Trasa i Most Krasińskiego

Moderator: Wiliam

jacek
Zbanowany
Posty: 2505
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 27 sie 2006, 10:25

inż. Glonojad pisze:Niekoniecznie. Może się okazać, że rzeczywiście nie ma problemów z gruntami, i będzie można już w przyszłm roku ogłosić przetarg od razu na zaprojektowanie i wybudowanie.
Szczerze mówiąc te rozwiązanie naprawdę może być szybciej zrealizowane,aniżeli most północny.
Skrzyżowanie z jagielońską chyba jest na dyle dobrze rozwiązane i na tyle duże,że wiekszej przebudowy nie trzeba by było robić.
Wiadukt nad torami chyba był by wskazany i poszerzenie pożarowej przy wlocie w odrowąza,ale to kosmetyka.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 27 sie 2006, 11:01

jacek pisze:Szczerze mówiąc te rozwiązanie naprawdę może być szybciej zrealizowane,aniżeli most północny.
Też tak sądzę, bo są grunty, tylko jeszcze nie ma dokładnych planów, z tym, że da się to w miarę szybko załatwić. Most Krasińskiego też ma dodatkowy aspekt: będzie to most lokalny, więc TIR-y nie będą tworzyły zatorów, jak np. na moście Grota.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 sie 2006, 11:08

Sądze, że po wybudowaniu dodatkowych pasów na Moście Grota- Roweckiego, a także po odbudowaniu estakad środkowych nad torami linii do Legionowa i przerzuceniu wiaduktu nad Łabiszyńską tak wielkich zatorów TIRy nie będą już tworzyć. Aczkolwiek faktycznie dużym plusem Mostu Krasińskiego (BTW czy to już jest oficialna nazwa- bo już mam obawy, żeby go nie zmienilli na Most Zgrupowania AK "...") będzie to, że stanie się przeprawą lokalną. Jednakże nie wiem jakie są dokładnie plany lecz boję się, że jeśli zostanie zbudowany przed remontem Grota to TIRy na niego zawitają 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

jacek
Zbanowany
Posty: 2505
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 27 sie 2006, 12:09

R-11 Kleszczowa pisze:Sądze, że po wybudowaniu dodatkowych pasów na Moście Grota- Roweckiego, a także po odbudowaniu estakad środkowych nad torami linii do Legionowa i przerzuceniu wiaduktu nad Łabiszyńską tak wielkich zatorów TIRy nie będą już tworzyć. Aczkolwiek faktycznie dużym plusem Mostu Krasińskiego (BTW czy to już jest oficialna nazwa- bo już mam obawy, żeby go nie zmienilli na Most Zgrupowania AK "...") będzie to, że stanie się przeprawą lokalną. Jednakże nie wiem jakie są dokładnie plany lecz boję się, że jeśli zostanie zbudowany przed remontem Grota to TIRy na niego zawitają 8-[
Może sie uda wyeliminowac tiry,było by to wskazane.
Na forum pojawiło sie już wiele projektów dotyczących nowej pętli włościańska po otwarciu kolejnych stacji metra,a także projektów po otwarciu mostu północnego i puszczeniu lini tramwajowej.
Z projektów wynika,że znaczna częśc komunikacji zostanie skierowana na most północny,a pętla włosciańska przejmie większość linii krańcujacych w tej chwili na pl.wilsona.
Czytając te projekty wywnioskowałem,że petla włościańska ma byc potężnym węzłem przesiadkowym,jednak nie ma tam na to miejsca i warunków.
Można by podzielić komunikacje i część linii jadących z tarchomina i bródna przezucić na most krasińskiego.
Wtedy most grota by został odkorkowany,a przejazd odrowąża i pożarową,lub jagiellonską ,był by czasowo podobny.
Pl.wilsona został by nadal ważnym węzłem przesiadkowym.

