Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 17 sie 2007, 15:58

Ja zrobie wszystko aby do proponowanych zmian nie doszło.
Byłem umiarkowanie negatywnie nastawiony do poprzedniego projektu ale ten projekt oprotestuję gdzie się tylko da. Umińskiego przed wakacjami stracilo 303 (nawet jak zastąpi je 111 to i tak będzie to 5 min dluższy dojazd do Centrum) a teraz czestotliwość połaczenia z Grochowską ma się zmniejszyć o 60 % i w dodatku w najnowszej wersji traci jeszcze dojazd do TS i dowozowkę do innych linii na Bora i Fieldorfa w postaci 301.
N I E !!

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 17 sie 2007, 23:12

Zostawcie 416 w spokoju, komunikację miejską trzeba na Gocławiu podkręcać ze wzgledu na nowe realizacje mieszkaniowe a nie zmieniejszać.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 17 sie 2007, 23:48

Colony pisze:I jeszcze co to za kretynizm żeby kompletnie likwidować przystanek wjazdowy z Meissnera na TS. Przecież paradoksalnie on był najbardziej oblegany. ](*,)
Był oblegany bo był przystankiem wylotowym na TS dla Jantara i Iskry (i jedynym wspólnym gdzie stawało 143+416+301). Teraz tę funkcję będzie pełnił przystanek GOCŁAW, do którego blisko ma Iskra i Wilga.
TGM pisze:Czy ja dobrze rozumuję, że Meissnera miało trzy linie na TS a będzie mieć 0 (zero) :?:
Nie ul. Meissnera, a zespół przystankowy MEISSNERA. Dlatego proponuję 301 puścić pętelką przez Jantar.

PS: Trzeba przyznać, że przebieg całotygodniowego 143 ul. Fieldorfa, dokładnie w poprzek osiedla (gdzie wszyscy mieli tak samo blisko, a w zasadzie daleko) był optymalny. Niestety puszcając busy przez MEISSNERA nie wykorzystuje się dogodnego dla przesiadającyh się przystanku MOST SIEKIERKOWSKI.

PS2: Cieszę się, że używacie czasu przeszłego. :twisted:

[ Dodano: 2007-08-17, 23:53 ]
ikarus pisze:Zostawcie 416 w spokoju, komunikację miejską trzeba na Gocławiu podkręcać ze wzgledu na nowe realizacje mieszkaniowe a nie zmieniejszać.
Nie no, brawo! Ze względu na nowe realizacje utrzymujmy dalej linię, której prawie nikt nie widział... :>

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 18 sie 2007, 0:00

bambi pisze:
ikarus pisze:Zostawcie 416 w spokoju, komunikację miejską trzeba na Gocławiu podkręcać ze wzgledu na nowe realizacje mieszkaniowe a nie zmieniejszać.
Nie no, brawo! Ze względu na nowe realizacje utrzymujmy dalej linię, której prawie nikt nie widział... :>
Gdzie jak gdzie ale na Gocławiu mimo TOTALNEGO zaniedbania przez ZTM ta linia była nieźle wykorzystywana. To Ursynowski koniec i zabójcza częstotliwość pogrążały 416.

Ja cały czas mam nadzieję że na gadaniu o zmianach się skończy ;) bo to by była tragedia dla Goclawia gdyby te wszystkie plany weszly w życie.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 18 sie 2007, 10:05

Rosa pisze:bo to by była tragedia dla Goclawia gdyby te wszystkie plany weszly w życie.
a jak byś to rozwiązał lepiej?

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 18 sie 2007, 10:13

Puszczając 168 prosto przez Fieldorfa na TS. Robiąc odwrócony łuk na 301 (Fieldorfa - Abrahama - Bora - Jugosławiańska - Fieldorfa). Puszczając 151 Umińskiego i Abrahama. Nie ścinac 123 po przetrasowaniu. Z całym szacunkiem dla nowej koncepcji 168. Ale Wilga i Iskra będzie miała jednakowo blisko do wszystkich 3 linii na TS łącznie z 515, a Jantar nie dostanie totalnie po dupie.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5304
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 18 sie 2007, 10:32

Ale przesiadki ze 168 w 146... To 301 jako "gocławska" linia powinno obsłużyć przystanek Meissnera.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 18 sie 2007, 12:12

Colony pisze:Puszczając 168 prosto przez Fieldorfa na TS. Robiąc odwrócony łuk na 301 (Fieldorfa - Abrahama - Bora - Jugosławiańska - Fieldorfa). Puszczając 151 Umińskiego i Abrahama. Nie ścinac 123 po przetrasowaniu. Z całym szacunkiem dla nowej koncepcji 168. Ale Wilga i Iskra będzie miała jednakowo blisko do wszystkich 3 linii na TS łącznie z 515, a Jantar nie dostanie totalnie po dupie.
To może i jest dla Gocławia optymalne, ale dla większości pasażerów - raczej nie. 301 nikt z Ostrobramskiej dalej nie będzie jeździł, bo od kręcenia po osiedlu mu się odechce. Wawer dalej będzie miał nie za dobre przesiadki (tylko 515).

To żadna sztuka pozakręcać wszystkie linie na Gocławiu i obdzielić nimi wszystkie "ćwiartki" redukując przy tym do minimum potoki tranzytowe.

