Komunikacja miejska w Ursusie

Moderator: Wiliam

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 21 cze 2007, 12:28

Jeżeli Włochy zgodzą się na zmiany tras to Ochota powinna tym bardziej...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 cze 2007, 15:22

JacekM pisze:Na Dzielnej teraz siedzi taki beton, ze szkoda gadac.
Ja bym powiedział, że dopiero teraz jest tam z kim gadać. Przedtem trzeba było mieć anielską cierpliwość. Popytaj Dennisa, co mu odpisywali choćby na projekty 106 (obecnie zrealizowane), czy 151 przez Grzybowską (też jakoś obecnie mogła tam pojechać). Ja też parę takich bzdur miałem przyjemność od nich otrzymać.

Teraz przynajmniej mam wrażenie, że jeśli coś ciekawego się wymyśli, to jest tam komu to "sprzedać" i się to doczeka jakiejś analizy. Albo i zostanie przyjęte. Dawniej standardową odpowiedzią było "niedasie".

Wiadomo, że trudno się zgodzić z wszystkim, ale twoja opinia jest grubo przesadzona i krzywdząca. I wyraźnie wskazuje na twój wiek - w sensie, że nie miałeś wątpliwej przyjemności poobcować sobie ze "starym" ZTM-em.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
SieneK
Posty: 514
Rejestracja: 21 cze 2007, 8:37
Lokalizacja: WWrembertówC

Post autor: SieneK » 21 cze 2007, 15:28

Bastian pisze: Teraz przynajmniej mam wrażenie, że jeśli coś ciekawego się wymyśli, to jest tam komu to "sprzedać" i się to doczeka jakiejś analizy. Albo i zostanie przyjęte. Dawniej standardową odpowiedzią było "niedasie".

Wiadomo, że trudno się zgodzić z wszystkim, ale twoja opinia jest grubo przesadzona i krzywdząca. I wyraźnie wskazuje na twój wiek - w sensie, że nie miałeś wątpliwej przyjemności poobcować sobie ze "starym" ZTM-em.
otóż to
tylke że kiedyś to było "brk możliwości" a nie "niedasie" :D
teraz to się wykazuja aż nadto
za dużo zmian a szczególnie nazw przystanków
i totalna paranoja ze "smatami" w oknach
za swoje pomysły nie płaci ZTM tylko przewoźnicy
fakt, że teraz można "coś" załatwić ale ile ruchów wprowadzanych jest bez sensu i przemyślenia ...
... życie jest jak koń mijający nas w galopie ...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 cze 2007, 15:33

SieneK pisze:ile ruchów wprowadzanych jest bez sensu i przemyślenia ...
Nie sądzę, by więcej. Przypomnij sobie losy linii 152 i sam odpowiedz - kiedy jej zmiany były przemyślane, a kiedy nie?

Jeszcze zwracam uwagę, że po długich latach udało się posłać 5XX na Gocław (a nawet dwie ;)), wyprostować 523... Czy to dlatego, że na Dzielnej jest więcej betonu? Ludzie, zastanawiajcie się nad tym, co piszecie. Komuś nie odpowiada jakaś zmiana, komuś z kimś nie idzie się dogadać, no i zaraz obrzuca błotem całą instytucję. Na pewno jest tam trochę betonowych łbów. Ale na szczęście już nie tylko.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
SieneK
Posty: 514
Rejestracja: 21 cze 2007, 8:37
Lokalizacja: WWrembertówC

Post autor: SieneK » 21 cze 2007, 15:51

Bastian pisze:
SieneK pisze:ile ruchów wprowadzanych jest bez sensu i przemyślenia ...
Nie sądzę, by więcej. Przypomnij sobie losy linii 152 i sam odpowiedz - kiedy jej zmiany były przemyślane, a kiedy nie?

Jeszcze zwracam uwagę, że po długich latach udało się posłać 5XX na Gocław (a nawet dwie ;)), wyprostować 523... Czy to dlatego, że na Dzielnej jest więcej betonu? Ludzie, zastanawiajcie się nad tym, co piszecie. Komuś nie odpowiada jakaś zmiana, komuś z kimś nie idzie się dogadać, no i zaraz obrzuca błotem całą instytucję. Na pewno jest tam trochę betonowych łbów. Ale na szczęście już nie tylko.
znam działania ZTMu od początku jego istnienia
miałem kilku pracujących tam kolegów
ale zawsze znajdzie się jakiś półgłówek ... czy beton
... życie jest jak koń mijający nas w galopie ...

