A wiesz, że to teraz ulica o nazwie "Dziecinów" (jezdnia w stronę Jagiellońskiej) albo jak kto woli "Zatylna" (jezdnia w stronę Wisły i Wybrzeża Helskiego)?
Były też inne okazje, by wyremontować tory na Jagiellońskiej, np. podczas zamknięcia pętli Żerań FSO podczas modernizacji Trasy Toruńskiej.
Paweł D. pisze:A jakiś link do zmiany nazwy na Dziecinów można prosić. Bo w wykazie na stronie UM nie ma takiej ulicy. Zatylna jak najbardziej jest - od marca 2017 r.
osa pisze:Sam tego nie zarejestrowałem, kiedy była zmiana z Dziecinowem, kojarzę tylko wprowadzenie Zatylnej. Muszę dopytać przy okazji. Zresztą nazywanie jednej jezdni tej samej ulicy inaczej niż drugiej wydaje mi się dość oryginalnym pomysłem.
A teraz opowiem wam, jak naprawdę jest i było z tym Dziecinowem, bo śmiać mi się od dłuższego czasu z tego chce.

No więc Dziecinów faktycznie wyświetla się na mapach Google jako nazwa jednej z jezdni ulicy Zatylnej, i jest to praktycznie jedyne miejsce, gdzie ta nazwa dla tej ulicy się pojawia, bo - oczywiście - ta ulica się tak nie nazywa. Co prawda informację można znaleźć w jednym materiale prasowym Urzędu Miasta (http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/r ... -ulicach-0), i w paru bezmyślnie kopiujących zeń mediach, ale jest to oczywisty błąd redaktora strony internetowej UM, który sięgnął po złe źródło informacji.

Skąd zatem w Googlu ten błąd? Wziął się on najpewniej z mechanizmu zgłaszania błędów do mapy. Otóż DW801, której fragmentem jest ulica Zatylna przebiega przez miejscowość Dziecinów w powiecie otwockim, gmina Sobienie-Jeziory. Ktoś widocznie chciał coś poprawić w rejonie tej miejscowości (na przykład zasugerować, że na jej wysokości na DW801 powinna się wyświetlać jej nazwa), ale nieobyty z narzędziem kliknął ptaszek przy opcji "zaznacz całą drogę". Ktoś w guglu z kolei nie zweryfikował dokładnie zgłoszenia i je klepnął, i tym sposobem faktycznie pojawiła się nazwa Dziecinów. Nie tylko w rejonie ulicy Zatylnej, ale w każdym miejscu, gdzie na tej drodze nie było przypisanej innej nazwy ulicy. Za Warszawą Dziecinów pojawia się po raz pierwszy w rejonie Świdra Wielkiego, potem jest już praktycznie na całej długości drogi aż po Dęblin (na odcinku Dęblin - Puławy udało się błędu uniknąć, bo droga tam jest nieciągła i system Google traktuje je jako odrębne byty).

Tyle legendy o Dziecinowie na Zatylnej. Życzę wszystkim, w szczególności mieniących się varsavianistami redaktorom poczytnych dzienników, więcej krytycyzmu w podejściu do źródeł. Zwłaszcza internetowych i nieoficjalnych.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Thompson04
Posty: 202
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:36
Lokalizacja: Bemowo Jelonki

Post autor: Thompson04 » 15 paź 2017, 17:29

To jest bardzo prawdopodobny scenariusz. Gdy Rada Miasta uchwaliła dla tej ulicy nazwę Zatylna, próbowałem ją dodać w Kreatorze Map Google (wtedy jeszcze działał), ale ponieważ nie dało się zaznaczyć wszystkich segmentów, na niektórych ostała się ta nieszczęsna Dziecinów i tak to zostawiłem. Widocznie do dzisiaj nie zostało to poprawione, nawet jeśli później ktoś to zgłaszał do Google.

Do kwietnia tego roku starałem się w miarę możliwości przez ostatnie lata w Mapach Google trzymać porządek z nazwami ulic w Warszawie, no ale że już tego teraz nie mam jak robić to sugeruję już im nie ufać bezgranicznie ;)
10 26 28 105 109 122 149 154 189 190 714 719 729 N42 N45 N95 Obrazek LAZUROWA
Zobacz mój kanał YouTube :)

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 16 paź 2017, 0:54

Odkąd zamknęli edytor map i zostawili tylko możliwość zgłaszania błędów to takich kwiatków się zrobiło na pęczki i nic nie idzie z tym zrobić bo rzadko kiedy reagują...
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 lis 2017, 16:53

Spełniły się najczarniejsze oczekiwania, dotychczasowa al. Armii Ludowej zamieni się w al. Lecha Kaczyńskiego. Szkoda, ze radni miejscy w porę nie zmienili nazwy (na przykład na al. Józefa Piłsudskiego, co w pewnym stopniu by nawiązywało do okresu przedwojennego i pięknie by się wpisywało w przyszłoroczną, setną rocznicę odzyskania niepodległości), wtedy uniknęlibyśmy nieuniknionego w wydaniu wojewody.

A tak, to mamy pasztet, który mieszkańcy będą musieli zjeść i przetrawić. Łącznie wojewoda zmienił 47 nazw ulic (m. in. dotychczasowa Kaliskiego zamieni się w gen. W. Urbanowicza).
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

pietia
Posty: 826
Rejestracja: 29 maja 2007, 14:21

Post autor: pietia » 10 lis 2017, 19:02

Dla mnie to i tak zawsze była (i będzie) po prostu Trasa Łazienkowska

ODPOWIEDZ