Bezpieczeństwo w pojazdach komunikacji

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4056
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 06 lip 2024, 0:01

Mnie najbardziej brakuje informacji, co najlepiej powiedzieć takiemu delikwentowi, żeby odpuścił sobie takie obmacywanie kobiety, która sobie tego nie życzy. A już najlepiej, co robić, żeby samemu nie oberwać w ryj po zwróceniu uwagi :>

mb112
Posty: 1105
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:47

Post autor: mb112 » 06 lip 2024, 1:00

To może trzeba zadzwonić na ten podany numer i się dopytać.
Tylko z tego co rozumiem on jest czynny w godz. 17-21 od poniedziałku do soboty czyli jeśli poza tymi godzinami zauważy się jakieś niepożądane zachowanie to już trzeba sobie radzić samemu.

KM
Posty: 165
Rejestracja: 05 lis 2018, 19:33

Post autor: KM » 06 lip 2024, 11:54

mb112 pisze:
05 lip 2024, 20:33
Zresztą, zamiast np. zatrudnić kolegę do tworzenia profesjonalnych mapek:
viewtopic.php?p=1146198#p1146198
chociażby na zlecenie i dać mu zarobić chociaż parę stów i mieć profesjonalnie zrobioną potrzebną rzecz to lepiej wydawać na głupoty.
A skąd wiesz, że poszły na to jakieś pieniądze? Zazwyczaj za wszystko płaci inicjator kampanii i partnerzy komercyjni. ZTM udostępnił czas na ekranach reklamowych w komunikacji, co jest działaniem bezkosztowym – Miasto ma swoje sloty w cyklu właśnie na kampanie społeczne.
A nawet jeżeli poszła na to fizycznie jakaś kasa, to jest to podobna narracja jak „zamiast kładki mogli wybudować linię tramwajową”. Są pieniądze na kampanie społeczne z budżetu marketingu, idą więc na kampanię społeczną. Są pieniądze na kolejny etat albo zlecenie, idą na etat albo zlecenie. Nie wiem po co to łączyć.
mb112 pisze:
06 lip 2024, 1:00
To może trzeba zadzwonić na ten podany numer i się dopytać.
Tylko z tego co rozumiem on jest czynny w godz. 17-21 od poniedziałku do soboty czyli jeśli poza tymi godzinami zauważy się jakieś niepożądane zachowanie to już trzeba sobie radzić samemu.
Gdy coś się dzieje niebezpiecznego to w pierwszej kolejności należy kontaktować się ze służbami. Wiedzą o tym dzieci w przedszkolu. Uczą ich także teraz, że można zrobić to SMSem! Zresztą jest to już znany sposób – tak samo można powiadomić o niebezpieczeństwie Straż Miejską.

Chyba nie doczytaliście po co jest właściwie ten numer 720 720 020. To nie jest numer interwencyjny, który w trakcie niebezpiecznej sytuacji wysyła na miejsce policję. To jest numer „skierowany do osób uwikłanych w przemoc, która oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną: psychologów, psycholożek, seksuologów i seksuolożek”.

mb112
Posty: 1105
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:47

Post autor: mb112 » 06 lip 2024, 18:21

No ok, ja to wszystko wiem, tylko lubię się niekiedy ponabijać z różnych kampanii społecznych, które dotyczą rzeczy jak dla mnie oczywistych i niewiele wnoszą. ;) Chociaż może i faktycznie nie zawsze wszyscy sobie zdają sprawę z różnych rzeczy, jeśli komukolwiek to pomoże to ok.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8740
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 08 lip 2024, 11:19

mb112 pisze:
06 lip 2024, 18:21
No ok, ja to wszystko wiem, tylko lubię się niekiedy ponabijać z różnych kampanii społecznych, które dotyczą rzeczy jak dla mnie oczywistych i niewiele wnoszą. ;)
To samo kiedyś mówiono o "Bo zupa była za słona". Jeśli o czymś się nie mówi, to nie znaczy, że problem nie istnieje. Od czegoś trzeba zacząć...

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4056
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 08 lip 2024, 14:39

Nie kwestionuję słusznośći kampanii. Zastanawiam się, czy nie można by tego zrobić odrobinę lepiej?

ODPOWIEDZ