Tolerancja i mniejszości

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 28 sty 2006, 13:21

Jarek pisze:Jeżeli chodzi o gejów, to w interesie państwa nie jest popieranie takich dążeń.
Pamiętaj, ze zyjemy w państwie demokratycznym, które jest jak najbardziej państwem świeckim. A w demokracji każdy ma prawo do tego czego chce, a prawa mniejszości powinny być szczególnie przestrzegane.
Jarek pisze:Chciałbyś, zeby przed Twoimi dzieciami w szkole przemilczano te fakty, a mówiono tylko, że homoseksualizm jest równie dobrym sposobem na zycie, co heteroseksualizm?
hmm... popatrz, a pierwszy raport na temat homoseksualizmu w Polsce o którym pisał Newsweek (nr 49/05) mówił, że odsetek homoseksualistów szczęśliwych jest większy niż nie szczęsliwych.
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 28 sty 2006, 13:25

bohun pisze:Pamiętaj, ze zyjemy w państwie demokratycznym, które jest jak najbardziej państwem świeckim. A w demokracji każdy ma prawo do tego czego chce, a prawa mniejszości powinny być szczególnie przestrzegane.
Niemniej jednak państwo musi stać na strazy praw wszystkich. Jeżeli istnieje podejrzenie, że lobby gejowskie niszczy podejście do rodziny deprecjonując jej wartość, to już jest wystarczający powód, by panstwo nie musiało się godzic na wszystkie zachcianki lobby gejowskich.
bohun pisze:hmm... popatrz, a pierwszy raport na temat homoseksualizmu w Polsce o którym pisał Newsweek (nr 49/05) mówił, że odsetek homoseksualistów szczęśliwych jest większy niż nieszczęsliwych.
Nie ma prostych odpowiedzi, cóż Ci moge napisac...

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 28 sty 2006, 13:28

Jarek pisze:Jeżeli istnieje podejrzenie, że lobby gejowskie niszczy podejście do rodziny deprecjonując jej wartość, to już jest wystarczający powód, by panstwo nie musiało się godzic na wszystkie zachcianki lobby gejowskich.
Tak, tylko pytanie, czy akurat własnie to lobby niszczy to podejscie i czy przypadkiem ono sam się nie zniszczyło. I pytanie o jakie zachcianki Ci chodzi?
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 28 sty 2006, 13:29

bohun pisze:Pamiętaj, ze zyjemy w państwie demokratycznym, które jest jak najbardziej państwem świeckim. A w demokracji każdy ma prawo do tego czego chce, a prawa mniejszości powinny być szczególnie przestrzegane.
jednak to prawo jest ograniczone interesem państwa, dlatego narchiści mimo tego, że chca zminimalizowac lub wogole zlikwidowac wszelkie instytucje nie maja prawa tego zrobic, tak tez jest z "małżeństwami" - celem rzeczywistego zwiazku jest posiadanie i wychowanie potomstwa, które gdy dorosnie będzie pracowac i płacic podatki- to jest słusdzne z puktu widzenia państwa i za to przysługuja takie ulgi jak wspólne rozliczanie się, oczywiście nalezy sie lczyc z tym, że nie wszystkie małżeństwa beda miec dzieci, częśc może wyjechac gdzie indziej, ale w ogolnosci każde małżeństwo jest dla państwa czymś dobrym
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 28 sty 2006, 13:38

bohun pisze:Tak, tylko pytanie, czy akurat własnie to lobby niszczy to podejscie i czy przypadkiem ono sam się nie zniszczyło. I pytanie o jakie zachcianki Ci chodzi?
Nie mozna podać w 100% wiarygodnych dowodów, ale znowóż jest silna korelacja między deprecjonowaniem rodziny w niektórych państwach a wzrostem akceptacji dla związków gejowskich. Może przyczyna jest bardziej związana z sekularyzacją i odejściem od tradycyjnych wartości kultury judeochrześcijańskiej?
bohun pisze:I pytanie o jakie zachcianki Ci chodzi?
Nadanie praw związkom homoseksualnym takich, jakie ma małżeństwo oraz prawo do adopcji dzieci.
Bastian pisze:Nie wnikając na razie głębiej spytam tylko: Jarku, paru gejów znasz. Czy widziałeś ich w szpilkach? Czy zarazili cię czymkolwiek? Czy obawiasz się tego? Czy też może mity o gejach są silniejsze, niż mity o wampirach?
Staram się akceptować wszystkich ludzi takich, jakimi są. Niezaleznie od ich orientacji seksualnej. Tak rozumiem tolerancję i miłość chrześcijańską - i jedno i drugie jest motywowane samym faktem, że ci ludzie żyją. Cieszę się, że miałem możliwość ich poznać.

