Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 04 lip 2007, 10:10

Petroniusz pisze:
Rosa pisze:Dziś o godz 22 minie trzeci tydzień przebudowy skrzyżowania Umińskiego z Bora a prace wciąż jeszcze trwają. Asfalt co prawda już połozony ale przy bazarku wszystko rozbabrane mimo iż czas remontu i tak juz jest o 50% przekroczony. ](*,)
-Oni mogą panu majstrowi skoczyć.
- A gdzie oni mogą panu majstrowi skoczyć?
- Oni mogą panu majstrowi skoczyć tam, gdzie pan może pana majstra w dupę pocałować.

("Ucz się Jasiu", Kabaret Dudek)
Wężykiem Panie Janeczku - wężykiem O-)


A powiedzcie mi taką rzecz: bo dawno na Gocław nie zawitałem - czy na Bora Komorowskiego jest zrobiona rezerwa pod ew. tramwaj :?: Bo chyba TW miały w odległych planach skierowanie na osiedle tramwajów :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 04 lip 2007, 10:27

To zdecydowanie zależy od tego co zrobią z przedziałem między jedną, a druga jezdnią Borą. Jeśli pozostanie tak szeroki jak jest to rezerwa będzie. Natomiast za Fieldorfa w stronę Saskiej Kępy jest mnóstwo miejsca.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 04 lip 2007, 10:44

Colony pisze:To zdecydowanie zależy od tego co zrobią z przedziałem między jedną, a druga jezdnią Borą. Jeśli pozostanie tak szeroki jak jest to rezerwa będzie. Natomiast za Fieldorfa w stronę Saskiej Kępy jest mnóstwo miejsca.
Tam tak. Bo przy samej pętli, tam gdzie Bora - Komorowskiego zawsze była dwujezdniowa jest chyba dostatecznie szeroko - nie wiem jeszcze więc jak wygląda to pod wiaduktem Trasy Siekierkowskiej :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 658
Rejestracja: 14 gru 2005, 7:44
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Petroniusz » 04 lip 2007, 10:49

R-11 Kleszczowa pisze:nie wiem jeszcze więc jak wygląda to pod wiaduktem Trasy Siekierkowskiej :>
Moim zdanie nie wygląda. Ale da się przebudować. O dalekiej przyszłości rozmawiamy, może przerzucą wiaduktem nad TS. ;-)

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 04 lip 2007, 18:39

Mi to dość wąsko wygląda - tory by się zmieściły, ale z przystankami mógłby być kłopot. Natomiast jak o projekcie modernizacji Bora-Bora rozmawiałem w samorządzie (z Maro_D min.), to była mowa że projekt uwzdlędnia ewentulane zmieszczenie tam tramwaju, gdyby zaszła taka potrzeba.

Awatar użytkownika
groov
Posty: 341
Rejestracja: 10 gru 2006, 2:54
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: groov » 04 lip 2007, 18:50

Tory mają być, są takie plany

A tu daję bonus, dla ciekawskich. Może nie ma temat, ale tory w kierunku Gocławia są zaznaczone

http://siskom.waw.pl/komunikacja/tramwaje-rozwoj.jpg
The fire, baby. It'll burn us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine.
Always
...and never.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 lip 2007, 20:40

I metro też jest planowane :D Metro w pzeciwieństwie do tramwaju jest uwzględnione w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 04 lip 2007, 21:24

MeWa pisze:I metro też jest planowane :D Metro w pzeciwieństwie do tramwaju jest uwzględnione w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy.
Zaraz się zacznie setna debata nad służnością budowy metra z Centrum na Gocław przez Grochów 8-[ :-"
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 04 lip 2007, 21:43

R-11 Kleszczowa pisze:służnością
Czym niby? #-o [-X
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 lip 2007, 21:44

Może Maćkowi chodziło o służebność? :P
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 04 lip 2007, 21:46

emdegger pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:służnością
Czym niby? #-o [-X
Słusznością :ups:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 lip 2007, 20:43

To skoro już się dogadaliście, o co chodziło, to wynocha na MiK.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 658
Rejestracja: 14 gru 2005, 7:44
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Petroniusz » 07 lip 2007, 9:53

Udało się, otwarte. Ale jakieś 20 minut temu 509 pojechało z pętli bezpośrednio Bora-Komorowskiego. Za to jadąc od Saskiej Kępy przed skrzyżowaniem z Abrahama pojawił się nowy znak, z którego wynika, że żeby skręcić w lewo w Fieldorfa, to trzeba pojechać przez Meissnera. Ktoś wie, czy rzeczywiście z Bora (od Saskiej Kępy) w lewo w Fieldorfa nie da się skręcić?

[ Dodano: 2007-07-07, 12:27 ]
Sprawdziłem, nie da się. Reakcja ZTM też już jest:
W związku ze zmianą organizacji ruchu w ul. Bora – Komorowskiego i wprowadzeniem zakazu skrętu z w/w ulicy w lewo, w ul. Fieldorfa (jadąc w kierunku pętli Gocław), od dnia 07.07.2007 r. od godz. 9:30 do odwołania, linia 509 zostaje skierowana na poniższą trasę objazdową:
509 (tylko w kierunku pętli Gocław) od skrzyżowania ulic Bora – Komorowskiego/Meissnera/Abrahama: Meissnera – Fieldorfa – Umińskiego – Gocław.

Na zmienionym odcinku trasy obowiązuje przystanek ABRAHAMA 03 (zamiast ABRAHAMA 01).
I po raz kolejny widać problemy w przepływie informacji. #-o

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 07 lip 2007, 14:20

Petroniusz pisze: I po raz kolejny widać problemy w przepływie informacji. #-o
W ZTM-ie to jakaś norma. Ostatnio samorząd Gocławia wystąpił o budowę przystanków na Abrahama. ZDM jest chętny je zrobić, ZTM szykuje już projekt co tam puścić, ale... nie skontaktowali się z drogownictwem w tej sprawie i nie wystąpili z projektem tychże przystanków oraz konsultacją do pana Galasa ](*,) #-o. Heh, złote czasy tej instytucji skończyły się chyba z momentem odejścia pewnej pani Joli. :-?
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 07 lip 2007, 15:24

A ja mam dwa pytania w związku z tym całym remontem.
1. Czy ten zakaz jest już na stałe, czy tylko okresowo na czas remontu?
2. Czy obecnie przy wyjeździe z pętli linie jadące Bora-Komorowskiego prosto zaliczają trzy przystanki Gocław (pętla, przed i za skrzyżowaniem z Umińskiego)?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