O nazwach ulic
Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte
Dziennikarz musi umieć pisać. Od czytania jest korekta (w Tychach). Ciekawe tylko, gdzie jest pies do pilnowania tych ... inteligentów.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
-
michael112
- Posty: 3185
- Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
- Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007
Łódź zdążyła zmienić zdekomunizowaną nazwę. Pytam się, gdzie Warszawa.
Politycznie nie jestem za PO ani KOD-em, nawet bardzo. Ale nie podoba mi się też nazywanie ulic imieniem Kaczyńskiego. I dlatego pytam się, czemu radni nie mogli przed wejściem w życie wspomnianej w artykule ustawy, zmienić nazwy chociaż tej ulicy Kaczyńskiego na jakąkolwiek neutralną?
Politycznie nie jestem za PO ani KOD-em, nawet bardzo. Ale nie podoba mi się też nazywanie ulic imieniem Kaczyńskiego. I dlatego pytam się, czemu radni nie mogli przed wejściem w życie wspomnianej w artykule ustawy, zmienić nazwy chociaż tej ulicy Kaczyńskiego na jakąkolwiek neutralną?
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Ehem...
No więc uwierzę, że gołąb umie grać w szachy, gdy ujrzę tę publikację.Uchwała trafi teraz do... wojewody. Tego samego, który wcześniej zmienił nazwę placu. Ma on 14 dni na jej opublikowanie w Dzienniku Uchwał Województwa Łódzkiego. Nowa nazwa będzie obowiązywać po dwóch tygodniach od opublikowania uchwały.
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Poza tym, z tego co mówiła przewodnicząca Rady Warszawy, nowela ustawy dekomunizaycyjnej i tak zakazywała samorządom gmeranie w nazwach (bez zgody wojewody i IPN) nadanych już wcześniej. Czyli termin wejścia w życie nowych zasad nie ma znaczenia. A głosowanie nad Trasą Łazienkowską zapowiedziano na przyszły tydzień.
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Problem nie w Trasie Łazienkowskiej (ani mnie to ziębi, ani grzeje), tylko w Dąbrowszczakach, Tołwińskim i Kaliskim.
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Trzy ostatnie nazwy, które wymieniłeś, czekają na decyzję sądu administracyjnego, Trasa Łazienkowska - z tego, co zrozumiałem - ma być nazwana w geście sprzeciwu. Taka koncepcja.
A gdyby tak Rada Warszawy nadała spornemu odcinkowi Trasy Łazienkowskiej imię Bogusława Kaczyńskiego? Postać to znacznie mniej kontrowersyjna niż Lech,a w potocznym użyciu i tak stosuje się nazwę skróconą do nazwiska, więc byłaby to tak czy tak ulica Kaczyńskiego
-
Autobus Czerwon
- Posty: 4553
- Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
- Lokalizacja: Stary Mokotów
- Kontakt:
Bogusław Kaczyński raczej nie zasługuje na to, żeby otrzymać swoją ulicę w takich okolicznościach, w spadku.
Obowiązuje od dzisiaj, ale z zapisem wstecz. Z depeszy Polskiej Agencji Prasowej: "Nowelizacja przewiduje, że do spraw wszczętych i niezakończonych przed dniem jej wejścia w życie stosuje się przepisy w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą".
-
gfedorynski
- Posty: 910
- Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45
Bo radni ciągle grają w szachy z bokserami. Trzeba było zrobić ulicę Kaczyńskiego na jakimś zadupiu, między śmietnikiem a osiedlową Żabką, byłaby nazwa zajęta i po kłopocie.
Chodzi o postępowania wszczęte przez wojewodę przed wejściem w życie tej noweli, a więc o te wypadki, kiedy wojewoda nadal czeka na opinię IPNu 9Który się lekko przytkał prawdę mówiąc).
Jeśli przykładowo wojewoda zmienił nazwę ulicy, to postępowanie zakończył (jak to miało miejsce z warszawskimi ulicami - postępowanie zakończyło się 10.11.2017) i już ta nowela nie ma zastosowania. Gdyby radni mieli jaja i w listopadzie by zmienili te nazwy, to wojewoda by musiał opublikować uchwały, bo Rada Miasta by nadała te nazwy zgodnie z prawem (zgodnie z ówczesnym stanem legislacyjnym, rada gminy miała wolną rękę w nazywaniu dróg publicznych - teraz ma nieco ograniczone pole manewru, co jest do uwalenia zresztą, ale nie przy obecnym składzie TK).
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Patrzę na mapę na stronie UM i zamiast Ronda Lotnika widzę Rondo R. Kaczorowskiego. Coś mi umknęło? 
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
- a/p TALENT
- Posty: 1745
- Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
- Lokalizacja: Flughafen Bemowo
Oczywisty fakt, że kolega MeWa "ma" ulicę na Bemowie. Tylko kiedy dosłużył generała?!
Idiokracja nas otacza