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 21 cze 2007, 17:13

Bastian pisze:Jeszcze zwracam uwagę, że po długich latach udało się posłać 5XX na Gocław (a nawet dwie ), wyprostować 523... Czy to dlatego, że na Dzielnej jest więcej betonu? Ludzie, zastanawiajcie się nad tym, co piszecie. Komuś nie odpowiada jakaś zmiana, komuś z kimś nie idzie się dogadać, no i zaraz obrzuca błotem całą instytucję. Na pewno jest tam trochę betonowych łbów. Ale na szczęście już nie tylko.
Masz sporo racji, ale nie masz jej całkowicie. Owszem, parę posunieć zgrabnych: 106, 145, wyprostowanie przed rokiem 523 etc. Nade wszystko o tym, że ZTM taki betonowy nie jest, świadczy fakt konsultacji społecznych prowadzonych przed planowanymi zmianami. To jedno. Niemniej być może Jacek miał co innego na myśli, coś, z czym ja mogę się spokojnie zgodzić. Otóż dogmatyczność Zarządu nie dotyczy nie otwarcia na nowe pomysły, ale czynienia wyjątków w prowadzonej przez siebie polityce transportowej (oraz obstrukcję wobec uruchomienia połączeń autobusowych przez wzgląd na połączenia szynowe, mające powstać w dalszej przyszłości), która jest paraliżowana przez nieelastyczność jej realizatorów. I wiesz do jakiej propozycji piję ;) Sądzę, nie będąc wtedy tego świadom do końca, że wczoraj polemizując z Dęboszczakiem, czyniłeś to z pozycji człowieka, któremu doskwiera to samo, o czym napisałem przed chwilą ja.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 cze 2007, 17:51

Sądzę, nie będąc wtedy tego świadom do końca, że wczoraj polemizując z Dęboszczakiem, czyniłeś to z pozycji człowieka, któremu doskwiera to samo, o czym napisałem przed chwilą ja.
Owszem, nie da się ukryć. Tym niemniej nawet wobec wczorajszej dyskusji z Dęboszczakiem daleki byłbym od jej porównywania ze stylem prezentowanym przez dawniejszych pracowników (i to nieraz z samej góry).
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 cze 2007, 20:50

emdegger pisze:Otóż dogmatyczność Zarządu nie dotyczy nie otwarcia na nowe pomysły, ale czynienia wyjątków w prowadzonej przez siebie polityce transportowej (oraz obstrukcję wobec uruchomienia połączeń autobusowych przez wzgląd na połączenia szynowe, mające powstać w dalszej przyszłości), która jest paraliżowana przez nieelastyczność jej realizatorów.
O, to, to. Lepiej bym tego nie ujął =D>
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 cze 2007, 23:06

No, w tym konkretnym przypadku rzeczywiście trudno się z wami nie zgodzić ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ŁUKASZ_1
Posty: 117
Rejestracja: 16 sty 2006, 23:37
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Post autor: ŁUKASZ_1 » 21 cze 2007, 23:59

mariow pisze:
ŁUKASZ_1 pisze:W 1 przypadku chodzi o prawoskęt z Kościuszki w Bohaterów Wa-wy, a w 2 przypadku o prawoskręt z Alej Jerozolimskich w Spisaka.

Docelowo ulicami: Bohaterów Wa-wy i Spisaka, autobusy mają jeździć dwukierunkowo, jednak kiedy to nastąpi: nie wiadomo :-(

Z prawoskrętu w ul. Spisaka w miarę swobodnie korzystać mogą jedynie kierujący osobówką
a na to nie zwrocilem uwagi. Thx Łukasz
:-)

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 22 cze 2007, 9:16

małe solariski na 129 by dały rade mysle :)
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 cze 2007, 14:50

dzidek pisze:Jeżeli Włochy zgodzą się na zmiany tras to Ochota powinna tym bardziej...
Tylko, że Włochy zyskują linię na głównej osi osiedla, a Ochota by jedną linię straciła :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 22 cze 2007, 15:04

R-11 Kleszczowa pisze:
dzidek pisze:Jeżeli Włochy zgodzą się na zmiany tras to Ochota powinna tym bardziej...
Tylko, że Włochy zyskują linię na głównej osi osiedla, a Ochota by jedną linię straciła :>
Kto zyska ten zyska ... a od przystanku Hala Kopińska do Grójeckiej jest bardzo niedaleka odległość.
Teraz liczy się krótki czas przejazdu dlatego zarówno mieszkańcy Włoch jak i Ochoty mogą użyć swoich nóg :D

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 cze 2007, 15:09

Zatem nie widzę przeszkód aby pojechała przez Niemcewicza. Aczkolwiek jednocześnie przydałaby się linia z Placu Narutowicza na Zachodni - tam zawsze się ludzie dobijają do 517 - samo 191 nie jest tamże tak oblegane zapewne dlatego, że pomija właśnie Dworzec Zachodni.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 22 cze 2007, 15:11

Z przystanku Wawelska do Dworca Zachodniego mamy : 187, 408, 523. Myślę, że w zupełności wystarczy.

ODPOWIEDZ