[ Dodano: 2007-08-18, 12:15 ]
Colony pisze:obiąc odwrócony łuk na 301 (Fieldorfa - Abrahama - Bora - Jugosławiańska - Fieldorfa)
Oj, nie. Wtredy wychodzą trzy linie na Jugosłowiańskiej, przynajmniej o jedną za dużo. Poza tym 301 po dojechaniu do Trasy Siekierkowskiej ma się cofać znowu do Fieldorfa?

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 18 sie 2007, 12:29

Jarek pisze:To może i jest dla Gocławia optymalne, ale dla większości pasażerów - raczej nie. 301 nikt z Ostrobramskiej dalej nie będzie jeździł, bo od kręcenia po osiedlu mu się odechce. Wawer dalej będzie miał nie za dobre przesiadki (tylko 515).
Ale i tak część mieszkańców Wawra będzie jechać linią 119 do Witosa i tam ewentualnie będzie się się przesiadać w dalszą relacje na Wilanów , czy Służewiec itp.Liczyłbym tylko na mieszkańców Osiedla Las i pasażerów 146 i 147 z dalszych osiedli, nie objętych obsługą 119, że będą się przesiadać na przystanku Most Siekierkowski.

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 18 sie 2007, 12:56

Jarek pisze:o może i jest dla Gocławia optymalne, ale dla większości pasażerów - raczej nie. 301 nikt z Ostrobramskiej dalej nie będzie jeździł, bo od kręcenia po osiedlu mu się odechce. Wawer dalej będzie miał nie za dobre przesiadki (tylko 515).
No to zostawmy tam tylko 168. Niech się przynajmniej po równo rozłożą linie na TS. 168 przez pętlę, a 301 Fieldorfa - Abrahama - Bora - Fieldorfa - TS. Zabieranie wszystkiego z Meissnera mocno uderza w Jantar. Powiedziałbym, że zbyt mocno. Dla wawerskich przewozów pozostaje 168.
Jarek pisze:Oj, nie. Wtredy wychodzą trzy linie na Jugosłowiańskiej, przynajmniej o jedną za dużo. Poza tym 301 po dojechaniu do Trasy Siekierkowskiej ma się cofać znowu do Fieldorfa?
Czytasz nieuważnie. Chciałem stamtąd zabrac 151 na Umińskiego i Abrahama. Ale to kręcenie 301 to faktycznie za dużo.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 18 sie 2007, 13:14

Bastian pisze:Na szczęście linie służą do wożenia pasażerów, a nie kierowców... :bow:
Jamnik pisze:No bez przesady. To taki problem wykonać dwa obroty kierownicą więcej? :P Bywały bardziej pokręcone linie.
:evil: Tu nie chodzi o to kogo mają wozić autobusy, czy też o te dodatkowe dwa obroty kierownicą, lecz o dodatkowe zakorkowane miejsce dla tej linii. Widocznie jednak ZTM-owi w to graj. Nałożą wyższe kary na zakłady za niedotrzymywanie rozkładów jazdy.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 18 sie 2007, 13:21

Colony pisze:Czytasz nieuważnie. Chciałem stamtąd zabrac 151 na Umińskiego i Abrahama.
Przyjmij, że obecnie 151 jest na Jugosłowiańskiej i Meissnera. To konsekwentne stanowisko gocławskiego samorzadu i radnych.

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 18 sie 2007, 15:10

Gubisz się. Najpierw pytasz jak można zrobić to lepiej, a teraz wyjeżdżasz z decyzją radnych. Wiem jaka ona jest. Zapoznałem się z nią. A moje poprawki, to tylko moja mniej lub bardziej kulawa wizja naprawy tego co radni zepsuli. Proste. Więc pisząc o swoich poprawkach odnoszę się do nich. Na stanowisko samorządu oczywiście nie poradzę, ale nie zmienia to faktu, że jest to forum dyskusyjne, na którym zgadzać się z nim nie muszę. Nie wykluczam krzywizny swojego myślenia, mówi przeze mnie rozdrażniony mieszkaniec Jantara, któremu zabierają w bezsensowny sposób dojazd.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 18 sie 2007, 19:19

Rosa pisze:
bambi pisze:...utrzymujmy dalej linię, której prawie nikt nie widział... :>
Gdzie jak gdzie ale na Gocławiu mimo TOTALNEGO zaniedbania przez ZTM ta linia była nieźle wykorzystywana. To Ursynowski koniec i zabójcza częstotliwość pogrążały 416.
Trochę źle napisałem: nie chodzi mi o to, że nikt nią nie jeździ i nie ma na nią zapotrzebowania. Chodzi o to, że linia jest jak yeti - wiadomo, że jeździ, ale nie widuje się jej na przystankach, a już na pewno nie o czasie wskazanym na rozkładzie. ;-) Co do ursynowskiej częsci trasy, to bym polemizował, ale żenująca częstotliwość i wręcz podejrzana niepunktualność zadziwiają mnie do tej pory. :mad:

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 18 sie 2007, 22:35

Musze was zaskoczyć dość czesto jeżdziłem linią 416 i zawsze na przystanku Abrahama w stronę ursynowa był z tolerancją Ztm. Moj przebieg 416: Bródno -> Gocław bez zmian trasa siekierkowska a na ursynowie przy centrum Onkologii w prawo jak 195--> Real Ursynów lub Natolin Połudnowy jako kraniec. Linia 416 ma łączyć szpital bródnowski z centrum Onkologii
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

ODPOWIEDZ