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 2297
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 27 sie 2006, 14:58

jacek pisze:Wiadukt nad torami chyba był by wskazany i poszerzenie pożarowej przy wlocie w odrowąza,ale to kosmetyka.
To Trasa Krasińskiego nie będzie przedłużeniem Budowlanej :?: :shock:
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 sie 2006, 15:33

Będzie.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 28 sie 2006, 13:47

inż. Glonojad pisze:Tylko jakoś ani ZDM, ani Tarantula, nie zwrócił uwagi, że tam jest trochę mało miejsca ma takie ciągłe schodzenie i wchodzenie na +1. Zwłaszcza dla tramwaju...
Dlatego też preferowałem most Krasińskiego jako most niski - wówczas nie trzeba z tramwajem wędrować na górę i na dół, poza przekroczeniem torów kolejowych.
Busmann pisze:więc TIR-y nie będą tworzyły zatorów, jak np. na moście Grota.
Przyczyna zatorów na moście Grota nie są TIR-y, ale samochody osobowe mieszkańców. Ponad wszystko jednak, to przede wszystkim brak: środkowych estakad żerańskich i nad ul. Łabiszyńską.
R-11 Kleszczowa pisze:Sądze, że po wybudowaniu dodatkowych pasów na Moście Grota- Roweckiego, a także po odbudowaniu estakad środkowych nad torami linii do Legionowa i przerzuceniu wiaduktu nad Łabiszyńską tak wielkich zatorów TIRy nie będą już tworzyć.
Moim zdaniem, gdyby tylko zbudować brakujące estakady, o których wyżej wspomniałem, to przejazd tym mostem odbywałby się w mig. Po poszerzeniu mostu, to on się w zasadzie nie będzie miał prawa się korkować (szacuję przepustowość na ponad 220 tys poj/d).

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 28 sie 2006, 15:50

tarantula01 pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Sądze, że po wybudowaniu dodatkowych pasów na Moście Grota- Roweckiego, a także po odbudowaniu estakad środkowych nad torami linii do Legionowa i przerzuceniu wiaduktu nad Łabiszyńską tak wielkich zatorów TIRy nie będą już tworzyć.
Moim zdaniem, gdyby tylko zbudować brakujące estakady, o których wyżej wspomniałem, to przejazd tym mostem odbywałby się w mig. Po poszerzeniu mostu, to on się w zasadzie nie będzie miał prawa się korkować (szacuję przepustowość na ponad 220 tys poj/d).
I bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że wszystkie prace będą prowadzone bez zarzutu 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 sie 2006, 20:03

tarantula01 pisze: Dlatego też preferowałem most Krasińskiego jako most niski - wówczas nie trzeba z tramwajem wędrować na górę i na dół, poza przekroczeniem torów kolejowych.
Tyle, że to jest akurat podstawowy problem, nie Jagiellońska...
Przyczyna zatorów na moście Grota nie są TIR-y, ale samochody osobowe mieszkańców.
Amen. Tiry to wróg zastępczy, jednak ich wpływ na komunikację w mieście - oprócz wpływu na konstrukcję w związku z notorycznym, niekontrolowanym przeładowaniem - jest stosunkowo niewielki; gdyby wszyscy ci, którzy mogą, jeździli transportem zbiorowym i rowerami, to tirom wystarczyłyby jednojezdniówki, byle z mocną konstrukcją...
Moim zdaniem, gdyby tylko zbudować brakujące estakady, o których wyżej wspomniałem, to przejazd tym mostem odbywałby się w mig. Po poszerzeniu mostu, to on się w zasadzie nie będzie miał prawa się korkować (szacuję przepustowość na ponad 220 tys poj/d).
Jakoś w mieście wolę przepustowość godzinną, co mi po wolnym slocie o 3 w nocy ;).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 29 sie 2006, 14:47

inż. Glonojad pisze:
tarantula01 pisze: Dlatego też preferowałem most Krasińskiego jako most niski - wówczas nie trzeba z tramwajem wędrować na górę i na dół, poza przekroczeniem torów kolejowych.
Tyle, że to jest akurat podstawowy problem, nie Jagiellońska...
Tak, ale po przekroczeniu PKP, tramwaj powinien zjechać na ziemię. Torowisko tramwajowe, jesli chcemy obniżać koszty oraz nie mieć problemow z dostępnością pasażerów, musi biec jak najdłuższymi odcinkami po powierzchni ziemi, a nie estakadami.

