Aczkolwiek po zbudowaniu przeprawy na przedłużeniu Krasińskiego będzie bardzo przydatnyPiotrek pisze:Ten łącznik jak już wcześniej pisaliśmy to jeszcze melodia dalekiej przyszłości...Krasińskiego aż do Prymasa Tysiąclecia (w rejonie Cm. Powązkowskiego/Lasku na Kole)
Trasa i Most Krasińskiego
Moderator: Wiliam
- Kleszczu
- Stoi... Sofista?
- Posty: 11540
- Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
- Lokalizacja: Nowe Włochy
- Kontakt:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
Albert Camus-"Dżuma"
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
Wiesz, wszystko jest przydatne. Tyle, że jeśli wierzyć im co mówią, to most ten ma powstać za 3 lata, więc nie sądze, aby w tym czasie udało się im dobudować tamtą ulicę. Ciekawe jak z wykupieniem ziemi będzie...R-11 Kleszczowa pisze:Aczkolwiek po zbudowaniu przeprawy na przedłużeniu Krasińskiego będzie bardzo przydatnyW momencie budowy mostu należy zadbać o powstanie także tej ulicy.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.
Pozdrawiam, Szafran.
Jak zwykle, czyli źle. Mnie natomiast zastanawia realny termin oddania Mostu Krasińskiego do użytku. Zazwyczaj opóźnienia są 3 - 4 letnie, więc koło 2013 może będzie. Jest jeszcze jeden problem: przejście trasy MK nad terenami przemysłowymi na wiaduktach, czyli automatyczne zwiększenie kosztów...Piotrek pisze:Ciekawe jak z wykupieniem ziemi będzie...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
Może. Też tak uważam, choć staram się cały czas wierzyć w to co mówiąBusmann pisze:Jak zwykle, czyli źle. Mnie natomiast zastanawia realny termin oddania Mostu Krasińskiego do użytku. Zazwyczaj opóźnienia są 3 - 4 letnie, więc koło 2013 może będzie.
W ogóle np.zastanawiam się co ze Spójnią? W sumie na trasie mostu są boiska, korty, hale... Pod wiaduktami czy jak?Busmann pisze:Jest jeszcze jeden problem: przejście trasy MK nad terenami przemysłowymi na wiaduktach, czyli automatyczne zwiększenie kosztów...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.
Pozdrawiam, Szafran.
Patrząc na obecny wygląd tamtych terenów, a zwłaszcza, że jest to już prawie przyczółek mostu, to raczej boiska znikną, ewentualnie zrobią je dalej... Skoro ma jeździć tramwaj, to nie może być stromego podjazdu na most więc tunel odpada. Zresztą i tak będą musieli przebudować skrzyżowanie z Wybrzeżem Gdyńskim, wię cprzy okazji coś będą musieli zrobić. Tylko co i jak?Piotrek pisze:W ogóle np.zastanawiam się co ze Spójnią? W sumie na trasie mostu są boiska, korty, hale... Pod wiaduktami czy jak?
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
Tunel to na pewno odpada. Główne boisko na Spójni chyba będzie nienaruszone, bo ono jest lekko z prawej. Na drodze będą korty tenisowe, no ale w sumie to nieproblem, je się przeniesie. Bodajże jest jeszcze stajnia, więc coś z nią też trzeba będzie zrobić, i barak klubowy z tego co pamiętam. Więc jakieś zmiany na pewno będą. Nie mniej już na wysokości krzyżówki z Wisłostradą, powinnien być wiadukt. I wtedy sie zrobi dość spory węzeł... Tylko nie wiem jak z miejscem...Busmann pisze:Patrząc na obecny wygląd tamtych terenów, a zwłaszcza, że jest to już prawie przyczółek mostu, to raczej boiska znikną, ewentualnie zrobią je dalej... Skoro ma jeździć tramwaj, to nie może być stromego podjazdu na most więc tunel odpada. Zresztą i tak będą musieli przebudować skrzyżowanie z Wybrzeżem Gdyńskim, wię cprzy okazji coś będą musieli zrobić. Tylko co i jak?Piotrek pisze:W ogóle np.zastanawiam się co ze Spójnią? W sumie na trasie mostu są boiska, korty, hale... Pod wiaduktami czy jak?
