Zjazdy na "Żoliborz"

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Kra
Posty: 1875
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Zjazdy na "Żoliborz"

Post autor: Kra » 21 gru 2006, 13:46

Szanowni forumowicze,

Mam pytanko, czy gdzieś można się zapoznać z wykazem nieuwidocznionych w rozkładach zjazdówek tramów. Wczoraj przypadkiem na Centralnym zobaczyłem zjazdowe 24 (rozkładowo 22.27) na Żoliborz. W rozkładzie go nie widać jawnie, można się domyślić.
Dla wygody chętnie bym nieraz skorzystał z takich możliwości. Skąd się dowiedzieć ? Dzięki z góry za info.
Pzdr

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 21 gru 2006, 13:51

Akurat ten 24 jedzie jako "normalny" kurs ze zjazdówką po trasie do Nowego Bemowa i bez podjazdu na pętlę jedzie na Żoliborz przez Hutę. A z tymi nieuwidocznionymi zjazdami, to na rozkładach jazdy pisze przy oznaczeniu kursu, jak jedzie (niestety tylko w necie...)

[ Komentarz dodany przez: R-11 Kleszczowa: 2006-12-21, 14:30 ]
Jest napisane :!: -Kleszczu

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 2818
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 21 gru 2006, 15:55

Dziś przed 12 widziałem zjazdowe 24 na Żoliborz jadące przez pl. Wilsona. Powiem szczerze, że zgłupiałem. Skąd i dlaczego czy może ktoś wyjaśnić. Dodam tylko, że miał tablice zjazdowe założone z przodu i z tyłu.

Kra
Posty: 1875
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 21 gru 2006, 16:51

solaris8315 pisze:Akurat ten 24 jedzie jako "normalny" kurs ze zjazdówką po trasie do Nowego Bemowa i bez podjazdu na pętlę jedzie na Żoliborz przez Hutę. A z tymi nieuwidocznionymi zjazdami, to na rozkładach jazdy pisze przy oznaczeniu kursu, jak jedzie (niestety tylko w necie...)
Nie bardzo rozumiem o czym piszesz, gdzie w necie mogę znaleźć tę informację. Prośba o cytat bądź na priva.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 21 gru 2006, 16:55

No w rozkładzie jazdy. Ale tylko te oznaczone. http://www.ztm.waw.pl/rozklady.php

Kra
Posty: 1875
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 21 gru 2006, 17:07

solaris8315 pisze:No w rozkładzie jazdy. Ale tylko te oznaczone. http://www.ztm.waw.pl/rozklady.php
OK, ale kurs o którym rozmawiamy nie jest uwidoczniony w rozkładzie. 24 nie ma wykazanych zjazdów na Żoliborz - można się ich domyślić po analizie przyjazdów i odjazdów z NB. Stąd moje pytanie czy gdzieś jest dostępna rozpiska takich właśnie kursów jadących planowo na NB a następnie bez wjazdu na pętlę do zajezdni Żoliborz. Tego szukam.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 21 gru 2006, 17:09

Chyba tylko na zajezdni....

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 gru 2006, 20:48

Trzeba by zrobić nowy rozkład 24 i zobaczyć. Z tego co pamiętam, to jest sześć takich brygad i tyleż zjazdów.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Kra
Posty: 1875
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 27 gru 2007, 13:55

Ciekawostka zjazdowa linii "13". Czy ktoś wie dlaczego ostatnie 13 (w DP) z Kawęczyńskiej dojeżdża do Okopowej i dalej ma zjazd trasą Okopowa - JP II - ... - Marymoncka ?
Czemuż nie jedzie na NB a potem (bez zajazdu na pętlę) do zajezdni na Żoliborz ?

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 2898
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 27 gru 2007, 19:24

Coś przy okazji remontów na Hucie musieli pozmieniać, jeszcze niedawno był taki kurs zjazdowy, co się meldował parę minut po północy na Bemowie (OIDP 0.06 na Orlich Gniazd) i dalej jechał na R-4.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Kra
Posty: 1875
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 28 gru 2007, 16:06

Siecool pisze:Coś przy okazji remontów na Hucie musieli pozmieniać, jeszcze niedawno był taki kurs zjazdowy, co się meldował parę minut po północy na Bemowie (OIDP 0.06 na Orlich Gniazd) i dalej jechał na R-4.
Ja wiem, że to wtedy zmienili, parę razy z niego korzystałem, zastanawia mnie tylko powód.
Czyżby np. od 24 chcą by przez Hutę nic nie przejeżdżało ?

Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2007, 9:41

Post autor: Rumcajs » 28 gru 2007, 17:02

Kra pisze:Ja wiem, że to wtedy zmienili, parę razy z niego korzystałem, zastanawia mnie tylko powód.
Czyżby np. od 24 chcą by przez Hutę nic nie przejeżdżało ?
To musi być coś innego - o 0:20 przez Hutę jedzie jeszcze normalne 22. A dodatkowo dziwny jest jeden zjazd 13 z Nowego Bemowa - rusza o 20:29 i jedzie do zajezdni Żoliborz przez Okopową.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 2865
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 28 gru 2007, 17:04

Może nie da się skręcić z al. Reymonta w lewo? 13 tam jeździła...

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 gru 2007, 17:05

czemu miałoby się nie dać skręcić w lewo?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2007, 9:41

Post autor: Rumcajs » 31 gru 2007, 9:33

Dantte pisze:Może nie da się skręcić z al. Reymonta w lewo? 13 tam jeździła...
Da się, bo tak zjeżdżają na Żoliborz 2 i 35. To musi być coś innego.
Obrazek

Zablokowany