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 671
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 29 sie 2006, 16:47

jacek pisze:Na forum pojawiło sie już wiele projektów dotyczących nowej pętli włościańska po otwarciu kolejnych stacji metra,a także projektów po otwarciu mostu północnego i puszczeniu lini tramwajowej.
Z projektów wynika,że znaczna częśc komunikacji zostanie skierowana na most północny,a pętla włosciańska przejmie większość linii krańcujacych w tej chwili na pl.wilsona.
Czytając te projekty wywnioskowałem,że petla włościańska ma byc potężnym węzłem przesiadkowym,jednak nie ma tam na to miejsca i warunków
Docelowo to Młociny będą punktem przesiadkowym a nie Włościańska. Do Włościańskiej bedą skrócone linie kończące na Wilsona a jadące obok metra Marymont, aby niepotrzebnie nie ciągnąć ich do Wilsona i dzięki temu rozluźnić tam sytuację (po otwarciu Metra Słodowiec oczywiście). Jak metro dojedzie na Hutę i będzie szybki tramwaj przez MP to i tak autobusy typu E-4, 508 czy 511 znikną a na Włościańskiej będzie niewiele linii.

jacek
Zbanowany
Posty: 2505
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 29 sie 2006, 17:53

Nazgul pisze:
jacek pisze:Na forum pojawiło sie już wiele projektów dotyczących nowej pętli włościańska po otwarciu kolejnych stacji metra,a także projektów po otwarciu mostu północnego i puszczeniu lini tramwajowej.
Z projektów wynika,że znaczna częśc komunikacji zostanie skierowana na most północny,a pętla włosciańska przejmie większość linii krańcujacych w tej chwili na pl.wilsona.
Czytając te projekty wywnioskowałem,że petla włościańska ma byc potężnym węzłem przesiadkowym,jednak nie ma tam na to miejsca i warunków
Docelowo to Młociny będą punktem przesiadkowym a nie Włościańska. Do Włościańskiej bedą skrócone linie kończące na Wilsona a jadące obok metra Marymont, aby niepotrzebnie nie ciągnąć ich do Wilsona i dzięki temu rozluźnić tam sytuację (po otwarciu Metra Słodowiec oczywiście). Jak metro dojedzie na Hutę i będzie szybki tramwaj przez MP to i tak autobusy typu E-4, 508 czy 511 znikną a na Włościańskiej będzie niewiele linii.
Poczekajmy na otwarcia tych wszystkich niby nowości.

Krzysiek_S
Posty: 4721
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 22 lis 2006, 17:28

strona Warszawy pisze: Trasa i Most Krasińskiego

- Ogłaszamy właśnie przetarg na projekt budowlany Trasy Krasińskiego wraz z mostem przez Wisłę. – poinformował prezydent Kazimierz Marcinkiewicz. Trasa biegnie od placu Wilsona do ulicy Budowlanej i będzie miała długość ponad 3 kilometrów. W przyszłym roku wybrany zostanie wykonawca, a na wiosnę 2008 r. rozpoczną się prace budowlane. – Całość będzie gotowa w 2010 roku. – zapewnił K. Marcinkiewicz.

Trasa będzie się składać z dwupasmowej jezdni, torów tramwajowych, ciągu pieszego oraz ścieżki rowerowej. Nad torami kolejowymi linii Warszawa – Gdańsk przewidziano wiadukt, natomiast na skrzyżowaniach z Jagiellońską, jezdniami zjazdowymi z Wisłostrady oraz na placu Wilsona – sygnalizacje świetlne. Długość przeprawy przez Wisłę wyniesie 722 metry. Główne przęsło mostu zostało zaplanowane w miejscu o najmniejszej szerokości Wisły, tj. 246,6 m.

Trasa Krasińskiego jest ostatnią z trzech tras, które znajdowały się na planach zaprezentowanych przez prezydenta Stefana Starzyńskiego w 1935 roku.

Więcej na stronie:
http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new ... 9463&kat=3

Awatar użytkownika
PiotrekP
Posty: 2327
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 22 lis 2006, 17:31

Krzysiek pisze: torów tramwajowych
:> Odkąd będą dokąd?

Krzysiek_S
Posty: 4721
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 22 lis 2006, 17:32

Petuś pisze:
Krzysiek pisze: torów tramwajowych
:> Odkąd będą dokąd?
Od Placu Wilsona do Budowlanej.

ODPOWIEDZ