Niemniej jednak będę zawsze stanowczo protestował przeciwko żądaniom organizacji gejowskich, bo skutki działalności tychże będą złe. Podobnie będę podejmował polemikę, by nie dopuścić do zakrzyczenia głosem, który dociera coraz mocniej z zachodu. To jest mój moralny obowiązek.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5311
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 28 sty 2006, 13:41

Jarek pisze:Na Zachodzie więcej ludzi będzie żyło jako geje.
Niby dlaczego ? Tylko dlatego że im wolno ? A może nie więcej dlatego że wolno ale więcej dlatego że ci, którzy się z tym ukrywali, przestaną się ukrywać ?
Jarek pisze:Wielu "rozwinie" swoje skłonności ku płci tej samej.
Hmmm rozwija się w zasadzie swoje talenty i umiejętności.....A te podobno są darem od Boga...czyżby homoseksualizm też był darem ?
Jarek pisze:Wielu młodych ludzi przechodzących okres dojrzewania może zacznie szukac swojej orientacji i wejdzie w kontakty homoseksualne.
No to ciekawe....A myślisz że tak nie jest ? Że skoro Tobie czy mnie coś takiego się nie zdarzyło to nie zdarza się w ogóle ? A nie jest może tak że ku różnym eksperymentom (także na polu seksualności) skłania zwykła ciekawość ?
Jarek pisze:I tak im może zostać.
Załóżmy że czegoś spróbujesz co Ci zupełnie nie odpowiada...Będziesz chciał to powtórzyć ?

Ludzie z zakompleksieni, zranieni itp też mogą się zwrócić ku homoseksualnym związkom.
Oj to już strzał z najcięższego kalibru...Ciekawe myślenie "rzuciła mnie dziewczyna, to spróbuję z chłopakiem...." Zupełnie jak gdyby orientacja seksualna była niczym chorągiewka na wietrze....
Do tego dochodzi moda. Modnie jest byc gejem.
Moda ma to do siebie że przemija więc nie musisz się obawiać...

Awatar użytkownika
Rybiszcze
(Fischlein)
Posty: 146
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:22
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Rybiszcze » 28 sty 2006, 13:42

Jarek pisze:Niemniej jednak państwo musi stać na strazy praw wszystkich. Jeżeli istnieje podejrzenie, że lobby gejowskie niszczy podejście do rodziny deprecjonując jej wartość, to już jest wystarczający powód, by panstwo nie musiało się godzic na wszystkie zachcianki lobby gejowskich.
Nie słyszałam o tym, aby gdzieś na świecie zakazywano związków heteroseksualnych. Nie musisz się czuć zagrożony (a takie wg mnie sprawiasz wrażenie). Dlaczego więc należy kategorycznie zakazywać związków homoseksualnych? WŁAŚNIE TO - ZAKAZY - SPRAWIAJĄ, że w ludziach narasta wzajemna NIECHĘĆ...Ba! NIENAWIŚĆ!
Co z tego, że będę dobrym człowiekiem, będę pomagać innym z całej siły - jak będą na mnie pluć, pobiją mnie, bo jestem homo, czarnuchem, Żydem, masonem, cyklistą, ateistą, blondynką, bo się interesuję km, bo lubię jeść herbatniki... Itd. :evil:
A ja myślałam, że w tym wszystkim chodzi o to, żeby być dobrym...
Nie ma mnie...

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 28 sty 2006, 13:52

Na podstawie tej dyrektywy widać, dlaczego Zachód jest skazany na porażkę.
Sam dławi swoje podstawowe wartości, kastruje swoje przywiązanie do wolności polityczną poprawnością. Np. podczas zamieszek we Francji nie wypadało mówić o tym, że imigranci podpalają kościoły (gdzie często udzielano pomocy najuboższym), ale gdy podpalono meczet, zrobiła się wrzawa na całą Europę :twisted: .
Jestem, jak bohun, zwolennikiem wolnego wyboru. Ale wybór ten nie może być skutkiem indoktrynacji, tylko świadomej decyzji każdego człowieka. Również wybór tolerancji albo nietolerancji. Tylko do zdolności podejmowania wolnego wyboru potrzebna jest wiedza pozbawiona przekłamań, a na przekazywaniu takowej nikomu nie zależy.
BTW- jeśli mamy wolność słowa, to musi oznaczać ona również zgodę na głoszenie poglądów innych niż ogólnie przyjęte za "właściwe". "Gazeta Wyborcza" tak broni u nas wolności i zwalcza np. Radio Maryja, a przecież w demokracji jest również miejsce dla niego. Również dla Giertycha i tym podobnych typów. Można się z nimi nie zgadzać, ale dopóki nie łamią prawa nie można żądać, by zostali usunięci z życia publicznego.

