Ja pracuje na zachód od Ronda Daszyńskiego, ale mniejsza o to.
Może rzeczywiście, tak jak pisze KwZ, wynika to z tego, że to dawny obszar gminy Centrum.
Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte
Ja pracuje na zachód od Ronda Daszyńskiego, ale mniejsza o to.
Nieparzysta strona Okopowej ma 01. Może przy Daszynskim jest inaczej ze względu na zakłady państwowe, które mogły mieć 00 niezależnie od geografii.
Skoro ciągniemy offtop nt. kodów pocztowych, jestem fanem brytyjskiego systemu. I tutaj też poszczególne instytucje miewają własne kody pocztowe - np. SW1A 1AA - Buckingham Pałace i SW1A 2AA - 10 Downing Street. Takie DVLA (czyli urząd od praw jazdy, dowodów rejestracyjnych, etc.) ma kilkanaście różnych, w zależności od tego, jakie papiery się do nich wysyła - https://www.dvla-contact-number.co.uk/d ... a-contact/
Kody pocztowe nie bez powodu są pocztowe, bo służyły poczcie polskiej pierwotnie, a tam trudno o logikę.
No i właśnie to mi się nie podoba, po czasie.
Dopóki z jakiejś przyczyny nie przychodzi komuś do głowy wyciąć kawałek ulicy z inną nazwą, lub połączyć dwie nazwy w jedną Choć jest to rzeczywiście bardzo rzadkie zjawisko.
Ogólnie kod jest siedmioznakowy w formacie LCC XXXX, gdzie pierwsze trzy znaki to klucz rejonowy - kraj jest podzielony na 139 jednostek pocztowych. Pierwsza litera jakoś wskazuje na kawałek kraju (15 różnych liter), a pozostałe cyfry dzielą ten kawałek na dalsze części (poza C, tu jest tylko C15). Nawiasem litera ta nie jest nijak powiązana z nazwą rejonu ani miast (np. Galway H91, Cork T12/T23, Athlone N37), z wyjątkiem Dublina, który przejął kody z istniejącego już podziału, np. rejon Dublin 4 jest zakodowany jako D04. Czteroznakowa końcówka jest unikatowa dla każdego adresu w danym rejonie, jest przydzielana losowo (bez powiązania treści z adresem), i może składać się z różnorakich układów liter i cyfr (LCLL, LLCC, itd.). System jest zaprojektowany tak, żeby kody różniące się tylko jednym znakiem nie pojawiały się zbyt blisko, chyba minimum 250 metrów od siebie muszą być. Unikatowość adresowa jest na tyle rozwinięta, że jeśli jakiś kampus (powiedzmy uniwersytecki) składa się z kilkunastu budynków, każdy z nich będzie miał osobny kod pocztowy.kajo pisze: ↑24 sty 2021, 1:03Możesz to opisać bardziej jak to działa, możesz wpisać kod pocztowy w nawigację i pokaże ci gdzie jechać?
Wiem że Irlandia miała z tym problem i spedytorzy się śmiali że kurier pyta w pubie gdzie ktoś taki mieszka. A przez długi czas tylko Dublin miał kody pocztowe.
Jestem ciekawy jak wygląda podział na regiony tam.
Brzmi to fajnie, Irlandia z tego co wiem zawsze miała z tym problem. Mówiło się nawet że to powód problemów gospodarczych Irlandii. Ale z drugiej strony obawiałbym się o pogwałcenia prywatności.TranslatorPS pisze: ↑25 sty 2021, 12:02Co do nawigacji, owszem - miałem już parę przypadków w zeszłym roku, gdzie jechałem po coś do dziury zabitej dechami z dala od śladów cywilizacji, mając tylko kod pocztowy. Google Maps prowadziło bezbłędnie
Ostatnio zauważyłem, że ostatnio chyba pozmieniali na Kabatach i kawałek Nowoursynowskiej ma inną nazwę. Numeracja się pozmieniała.TranslatorPS pisze: ↑25 sty 2021, 12:02Dopóki z jakiejś przyczyny nie przychodzi komuś do głowy wyciąć kawałek ulicy z inną nazwą, lub połączyć dwie nazwy w jedną Choć jest to rzeczywiście bardzo rzadkie zjawisko.
Chodzi o to? Bardzo dobrze. Lubię takie porządkowanie.
Co wy wiecie o literkach, w Mysiadle na Polnej zabrakło literek w alfabecie i dalej numery są łamane Polna 19Z, 19/1,19/2 itd.
Garaże na końcu ulicy Tunelowej przy Dworcu Zachodnim mają nadane numery od 10A do 10AM (10A, 10AA, 10AB, 10AC itd.), od 10B do 10BM, od 10C do 10CE i od 10D do 10DL. I na każdej bramie garażowej jest powieszona odpowiednia tabliczka według wzoru MSI.