Władze Warszawy - wybory, kandydaci itp.

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25343
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 kwie 2024, 17:33

To wcale tak być nie musi. W niewielkim ale pierwszym z wierzchu zakresie kilometry brygady i koszty są pod siebie istotnie niezależne.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2229
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 10 kwie 2024, 18:26

Znaczy no, zapewne te 10% wymaga inwestycji jak zakup autobusów, gimnastykowanie się z szukaniem kierowców. Ale jak to już zapewnione, to przyrost jest w miarę proporcjonalny. Co ma powodować istotny wzrost kosztu po zwiększeniu pracy eksploatacyjnej o 10%?
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 kwie 2024, 19:56

To, że na rynku nie ma więcej kierowców chcących pracować za stawkę taką, jaką mają już pracujący.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2229
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 10 kwie 2024, 20:42

Fakt, ale to ogólnie wszystkim powinny pójść pensje do góry. Z drugiej strony, MZA ostatnio się chwaliło, żeby niby udało im się ogarnąć problem wakatów :-D
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 kwie 2024, 21:04

zxcvbnm pisze:
10 kwie 2024, 20:42
Fakt, ale to ogólnie wszystkim powinny pójść pensje do góry.
No to tym bardziej :-"
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 10 kwie 2024, 22:45

Bastian pisze:
10 kwie 2024, 17:00
No to ja tego nie widzę. Aby podbić wozokilometry o - powiedzmy - 10%, nie wystarczy dorzucić 10% dodatkowych środków. Każdy dodatkowy (umownie biorąc) wozokilometr będzie coraz droższy.
Tak, Warszawę stać na podniesienie budżetu ZTM o 5-10% i wydanie go na autobusy. I wiem że nie rozwiąże to wszystkich problemów, ale choć te z najbardziej zatłoczonych linii jak 190 czy 523.

No i tak jak pisałem kiedyś. Nie mamy choćby inwestycji w automatyczne zajezdnie które by trochę roboczogodzin dla kierowców odzyskało.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25343
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 11 kwie 2024, 7:25

Bastian pisze:
10 kwie 2024, 19:56
To, że na rynku nie ma więcej kierowców chcących pracować za stawkę taką, jaką mają już pracujący.
Problemem przestają być same pieniądze. Problemem zaczynają być także ogólne warunki pracy od atmosfery począwszy na nierozerwalnie z tym biznesem związaną kwestią czasu pracy niekoniecznie od 8 do 16 skończywszy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 kwie 2024, 7:54

Jasne, ale istnieje przełożenie wysokości pensji na stopień akceptacji warunków. Tylko że to właśnie nie jest przełożenie liniowe, tylko wręcz jakieś wykładnicze. CBDU - liniowy wzrost zatrudnienia przy deficycie podaży siły roboczej nie będzie oznaczać liniowego wzrostu kosztów osobowych.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 11 kwie 2024, 9:19

Bastian pisze:
11 kwie 2024, 7:54
Jasne, ale istnieje przełożenie wysokości pensji na stopień akceptacji warunków. Tylko że to właśnie nie jest przełożenie liniowe, tylko wręcz jakieś wykładnicze. CBDU - liniowy wzrost zatrudnienia przy deficycie podaży siły roboczej nie będzie oznaczać liniowego wzrostu kosztów osobowych.
To jest pół prawdy. Kierowców by było więcej gdybyśmy nie mieli lat zaniedbań w szkoleniu nowych. A przez lata rządów PO wypychano do ajentów kierowców na głodowe stawki i umowy śmieciowe, zawód nie był atrakcyjny dla młodych i to się mści.

Teraz to potrzebujemy pewnie kilku lat na odbudowę tego. Podobno coś się w MZA poprawia jak słyszałem, ale trzeba pokazać, że to praca stabilna i z godną pensją.

To co można na szybko by było zrobić to otworzyć się bardziej na ludzi z innych krajów. Myślę, że kampania informacyjna u taksówkarzy by była fajna.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1597
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 11 kwie 2024, 19:56

Jeśli chodzi o wybory i ich wyniki - każdy z grubsza obronił stan posiadania z wyborów w październiku, a RT dodatkowo przejął 100% elektoratu Trzeciej Nogi.
W kontekście kolejnych wyborów po przeprowadzce RT do dużego pałacu - mówi się, że kandydatem PO będzie Szczerba. Mam wrażenie, że poparcie dla niego nie będzie w ogóle zależało od pomysłu na miasto, ale za to w sporej części będzie zależało od zadowolenia z rządów Donalda Tuska.
Wg mnie Magdzie Biejat środków na kampanię. Platforma zajebała miasto banerami swoich kandydatów, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie jest to legalne (kładki, wiadukty itp), a Razem prowadziło dyskretną kampanię door to door. Kasa może być istotnym problemem, gdyby Razemki się pożarły do reszty z Czarzastym (subwencja trafia w 100% do NL).
Lewica i ruchy miejskie weszły zauważalną reprezentacją do rady miasta i dzielnic. Na Pradze Północ są niezbędni do rządzenia. Jeśli radni odrobią pracę domową, może uzbierają wystarczająco dużo materiału, by wykreować szerszą narrację niż tylko M4 i mieszkaniówka na kolejne wybory.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
kocur
Posty: 1319
Rejestracja: 09 mar 2006, 10:43
Lokalizacja: Ursynów Północny

Post autor: kocur » 12 kwie 2024, 10:22

Mam nieco inne odczucia, nie zauważyłem jakoś przewagi banerów platformy. Na Ursynowie było sporo Lewicy, chociaż najbardziej rzucał się w oczy "lokalny" PU+IMU, a ten odrażający prezes bazarku wisiał na co drugim słupie.
"Ale ty jesteś mądry, Bonifacy!"

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7672
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 15 kwie 2024, 7:14

kajo pisze:
11 kwie 2024, 9:19
To jest pół prawdy. Kierowców by było więcej gdybyśmy nie mieli lat zaniedbań w szkoleniu nowych. A przez lata rządów PO wypychano do ajentów kierowców na głodowe stawki i umowy śmieciowe, zawód nie był atrakcyjny dla młodych i to się mści.
Ciekawa teoria. Tylko wytłumacz mi czemu w innych miastach niezarządzanych przez to złe PO problem jest identyczny, a nawet większy?
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36634
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 kwie 2024, 8:06

MisiekK pisze:
15 kwie 2024, 7:14
wytłumacz mi czemu w innych miastach niezarządzanych przez to złe PO
Są takie? :D

MSPANC
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7672
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 15 kwie 2024, 9:53

Bastian pisze:
15 kwie 2024, 8:06

Są takie? :D

MSPANC
Są, są. Przez przedstawicieli Lewicy też i problem jest ten sam.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 15 kwie 2024, 20:14

Bo wszystkich dopadła ta sama choroba. Wypychania kierowców na B2B, do ajentów, pośredników pracy itd. Lata oszczędności się mszczą. Teraz to trzeba będzie latami nadrabiać.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

ODPOWIEDZ