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 28 sty 2006, 13:59

Jarek pisze:Nie mozna podać w 100% wiarygodnych dowodów, ale znowóż jest silna korelacja między deprecjonowaniem rodziny w niektórych państwach a wzrostem akceptacji dla związków gejowskich. Może przyczyna jest bardziej związana z sekularyzacją i odejściem od tradycyjnych wartości kultury judeochrześcijańskiej?
Tak na moje oko to wszystko to się wiąże z postępem technicznym, przemysłowym. Ludziom coraz bardziej zaczyna się zdawać, że nie sa zależni od Boga... kiedyś wszytkie zjawiska tłumaczono sobie działaniem bóstwa... teraz wiemy, ze choćby piorun to jest zwykłe zjawisko atmosferyczne... kiedyś wiara była ogroma jak niewiedza ludzi, teraz... każdy wszystko wie... a wiara niestety zeszła już tylko do roli tradycji... i niekiedy obowiązku.

[ Dodano: 2006-01-28, 14:01 ]
Ikarusomaniak pisze:BTW- jeśli mamy wolność słowa, to musi oznaczać ona również zgodę na głoszenie poglądów innych niż ogólnie przyjęte za "właściwe". "Gazeta Wyborcza" tak broni u nas wolności i zwalcza np. Radio Maryja, a przecież w demokracji jest również miejsce dla niego. Również dla Giertycha i tym podobnych typów. Można się z nimi nie zgadzać, ale dopóki nie łamią prawa nie można żądać, by zostali usunięci z życia publicznego.

Święta racja =D>
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 28 sty 2006, 14:11

Ikarusomaniak pisze:Niby dlaczego ? Tylko dlatego że im wolno ? A może nie więcej dlatego że wolno ale więcej dlatego że ci, którzy się z tym ukrywali, przestaną się ukrywać ?
Wskutek poddania indoktrynacji.
Hmmm rozwija się w zasadzie swoje talenty i umiejętności.....A te podobno są darem od Boga...czyżby homoseksualizm też był darem ?
Sformułuję inaczej zdanie: Wielu ludzi porzuci pociąg ku płci przeciwnej na rzecz płci tej samej.
pk45 pisze: A nie jest może tak że ku różnym eksperymentom (także na polu seksualności) skłania zwykła ciekawość ?
Ciekawość nie jest zawsze dobrą motywacją. Zwłaszcza w przypadku ludzi o słabej woli. Można potem tego żałować. Uprzedzając ludzką ciekawość trzeba im mówic o konsekwencjach.
pk45 pisze:Załóżmy że czegoś spróbujesz co Ci zupełnie nie odpowiada...Będziesz chciał to powtórzyć ?
Molestowani seksualnie przez mężczyzn chłopcy potem moga molestowac innych a na pewno bycie wykorzystanym im nie odpowiadało. Sfera seksualna jest tak delikatna, że trzeba uważać, aby nie zrobić komuś/sobie krzywdy.
pk45 pisze:Ciekawe myślenie "rzuciła mnie dziewczyna, to spróbuję z chłopakiem...." Zupełnie jak gdyby orientacja seksualna była niczym chorągiewka na wietrze....
Dlaczego? Jeśli rzuci kilka dziewczyn a kiedyś w młodości były problemy w relacji z ojcem (lub matką) i osoba ma jakieś problemy ze sobą, to może zacząć szukać akceptacji, miłości, spełnienia (także seksualnego) w relacji seksualnej z mężczyznami.
pk45 pisze:Moda ma to do siebie że przemija więc nie musisz się obawiać...
Jasna. W starożytnej Grecji i Rzymie była moda na gejostwo i przeminęła. Teraz wraca. I znowu przeminie. Tyle, że wielu ludzi będzie bardzo cierpieć idąc za fałszywymi naukami.
Fischlein pisze:Co z tego, że będę dobrym człowiekiem, będę pomagać innym z całej siły - jak będą na mnie pluć, pobiją mnie, bo jestem homo, czarnuchem, Żydem, masonem, cyklistą, ateistą, blondynką, bo się interesuję km, bo lubię jeść herbatniki... Itd.
A ja myślałam, że w tym wszystkim chodzi o to, żeby być dobrym...
Upraszczasz.
Ikarusomaniak pisze:Jestem, jak bohun, zwolennikiem wolnego wyboru. Ale wybór ten nie może być skutkiem indoktrynacji, tylko świadomej decyzji każdego człowieka. Również wybór tolerancji albo nietolerancji. Tylko do zdolności podejmowania wolnego wyboru potrzebna jest wiedza pozbawiona przekłamań, a na przekazywaniu takowej nikomu nie zależy.
O właśnie! A lobby gejowskie robią indoktrynację!