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.
Pozdrawiam, Szafran.
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Po co? Przecież to Wisłostrada idzie wiaduktem. A wjazd na most można zrobić na poziomie 0, jak w przypadku Świętokrzyskiego.Piotrek pisze:już na wysokości krzyżówki z Wisłostradą, powinnien być wiadukt.
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
No i tak po chamsku przetniesz tę Spójnię? Nie wiem czy tak się da na poziomie 0. Zresztą tam są bagniste, podmogłe tereny więc nie wiem czy to jest dobry pomysł.Bastian pisze:A wjazd na most można zrobić na poziomie 0, jak w przypadku Świętokrzyskiego.
IMHO wiadukt Wisłostrady tez trzeba będzie poszerzyć, bo teraz już jest strasznie zakorkowany (2 pasy to za mało).
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.
Pozdrawiam, Szafran.
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Na tym poziomie by wychodziła ze skrzyżowania z Wisłostradą, ale już od samego początku mogłaby się wznosić lekką estakadą. Na bagno to wystarczy, a ze Spójnią i tak coś trzeba będzie zrobić. Przecież nawet pod estakadą kortu nie umieścisz. Trochę ciemno by na nim byłoPiotrek pisze:Nie wiem czy tak się da na poziomie 0. Zresztą tam są bagniste, podmogłe tereny więc nie wiem czy to jest dobry pomysł.
BTW - jak wygląda sprawa lokalizacji Spójni? Nie jest jakaś tymczasowa, lub cos w tym rodzaju? Czyj jest grunt?
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Ale korty mozesz przenieść na prawo (patrząc od strony Żoliborza), w stronę głównej płyty boiska. Zresztą jest już tam parę kortów, więc myślę, że miejsce by się znalazło. IMHO pod estakadą może być kort - w hali, albo w tych wielkich namiotach jak na zimę. To nie problem.Bastian pisze:Przecież nawet pod estakadą kortu nie umieścisz. Trochę ciemno by na nim było![]()
Spójnia jest tam już dobre kilkadziesiąt lat, więc nie sądze aby była tymczasowa. Na pewno grunt gdzie jest boisko i korty należy do klubu. Nie wiem czy całość, ale wydaje mi się, że tak.Bastian pisze:BTW - jak wygląda sprawa lokalizacji Spójni? Nie jest jakaś tymczasowa, lub cos w tym rodzaju? Czyj jest grunt?
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.
Pozdrawiam, Szafran.
- Kleszczu
- Stoi... Sofista?
- Posty: 11540
- Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
- Lokalizacja: Nowe Włochy
- Kontakt:
Skrzyżowanie z Wisłostradą to mały kłopot- bardziej bym się zastanawiał jak sensownie zbudować węzeł przy Jagiellońskiej i przy Wysockiego
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
Albert Camus-"Dżuma"
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
Przede wszystkim z Wysockiego. Korytarz Jagiellońskiej jest dość szeroki i zawsze można zrobić skrzyżowanie podobne do tego przy GUSie (Jagiellońska bezkolizyjna).
Gorzej będzie przy Wysockiego. Korytarz Budowlanej jest dość wąski z racji muru cmentarza. Choć nie wiem, czy tam by nie wystarczyło normalne skrzyżowanie z rondem bez cudów, bajerów.
Gorzej będzie przy Wysockiego. Korytarz Budowlanej jest dość wąski z racji muru cmentarza. Choć nie wiem, czy tam by nie wystarczyło normalne skrzyżowanie z rondem bez cudów, bajerów.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
- Paweł_K
- Taki ligowy Bełchatów
- Posty: 5048
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
- Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
- Kontakt:
pawcio pisze:Gorzej będzie przy Wysockiego. Korytarz Budowlanej jest dość wąski z racji muru cmentarza. Choć nie wiem, czy tam by nie wystarczyło normalne skrzyżowanie z rondem bez cudów, bajerów.
Nie do końca taki wąski, między murem cmentarza a torami jest jeszcze miejsce na poprowadzenie drugiej jezdni Budowlanej. Tak jak napisałeś, skrzyżowanie (z rondem czy bez to już kwestia do dyskusji) powinno załatwić sprawę
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon
Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...
I'll see you on the dark side of the moon
Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...