Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS
-
Jurand
- Posty: 1761
- Rejestracja: 06 lis 2018, 13:42
Post
autor: Jurand » 01 mar 2025, 13:07
Kron38 pisze: ↑01 mar 2025, 12:13
Jurand pisze: ↑01 mar 2025, 11:43
349 Arriva obsługuje od 3 stycznia
Gdzie w temacie zmian styczniowych sam pisałeś, że Relo obsługuje większą liczbą wozów niż jest w kontrakcie. Tak mi się wydaje, że w końcu ZTM to ogarnął
To trochę źle Ci się wydaje, bo tu nie chodzi o ilość Otokarow w ruchu, czy wzkm.
Tu chodzi o wjazd kieszeniowy brygady 1/110, gdzie ponoć przejazd i zawrotka na Orlenie eleminuje wozy 12m.
-
BrdzJkb
- Posty: 450
- Rejestracja: 26 kwie 2022, 18:34
Post
autor: BrdzJkb » 01 mar 2025, 14:37
Tam można spokojnie przegubem zawinąć, problem jest w parkujących samochodach (oczywiście nielegalnie) bo wtedy robi się ciasno.
-
fraktal
- Posty: 5576
- Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03
Post
autor: fraktal » 01 mar 2025, 15:13
Prędzej mogły być skargi, że Otokar za ciasny. A że nie można się doczekać zakończenia remontu....
-
Jurand
- Posty: 1761
- Rejestracja: 06 lis 2018, 13:42
Post
autor: Jurand » 01 mar 2025, 15:45
BrdzJkb pisze: ↑01 mar 2025, 14:37
Tam można spokojnie przegubem zawinąć, problem jest w parkujących samochodach (oczywiście nielegalnie) bo wtedy robi się ciasno.
Ja tego nie neguje, ale z jakiegoś powodu ZTM puścił do obsługi Otokara, a teraz zmienia się obsługa na wóz 12m

-
Kelly
- Posty: 984
- Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29
Post
autor: Kelly » 02 mar 2025, 16:03
W momencie jak tam zaczęły jeździć Otokary to nic większego by nie zmieściło się.
-
fafik
- Posty: 77
- Rejestracja: 16 mar 2012, 8:33
-
Kontakt:
Post
autor: fafik » 04 mar 2025, 11:01
Od najbliższego weekendu ruszy linia 400 dowożąca turystów do Cytadeli. Kto będzie ją obsługiwać?
-
195
- Posty: 505
- Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47
Post
autor: 195 » 04 mar 2025, 11:12
fafik pisze: ↑04 mar 2025, 11:01
Od najbliższego weekendu ruszy linia 400 dowożąca turystów do Cytadeli. Kto będzie ją obsługiwać?
R13 na elektrykach
-
wincenty
- Posty: 1938
- Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
- Lokalizacja: Miasteczko Kabaty
Post
autor: wincenty » 04 mar 2025, 12:02
195 pisze: ↑04 mar 2025, 11:12
fafik pisze: ↑04 mar 2025, 11:01
Od najbliższego weekendu ruszy linia 400 dowożąca turystów do Cytadeli. Kto będzie ją obsługiwać?
R13 na elektrykach
Żeby muchom ekologicznie było

-
mb112
- Posty: 1460
- Rejestracja: 22 maja 2012, 23:47
Post
autor: mb112 » 04 mar 2025, 13:36
Też obstawiam, że dużej frekwencji to nie będzie miało. Trochę chyba przesada uruchamiać linię dla jednego kompleksu muzealno-rekreacyjnego, wprawdzie sporego, ale jednak Łazienki czy ZOO nie mają swojej osobnej linii (no tylko Wyścigi tak). Rozumiem, że tu będzie chodzić pewnie dużo ludzi, ale pewnie przyjdą albo w ramach spaceru i wtedy nie będzie problemem dojść np. z metra, albo i tak przyjadą samochodem, jeśli gdzieś z daleka. Jeszcze żeby to była np. przedłużona końcówka jakiejś istniejącej linii albo w ramach dłuższej linii turystycznej, to wtedy tak. Może to po prostu powinna być druga linia turystyczna, ale zahaczająca o coś więcej niż ten jeden obiekt.
-
pawcio
- Posty: 24941
- Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
- Lokalizacja: Os. Wilga
Post
autor: pawcio » 04 mar 2025, 14:01
Łazienki nie potrzebują dedykowanej linii, bo w al. Ujazdowskich autobusów liniowych nie brakuje.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
-
fraktal
- Posty: 5576
- Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03
Post
autor: fraktal » 04 mar 2025, 14:13
pawcio pisze: ↑04 mar 2025, 14:01
Łazienki nie potrzebują dedykowanej linii, bo w al. Ujazdowskich autobusów liniowych nie brakuje.
Tylko, że to ma kursować w wybrane dni tygodnia na przykład w marcu 6 i 7 oraz 27 i 28. Chyba muzeum za to płaci, dlatego tak rzadko będzie jeździć.

-
ashir
- Posty: 19904
- Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
- Lokalizacja: Targówek
Post
autor: ashir » 04 mar 2025, 14:15
Jak 11 listopada kursowała linia WN to przeguby nie jeździły puste, chociaż przystanek miała na Wybrzeżu Gdyńskim.

-
TGM
- Posty: 5551
- Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52
Post
autor: TGM » 04 mar 2025, 18:01
Ale to muzeum dalej będzie działać na pół gwizdka? Myślałem, że linię uruchamiają bo muzeum rusza na dobre, ale na ich stronie nic nie ma.
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.
-
eloelo520
- Posty: 144
- Rejestracja: 07 gru 2022, 11:07
Post
autor: eloelo520 » 04 mar 2025, 18:22
mb112 pisze: ↑04 mar 2025, 13:36
ale jednak Łazienki czy ZOO nie mają swojej osobnej linii (no tylko Wyścigi tak).
Linia na Wyścigi jest przede wszystkim dla osób z problemami z poruszaniem się, każdy ze zdrowymi nogami idzie pieszo na "zwykłe" przystanki Wyścigi bo i tak będzie to szybciej niż 15 minut stania autobusem w korku.
I tak też trzeba rozpatrywać linię do Cytadeli, bo ani Uber ani złotuwa nie zawiezie ludzi na wózkach.
-
AdamKlocusky
- Posty: 941
- Rejestracja: 25 mar 2021, 13:43
- Lokalizacja: Targówek
-
Kontakt:
Post
autor: AdamKlocusky » 04 mar 2025, 19:59
400 będzie kursować tylko w szczycie co 15 min, obsługiwana przez dwa dodatki (01, 02) taborem 12m el.

___________________________________________________________________________________
1 13 20 22 124 137 138 154 206 307 340 406 444 460 462 512 517 805 N12