Chodzi o wolny wybór. Zwłaszcza tych, którzy są słabi, niezdecydowani. Żeby usłyszeli, że nie muszą tak zyć, jak mówi "świat". Że z homoseksualizmo można wyjść. Że można nie robić aborcji. Że można się nie rozwodzić. Itd... A zrobią jak chcą.

[ Dodano: 2006-01-28, 14:14 ]
Bohun pisze:Tak na moje oko to wszystko to się wiąże z postępem technicznym, przemysłowym. Ludziom coraz bardziej zaczyna się zdawać, że nie sa zależni od Boga... kiedyś wszytkie zjawiska tłumaczono sobie działaniem bóstwa... teraz wiemy, ze choćby piorun to jest zwykłe zjawisko atmosferyczne... kiedyś wiara była ogroma jak niewiedza ludzi, teraz... każdy wszystko wie... a wiara niestety zeszła już tylko do roli tradycji... i niekiedy obowiązku.
Masz rację, ale nie do końca. Dzisiejszy świat zwodzi swym splendorem i kradnie wiarę, ale tylko wiarę powierzchowną! Opartą tylko na tradycji, płytkiej religijności, nie rozumianym zwyczajom. Ludzi mających wiarę głęboką opartą na doświadczeniu działania Boga w konkretnych faktach życia znajdziesz nadal. Ot choćby Jan Paweł II. Ale w swoim otoczeniu też.

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 28 sty 2006, 14:20

Jarek pisze:Ludzi mających wiarę głęboką opartą na doświadczeniu działania Boga w konkretnych faktach życia znajdziesz nadal. Ot choćby Jan Paweł II. Ale w swoim otoczeniu też.
Znam bardzo wielu, wierz mi :wink: I wcale nie twierdze, że tacy nie istnieją... to było po prostu uogólnienie problemu z mojej strony...
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 28 sty 2006, 14:26

bohun pisze:Znam bardzo wielu, wierz mi I wcale nie twierdze, że tacy nie istnieją... to było po prostu uogólnienie problemu z mojej strony...
Nie uważam, że uogólnienie. Raczej banalnie proste, ale celne spostrzeżenie, które chciałem doprecyzować. We współczesnym świecie, aby oprzeć się jego wpływowi móc być chrześcijaninem, trzeba mieć wiarę dojrzałą. A do tego jakąś wspólnotę w kościele, gdzie ludzie będą się mogli wspierać. Jest ich od groma. Rodzina chrześcijańska to też jest taki rodzaj wspólnoty.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5311
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 28 sty 2006, 14:27

Jarek pisze:Dlaczego? Jeśli rzuci kilka dziewczyn a kiedyś w młodości były problemy w relacji z ojcem (lub matką) i osoba ma jakieś problemy ze sobą, to może zacząć szukać akceptacji, miłości, spełnienia (także seksualnego) w relacji seksualnej z mężczyznami.
I to według Ciebie jest złe ? to trzeba tępić ? Bo szczęśliwym można być wyłącznie z osobą płci przeciwnej ?
Jarek pisze:Że z homoseksualizmo można wyjść.
Noo proszę, wyszło szydło z worka....Uważasz więc że homoseksualizm to choroba czy też nałóg ? Że takich ludzi się powinno leczyć ? A może od razu w obozach zamknąć ?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 28 sty 2006, 14:29

Jarek pisze:A do tego jakąś wspólnotę w kościele, gdzie ludzie będą się mogli wspierać.
Wiesz... zeby jeszcze ta wspólnota dawał jakies wsparcie, ok... znam taką z która jestem związany.
Ale czasem mi się wszytkiego "odechciewa" jak widze mine księdza chodzącego po kolędzie, który na widok plakietki z WOŚPu się oburza i od razu zakłada, ze jestem niemoralny...
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 sty 2006, 14:46

Jarek pisze:Molestowani seksualnie przez mężczyzn chłopcy potem moga molestowac innych a na pewno bycie wykorzystanym im nie odpowiadało. Sfera seksualna jest tak delikatna, że trzeba uważać, aby nie zrobić komuś/sobie krzywdy.
Czyli że w molestowaniu przez mężczyzn dziewczynek nie widzisz nic złego?? ](*,)

Czy też nie zauważasz, że problem leży w molestowaniu, a nie w płci molestowanego?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